Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 19.02.2024, 07:13   #13
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,426
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 11 godz 51 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kdf Zobacz post
Maszyna poskładana i pierwsze kilometry przekulane. Miód dla uszu i wreszcie biegi wchodzą jakby dopiero co wyjechała z fabryki.
Po rozebraniu okazało się że naprawy wymaga kosz, a właściwie tłumik drgań. W samym koszu musiałem wyrównać powierzchnie styku kosza z tarczkami. Do tego nowe tarczki i przekładki (TRW), łożysko igiełkowe kosza oraz łożysko wyciskowe, Nowe sprężyny 5210 z www.sprężyny.pl no i nowa uszczelka. Nity o średnicy 6.3mm generalnie są niedostępne, więc drogą kupna w lokalnym sklepie nabyłem nity 8mm i precyzyjny tokarz zrobił z nich "made in honda".
Z ciekawostek, to w firmie dorabiającej sprężyny pani stwierdziła że ostatnio mają dużo zamówień na ten model. Pewnie wszystkie z naszego forum.

Kdf - super.
Czy możesz dokładnie opisać co zrobiłeś? Fotki byłyby super.

Mam absolutnie cichy kosz w moich 2 afrykach, ale nurtuje mnie ten temat ze względu na moją 7, którą byłem w Pamirze a potem robiłem sprzęgło - 7 już sprzedana.
Tam po prostu kupiłem nowy kosz, bo był jeszcze dostępny.
Warto wiedzieć też na przyszłość.

Tu ta już sprzedana 7.

U niej problem był taki, że wyrobiły się nity między dwiema częściami kosza.
W nowym koszu nie dało się ruszyć obu połówek, w stukającym można było ruszać "górą" vs "dołem kosza".

Reszta była identyczna - te luźne fabrycznie sprężyny i te ciasno siedzące - tam nie zauważyliśmy wielkich różnic.

Zdjęcia (poza wyprawowymi):

A - wymiana prewencyjna łożyska,
B - tu się niby wyrabia - u mnie było OK, nie to powodowało stuki,
C - luźne sprężyny w nowym koszu OEM - identycznie "prawie" jak w stukającym,
D - tu na zdjęciu nowy kosz OEM Honda - ciasno to siedziało, nie można było tego ruszyć nawet dużą siłą, w stukającym można było to ruszyć w dwie osoby - jedna trzymał dół, druga obracała górę,
F- wygląd łańcuszka pompy oleju nowy vs wyciągnięty.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 8.JPG (235.3 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 6.JPG (194.4 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4.jpg (221.6 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3.jpg (160.0 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2.jpg (219.8 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 1.jpg (242.2 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg aaaa.jpg (223.4 KB, 7 wyświetleń)
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Numery serwisowe tarcz i klocków panzer0873 Hamulce, kola, opony 4 11.11.2014 14:23
Komplet oryginalnych tarcz w stanie bdb Wojak Wszystko dla Afryki 7 03.11.2010 22:18
Ułożenie tarcz sprzęgłowych, sprzęgło AnubisXRV Silnik, sprzęgło, skrzynia 14 28.10.2009 16:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.