Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.10.2019, 23:22   #181
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Wieczór

Siur Marcin, dobrze prawisz. Na gorze jarzma mocowalem w USD. Trytytkami do lagi w drzecie. Magnes originalny staczał ino blisko tarczy czujnik musiał być.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2019, 20:12   #182
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

ogarnąłem temat prędkościomierza. Kabel się urwał - zamiast zacząć sprawdzać podstawowe możliwości - założyłem odrazu fuck up ostateczny...
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2019, 20:46   #183
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Minął trochę ponad rok jak posiadam Huskę. I mam parę subiektywnych opinii na temat maszyny.

Zrobiłem nią 8000km przez ten czas, trochę wożę ją przyczepką, ale zdarzyła się też dłuższa trasa (700km jednego dnia - ale nie była to przyjemność: siodło obdarło dupę ze skóry, a opona niewyważona kostka z trzymakami, wypierdzieliła wszystkie plomby z gęby) Ale: jakby opona była dual, wyważona, siodło po jakiś tam czarach to było by całkiem spoko. Prędkość przelotowa 110 - 120km/h na fabrycznym napędzie, można jechać.

Minusem jest dostępność dedykowanych gadżetów, tzn. nie ma ich. Mam na myśli jakieś osłony karterów, owiewki, akcesoryjne sety, stelaże etc. O ile np. do KTM'a jest tego bardzo dużo, to tutaj jest kicha - gdzieś tam coś jest w Australii, coś w Stanach - ale ceny wiadomo.

Jeżeli chodzi o dostępność części - to jest na ten moment wszystko. Każda śrubka, duperel, aż po grubsze tematy. Jak długo potrwa ten stan? Nie wiem. Na niektóre, rzeczy trzeba poczekać 2-5 dni. Serwisowe tematy są od ręki.

Co do jazdy to tak, jak wspominałem asfalt trzeba przejechać (i można to zrobić bez większych problemów, pamiętając o pewnych ograniczeniach) Ale jak tylko zjedziemy z czarnego to banan nie schodzi z gęby.

Szuter, etc: Pierdolnięcie jest konkretne (opona Metzeler 360), wyjście z zakrętów i odkręcanie manety. Przyspiesza jak wściekły, mnóstwo frajdy to daje. Dupą można sobie zamiatać po całej drodze - fabryka adrenaliny.

Polne drogi, mocno pofalowane, dziurawe, leśne dukty, piachy - ogień, zawias wybiera bardzo dobrze. Nie jestem jeszcze zbyt zaawansowany jeżeli chodzi o ustawianie zawiasu, tak naprawdę dopiero od niedawna cośtam próbuje kręcić - ale i tak jest zajebiście.

Teren średni - czyli żwirownie, podjazdy piaskowe, ukraińskie połoniny, cross country - to jest zbliżanie się do kresu możliwości tego motocykla i w sumie moich też na ten moment. Oczywiście różne wariacje terenu powodują większe lub mniejsze problemy z pokonaniem przeszkód. Ale, waga już momentami zaczyna dawać znać o sobie. Chociaż, jest to obszar w którym Huska radzi sobie nadal bardzo dobrze.

Ciężki teren, hard enduro - nie wiem, nie byłem Ale raczej tym motocyklem nie będę próbował.

Od strony serwisowej, jest ok. Interwały są dualowe. Chociaż np. olej z filtrem zmieniam co 2000km, a serwisówka mówi o 5000km. Zawory co 5000km, oczywiście na płytkach - jakby była śrubka to by było łatwiej ogarnąć temat mechanikowi amatorowi. Przez ten rok nie było poważnych awarii (najpoważniejsza to uszkodzony regulator)

Ogólnie moim zdaniem jest to kwintesencja jeżeli chodzi o duala. Pod tym względem jest to bardzo dobra konstrukcja i nie ustępuje niczym KTMowi 690 - i tylko szkoda, że tak krótko była produkowana. W rękach amatorów to są identyczne sprzęty pod względem możliwości.

Mnie teraz, ciągnie w stronę trudniejszego terenu, i coraz bardziej mi szkoda Huski, żeby ją poniewierać po krzakach. Spoglądam w stronę imprez cross country i chętnie bym tam spróbował swoich sił, a Huską można tam jechać ale chyba nie ma sensu. Więc może teraz jakiś lekki KTM jako druga maszyna w garażu... może...
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2019, 16:11   #184
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Witka

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
....ciągnie w stronę trudniejszego terenu, i coraz bardziej mi szkoda Huski, żeby ją poniewierać po krzakach...,Więc może teraz jakiś lekki KTM jako druga maszyna w garażu... może...
Znaczy ten następny będzie mniej poniewierany Się nie oszukuj, wsiakles. Jeden mój kumpel twierdził ze musi kupić kolejny motorem by robić koszty. Chodziło o to ze ten co miał dawał mu w kość w ciężkim terenie..

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2019, 20:41   #185
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Będzie poniewierany bardziej chodzi o to że np. plastiki do KTM 450 można kupić za powiedzmy 500zł wszystkie, a do mojej huski kosztuje tyle jeden boczek - mniej więcej oczywiście
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2019, 22:00   #186
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Pany, otworzyłem nowy temat dotyczący cross country, zapraszam tam do dyskusji bo tu jest o mojej Husce. Było by zajebiście jakoś razem spróbować się ustawić

http://africatwin.com.pl/showthread....480#post657480
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2019, 12:05   #187
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Marcin, dobry człowieku Zrób proszę foto wysprzęglika, sposobu montażu itp, bom się zaciekawił, czy to 1:1 podejdzie do 610i.e
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2019, 10:49   #188
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

i ciach lecą fotki (nie wiem czemu program je obrócił):



Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2019, 11:10   #189
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Dzięki. Widzę że 1:1 nie przypasi. Nie ma co rzeźbić.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2019, 11:17   #190
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

a z którego roku masz huske ? I ciekawy jestem jak z częściami do twojego rocznika. Oczywiście nie chodzi mi o tematy serwisowe. Np. cylinder, tłok - takie grubsze tematy. Robiłeś remont?

Z plastikami lipa pewnie...
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Husqvarna TE 610 czy to coś warte? voxan69 Inne tematy 8 10.08.2018 01:46
Husqvarna TE 310 blacha_świecie Inne tematy 20 03.04.2018 14:23
Husqvarna 610 te deftones Inne - dyskusja ogólna 5 28.12.2014 20:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.