Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.06.2020, 21:31   #31
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jeśli jednak ją zostawisz to załóż sobie zwykłe harmoszki gumowe. one są lepsze niż skarpety.

w każdym moim moto zakładam gumę na lagi oczywiście jeśli tylko jest klasyczne zawieszenie.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2020, 12:54   #32
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Test autonomii dobiegł końca. Można przyjąć że bezproblemowa wartość rezerwy to 2 litry po jej osiągnięciu, albo tuż przed pojawia się oprócz migania wskaźnika paliwa, szybsze jego miganie z dodatkowo migającym obok napisem res. Gdy zużycie było prawie 3 litry, miałem wrażenie że pojawiają się kłopoty z zasilaniem w paliwo. Na stacji wyszło że do pierwszego odbicia wlałem 12.45 a dolałem do pełna wartość 16,71 czyli w teorii w zbiorniku było jeszcze niecałe 0,8 litra ale chyba trudno osiągalne.


Wieczorny powrót na wieś

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 18.06.2020 o 07:56
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 09:33   #33
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Kolejna wyprawa do miasta

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2020, 18:44   #34
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Z dwojga złego wolę jednak większe zło. Muszę też przyznać że okolica Rzeszowa w kierunku wschodnim może być całkiem niezła motocyklowo.
Kapliczek świętego Rocha też dostatek. Chociaż trzecia już chyba nie Rocha


Będąc niedaleko słyszałem odwiedziłem też Łańcut, też fajna droga była i ten widok z góry na płaski teren w kierunku Leżajska, ale nie było chęci na zdjęcia, tylko frajda z jazdy. Wiem też gdzie jest robiona woda Alfred, że niby Chmielnik Zdrój, no Chmielnik ale aby od razu zdrój.


Jadąc już z powrotem trafiłem na kierunkowskaz, pałacyk myśliwski, no był oczywiście zamknięty ale droga fajna bo w lesie. Tylko następne pół godziny błądziłem prowadzony przez garmina xt chyba po ścieżkach rowerowych przez las i jakiś nawet park Wydrze, ale nikt się na mnie na szczęście nie wydarł. Za to ja zwiedziłem okoliczne drogi leśne, nie dałem się tylko prowadzić w takie boczne po zrywce, bo bym pewnie do teraz tam siedział. No i nie wolno się zatrzymywać, komary od razu zlatują się na świeżą krew.


No muszę przyznać że nieźle mi ten GS chodzi, a jaki komfortowy.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 15:05   #35
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Krótka przejażdżka raczej bliżej ale mimo to nieznane, tylko przeczytane. Pretekstem był fakt nieotrzymania faktury na Orlenie, zachciało mi się skorzystać z aplikacji, po zatankowaniu wczytałem kod kreskowy zobaczyłem info płatność zaakceptowana, podjechałem do kompresora i po sprawdzeniu oraz uzupełnieniu powietrza pojechałem do domu na emeryturę. Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem na ekranie telefonu że mam się zgłosić do okienka. Sprawdziłem stan konta gdzie widnieje informacja że zapłacono 178,78 PLN za benzynę, a faktury brak. Napisałem do tych od aplikacji, automat odesłał informację, że będą dokładać wszelkich starań aby sprawę wyjaśnić do 14 dni. Dziś podjechałem motocyklem i po zatankowaniu zrobiłem dokładnie to samo, tym razem ponownie płatność zaakceptowana, ale informacja o generowaniu faktury wyrzuciła błąd. Tym razem pojawiłem się przy kasie myśląc naiwnie że otrzymam obie faktury, nie ma tak dobrze. Najpierw afera że wczoraj odjechałem bez płacenia, później że muszę zapłacić za paliwo w dniu dzisiejszym, czyli po raz drugi, bo na koncie widnieje wypłata środków na rzecz Orlen. Trochę popodnosiliśmy sobie ciśnienie bo pani nie chciała wydać faktury jak nie zapłacę, na szczęście nie chciała zapłaty za wczorajszy dzień bo nie miała paragonu, a ja chcę fakturę. Nie wiem jak sobie poradzą z paragonem na którym nie ma mojego NIP. Podobno szefowa będzie się zastanawiać w poniedziałek co z tym fantem dalej zrobić. Gdy już się wyrwałem z tego miejsca to plan był na podjechanie w rejon mostu na Wiśle w Szczucinie. Jadąc po rosyjskiej stronie nie było opcji aby znaleźć się w miejscu z widokiem, dopiero przejazd przez kordon w granice cesarstwa austro-Węgier udało się znaleźć miejsce w rejonie wodowskazu.

Później wróciłem w granice zaboru rosyjskiego, gdzie wyczytaliśmy już wcześniej że w sąsiedniej wsi Oblekoń, była pierwsza szkoła początkowa w okolicznych wsiach. Mieściła się ona w budynku straży granicznej który funkcjonował do pierwszej wojny światowej. Po przeprowadzeniu dochodzenia wyszło że budynek szkoły istnieje do dzisiaj i dalej pełni funkcję szkoły.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2020, 22:35   #36
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,642
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 40 min 6 s
Domyślnie

Tych ładnych mostów tak nie eksponuj bo zaraz znajdzie się kolejny chętny na buuuum
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2020, 16:40   #37
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Mostów ci u nas dostatek to i ten możemy oddać za odpowiednią kasę którą przejmiemy na znak zwycięstwa nad covidem. Zrobiłem krótki wypad, tym razem KTM, a co mam sobie żałować. Pretekstem było odebranie blokad do drzwi, nie przewidziałem tylko ciężaru, ponad 10 kg a plecak malutki. Najpierw próbowałem skrótem offem , w końcu marka zobowiązuje, ale drogę powrotną już on roadem. Starałem się utrzymać równe tempo ale dwa momenty były krytyczne, jazda poboczem drogi 73 i jazda po wale wiślanym kompletnie do tego celu nieprzystosowanym
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg E2A2A495-B130-4F1A-9DAD-C084C60CE61B.jpg (783.1 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 321946CF-AC7A-45BC-A915-6F0CE1A0171D.jpeg (689.8 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 226AEBDD-0C7F-449F-913B-3B91FD51DE6A.jpeg (956.5 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 39B1FEAB-E899-45DA-A886-981B5E8C12C6.jpg (525.8 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg A4291E4A-8F6B-4042-BD19-282E24360A36.jpg (564.8 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 9578FCDA-D4F2-4D2D-9273-DA7926A33ED8.jpeg (194.8 KB, 19 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2021, 13:43   #38
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Dawno temu jechałem na wieś jak zwykle bokami i trafiłem na piękną drogę. W pewnym momencie był piękny widok z góry na pobliski Pińczów. Dopiero niedawno, odnaleźliśmy to miejsce ponownie. Jest ono równolegle do naszej standardowej drogi przez Kozubów i Sypów, to tam gdzie Marianów 2 można zobaczyć. Tym razem zwróciliśmy uwagę na wioskę Stradów a położenie Woli Chrobeskiej to tak jakbyśmy się nagle znaleźli w jakiś tajemniczym szwarcwaldzie. Obszar jest nieduży i dziś mamy zamiar poświęcić mu krótką chwilę w drodze powrotnej do domu. Może nawet jakieś zdjęcie zrobię, to niestety coraz rzadziej mi się zdarza.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg D406E51E-598F-416E-858A-5F1339BD98E5.jpg (1.04 MB, 31 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2021, 13:48   #39
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 45 min 59 s
Domyślnie

A grodzisko w Stradowie widział ?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2021, 14:36   #40
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,781
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Właśnie dziś będzie się wybierał w tym celu.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.