Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2020, 09:53   #1
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 11 min 45 s
Domyślnie Którędy do Włoch?

Mam 4 dni na dotarcie z Gdyni na północ Włoch, dokładnie do Livorno na prom, ale to mniej istotne. Polecicie jakieś fajne widokowe traski w tamtym kierunku? Alpy to wiem, chodzi mi bardziej o resztę drogi.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 11:04   #2
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 39 s
Domyślnie

Za Bolonią w lewo lub w prawo
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 11:51   #3
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,189
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 13 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Borkow Zobacz post
Mam 4 dni na dotarcie z Gdyni na północ Włoch, dokładnie do Livorno na prom, ale to mniej istotne. Polecicie jakieś fajne widokowe traski w tamtym kierunku? Alpy to wiem, chodzi mi bardziej o resztę drogi.
A co wiesz o Alpach? W sensie które ich części widziałeś już na tej trasie albo które planujesz odwiedzić teraz?
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 11:59   #4
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 11 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
A co wiesz o Alpach? W sensie które ich części widziałeś już na tej trasie albo które planujesz odwiedzić teraz?
Praktycznie nic. Uwaga odnosi się bardziej do ew. odpowiedzi "jedź przez Alpy". Tak, że jak masz jakieś konkretne wskazówki to chętnie skorzystam.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 12:06   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 24 min 6 s
Domyślnie

Z Gdyni to ja bym palnął przez Germanię na Munich a potem Innsbruck i Balzano na Trydent. Objechał Gardę a potem na Como. Kółko wokół jeziora a dalej na południe do Genui i wzdłuż wybrzeża wioskami w kierunku Livorno zahaczając o Pizę. Można też zacząć od Como lecąc przez Szwajcarię. Wyjdzie ci 2 tysie do zrobienia więc dzienny przebieg w okolicach 5 stówek. W sam raz na 4 dni. Na Korsykę gonisz?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 12:13   #6
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,189
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 13 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Borkow Zobacz post
Praktycznie nic. Uwaga odnosi się bardziej do ew. odpowiedzi "jedź przez Alpy". Tak, że jak masz jakieś konkretne wskazówki to chętnie skorzystam.
W takiej sytuacji to ja bym wypił piwo w kościele w Kotlinie Kłodzkiej, zrobił kilka fajnych agrafek w Czechach i odwiedził Słowenię która jest zajebista a do której przeważnie jest nie po drodze. W Słowenii mogę Cię wysterować na startowisko paralotniowe z przepięknym widokiem - wjedziesz motocyklem na legalu sam szczyt. Do tego Mangart i jakieś tournee dokoła Triglava z pauzami na moczenie stóp w jeziorach.

Inna opcja to alpejskie szlagiery typu Glockner, Dolomity - ale to bym raczej zostawił na dedykowany wyjazd.

Opcji jest w czorta a nie wiem co Cię kręci. Może dryndnij do mnie na messengerze, ustalimy coś a potem podsumujemy tutaj dla potomnych?
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 12:18   #7
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,189
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 13 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Z Gdyni to ja bym palnął przez Germanię na Munich a potem Innsbruck i Balzano na Trydent.
To są dwa dni niczego niczego innego jak tylko jechania. Można i tak, ale można też zaplanować dojazd tak żeby każdego dnia i jechać i odwiedzać ciekawe miejsca i robić fajne rzeczy.
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 12:28   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 24 min 6 s
Domyślnie

Jakbyś nie jechał wyjdą 2 tysie. Lecieć przez Czechy, Austrię i Słowenię do tego jeszcze agrafkami to tak się nazwiedza i fajnych rzeczy narobi, że ja cię .
Stąd ja bym się szybko transferował na północ Włoch i tam już spokojniej pokręcił mając cel (Livorno) w zasięgu dolotu w 3-5 godzin.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 12:44   #9
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Słowenii nie da się na szybko zobaczyć w kilka godzin. Chyba, że jeden postój i lecisz dalej. Siedziałem tam dwa tygodnie i na szybko, to można zrobić transfer.


Ale... Słowenię polecam, bo bardzo niedoceniana, doskonale skomunikowana z Włochami.

Jeżeli bym musiał jedną rzecz zobaczyć to....Adriatyk. Szybko dojedziesz, szybko wyjedziesz (camping Kaki Plaz - jak nie masz swojego namiotu to tam wynajmiesz). Triglav to jednak kawałek trzeba wjechać i wyjechać. Szczególnie, że oddalasz się od Włoch (gdy tam zaczynasz, skądinąd fajne winnice na wjeździe), albo musisz nabrać "rozpęd" od strony Słowenii.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 12:54   #10
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,189
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 13 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jakbyś nie jechał wyjdą 2 tysie. Lecieć przez Czechy, Austrię i Słowenię do tego jeszcze agrafkami to tak się nazwiedza i fajnych rzeczy narobi, że ja cię .
Stąd ja bym się szybko transferował na północ Włoch i tam już spokojniej pokręcił mając cel (Livorno) w zasięgu dolotu w 3-5 godzin.
Emku, sam transfer do Gardy od nas to 2 dni. Nie ma fizycznej możliwości żeby tego drugiego dnia jeszcze jezioro objechać i mieć z tego cokolwiek oprócz wyrypy i niepotrzebnego ryzyka. Oprócz objechania Gardy wypadałoby jeszcze minimum zajrzeć do Sirmione i wjechać na Monte Baldo. Garda i Como jednego dnia - dużo, da się, ale start bladym świtem. Cinque Terre też jest zbyt piękne żeby je tylko przelecieć transferem do Livorno.

Statystyka to menda. Z tych 2000 km o których piszesz, do samego Trydentu który wspominasz jako punkt początkowy jest od nas 1500 km :-) Nie bierz tego zbytnio do siebie - my po prostu tutaj w Trójmieście mamy naprawdę logistycznie przeyebane.

Napisałem (cytat) o "kilku fajnych agrafkach w Czechach". Ty zrozumiałeś to jako "Lecieć przez Czechy, Austrię i Słowenię do tego jeszcze agrafkami". Być może m.in. stąd wynika trudność w zrozumieniu sensu tego co proponuję

A wszystko i tak pewnie o kant dupy rozbić bo zaproponowałem autorowi typowego mental blokera - kontakt paszczą w celu dopasowania szczegółów do osobowości
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyjazd po XRy do Włoch samul Inne tematy 16 01.01.2014 22:50
Którędy do Indii? catmood Przygotowania do wyjazdów 9 03.09.2013 15:03
Do Albani którędy i co na miejscu ?? krystek Przygotowania do wyjazdów 8 12.06.2013 01:16
Prom z Włoch do Chorwacji Bartas Przygotowania do wyjazdów 7 15.07.2011 09:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.