Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2021, 11:04   #11
MareckY


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Chrzanów
Posty: 16
Motocykl: CRF1000L DCT
MareckY jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 23 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Workutę jak rozumiem chcesz zrobić zimą? Czy jakiś pomysł jest na lato? Drogę tam zrobili już?
Chcąc nie chcąc ale Workutę trzeba ominąć z wiadomych względów braku dróg letnich. Dojazd do wschodniego punktu od strony azjatyckiej.
Jak będzie potrzeba to nie wykluczam alternatywnych środków transportu jak koń, łoś, renifer, kajak, czy cokolwiek innego.
Buty będą moim drugim podstawowym nośnikiem na trasie. Nie wszędzie jednak da się dojechać.
MareckY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 11:44   #12
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Dobry plan, fajne jest to, że coś nas goni na końce świata. Powodzenia.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 12:49   #13
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jeśli chodzi o dwie najbardziej na zachód wysunięte pinezki, polecam moja relacje z Portu. Zrobiliśmy z moim synem dwa lata temu coś w rodzaju Z po portugalskim TET. Jedna z najlepszych tras motocyklowych ever.

https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 15:26   #14
MareckY


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Chrzanów
Posty: 16
Motocykl: CRF1000L DCT
MareckY jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 23 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Jeśli chodzi o dwie najbardziej na zachód wysunięte pinezki, polecam moja relacje z Portu. Zrobiliśmy z moim synem dwa lata temu coś w rodzaju Z po portugalskim TET. Jedna z najlepszych tras motocyklowych ever.

https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
TETa w sumie nie brałem pod uwagę, żeby wpleść w trasę, ale pomysł może być niegłupi. Z założenia będe chciał omijać autostrady. Co do szutrów jak najbardziej, ale jakiegoś grubszego offu wolałbym uniknąć. Nie chcę ryzykować całego wyjazdu ewentualnymi uszkodzeniami.

No i jeszcze kwestia opon wchodzi w rachubę. Jak na razie planowałem na Europę zachodnią i szosówki, a na wschód jakieś. Żeby radziły sobie na logicznie na asfalcie, szutrach i polnych drogach. No i żeby wytrzymały trochę. Z wstępnych kalkulacji wychodzi mi, że wschodniej części wyjdzie jakieś 13-14tys km.
MareckY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 15:54   #15
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

Jeśli to plan na jedną wycieczkę to będziesz potrzebował co najmniej 2 kompletów. Jaki czas szacujesz na ten trip? Na moje oko wychodzi ponad 20 tysięcy kilometrów więc czasu będziesz potrzebował sporo. No chyba ze Ty z tych co os świtu do zmierzchu w siodle to ciut mniej. Powodzenia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 16:07   #16
MareckY


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Chrzanów
Posty: 16
Motocykl: CRF1000L DCT
MareckY jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 23 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jeśli to plan na jedną wycieczkę to będziesz potrzebował co najmniej 2 kompletów. Jaki czas szacujesz na ten trip? Na moje oko wychodzi ponad 20 tysięcy kilometrów więc czasu będziesz potrzebował sporo. No chyba ze Ty z tych co os świtu do zmierzchu w siodle to ciut mniej. Powodzenia.
Dwa komplety to na bank. Oryginały skończyły mi się po 13tys jeżdżąc tylko po czarnym i połowa w trasie. Wolałbym nie wieźć gum ze sobą tylko albo kupowac po drodze, albo wysłać z PL.

Dystans według ogólnego zarysu wychodzi 27-30tys. Wstępnie wychodzi mi jakieś 2,5-3 miesiące.
MareckY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 16:16   #17
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

Pamiętaj o długości wizy ruskiej przy planowaniu jazdy po FR.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 16:58   #18
MareckY


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Chrzanów
Posty: 16
Motocykl: CRF1000L DCT
MareckY jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 23 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Pamiętaj o długości wizy ruskiej przy planowaniu jazdy po FR.
Wiem, wiem. Trzeba będzie coś przykombinować
MareckY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 18:25   #19
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał MareckY Zobacz post
TETa w sumie nie brałem pod uwagę, żeby wpleść w trasę, ale pomysł może być niegłupi. Z założenia będe chciał omijać autostrady. Co do szutrów jak najbardziej, ale jakiegoś grubszego offu wolałbym uniknąć. Nie chcę ryzykować całego wyjazdu ewentualnymi uszkodzeniami.



No i jeszcze kwestia opon wchodzi w rachubę. Jak na razie planowałem na Europę zachodnią i szosówki, a na wschód jakieś. Żeby radziły sobie na logicznie na asfalcie, szutrach i polnych drogach. No i żeby wytrzymały trochę. Z wstępnych kalkulacji wychodzi mi, że wschodniej części wyjdzie jakieś 13-14tys km.
Tet w Portu jest lightowy, poza tym latwo ominąć. Na slickach może niekoniecznie, ale takie 20/80 obojętnie wystarczy. Jeśli będziesz jechał od Hiszpanii (jak my) to od Andaluzji/Malagi jest mnóstwo do zwiedzania (Sierra Nevada, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda) a potem wjezdzajac do Portugalii masz do wyboru TET i wybrzeże. Fragment od Sagres czyli płd zach cypla w górę, potem wzdluz Rota Vicentina uważam za najpiękniejszy kawałek wybrzeza Europy, porównywalny tylko z fiordami i Bretanią.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2021, 21:17   #20
MareckY


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Chrzanów
Posty: 16
Motocykl: CRF1000L DCT
MareckY jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 23 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Tet w Portu jest lightowy, poza tym latwo ominąć. Na slickach może niekoniecznie, ale takie 20/80 obojętnie wystarczy. Jeśli będziesz jechał od Hiszpanii (jak my) to od Andaluzji/Malagi jest mnóstwo do zwiedzania (Sierra Nevada, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda) a potem wjezdzajac do Portugalii masz do wyboru TET i wybrzeże. Fragment od Sagres czyli płd zach cypla w górę, potem wzdluz Rota Vicentina uważam za najpiękniejszy kawałek wybrzeza Europy, porównywalny tylko z fiordami i Bretanią.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Coś popatrzę jak TET się kształtuje w poszczególnych krajach.
Zasadniczo nie planuję konkretnie trasy, chcę żeby żyła na bieżąco. ALe nie wiem czy faktycznie jakieś 80/20 nie będzie lepsze nawet na zachodnio europejską część. Pewnie trochę większa swoboda będzie po drodze.

Co do zwiedzania, to zapewne jakieś będzie. Ale jakbym chciał odwiedzić wszystkie warte zwiedzenia miasta po drodze, to te 3 miesiące byłoby chyba zdecydowanie za mało
MareckY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020 Komar Umawianie i propozycje wyjazdów 18 23.07.2020 09:31
Plan na sezon 2019 południe Europy piotr.dialog Przygotowania do wyjazdów 28 15.02.2019 11:45
Koniec Marzocchi graphia Inne tematy 11 24.07.2015 22:53
Spanie "na dziko" na terenie Europy Stary-S3 Przygotowania do wyjazdów 21 27.05.2013 21:12
Rumunia i reszta Europy :-) janeksok Przygotowania do wyjazdów 29 30.06.2012 09:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.