Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.06.2011, 01:11   #11
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Dodam tylko, że straż leśna jeśli kogoś złapie na nielegalu to kara bezlitośnie i po maksie.
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 09:34   #12
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Agent: to nie jest tak. Zależy gdzie jesteś i jak się zachowujesz. Kiedyś miałem dużą terenówkę i co prawda upalałem tylko na zorganizowanych imprezach, ale do lasu zdarzyło mi się wjechać. Dopóki jesteś na w miarę utwardzonej drodze i jedziesz spokojnie, to grozi zwykle tylko pokazanie bagażnika, czy drewna albo zwierzyny nie wywozisz.
Leśnicy to przeciętnie sensowni ludzie i potrafią odróżnić leśnego bandytę od miłośnika przyrody. Co innego parki narodowe/rezerwaty parki miejskie czy inne miejsca uczęszczane przez spacerowiczów czy rowerzystów.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 10:17   #13
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Zależy gdzie jesteś i jak się zachowujesz.
Zależy też jak bardzo lubią cytrynówkę. Sprawdzone

  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 10:46   #14
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Leśnicy tak Znam wielu leśników.
Co innego straż leśna - w końcu to ich podstawowy obowiązek.
Ale masz trochę racji - jeśli jedziesz po nawieżchni bitumicznej, albo szutrach to spora szansa że będzie tylko upomnienie.
...tylko powiedzmy sobie szczerze, kto z Was jedzie do lasu by jeździć po utwardzonych drogach? No właśnie..

Daruje sobie pisanie jak destrukcyjne dla ekosystemu jest jeżdżenie motongami na przełaj przez las..



Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Agent: to nie jest tak. Zależy gdzie jesteś i jak się zachowujesz. Kiedyś miałem dużą terenówkę i co prawda upalałem tylko na zorganizowanych imprezach, ale do lasu zdarzyło mi się wjechać. Dopóki jesteś na w miarę utwardzonej drodze i jedziesz spokojnie, to grozi zwykle tylko pokazanie bagażnika, czy drewna albo zwierzyny nie wywozisz.
Leśnicy to przeciętnie sensowni ludzie i potrafią odróżnić leśnego bandytę od miłośnika przyrody. Co innego parki narodowe/rezerwaty parki miejskie czy inne miejsca uczęszczane przez spacerowiczów czy rowerzystów.
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 11:17   #15
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agent Zobacz post
Daruje sobie pisanie jak destrukcyjne dla ekosystemu jest jeżdżenie motongami na przełaj przez las..
Świadomość czyni cuda.
Czasami warto to zasygnalizować.

Z drugiej strony RDLP nie robią zbyt wiele w tym kierunku, by spacyfikować sensownie problem jeżdżenia po lasach.
Moim zdaniem można to zrobić udostepniając jakieś wydzielone obszary, traktujac je jako nieużytki leśne ale ze ściśle wytyczonymi trasami, dostepnymi za opłatą np. (wjazd przez bramkę) jeżeli chodzi fanów OR, czy też wytyczenia szlaków dla dwu, czy czterokołowców w jakis atrokcyjnych, dużych kompleksach leśnych (coś na wzór parków w Afryce).
Trzeba miec przy tym świadomość, jaka niechęć w tem materii dotyczy zwłaszcza motorów (hałas!), o kładach, to juz nawet nie chce wspominać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 11:33   #16
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Moim zdaniem można to zrobić udostepniając jakieś wydzielone obszary, traktujac je jako nieużytki leśne ale ze ściśle wytyczonymi trasami, dostepnymi za opłatą np. (wjazd przez bramkę) jeżeli chodzi fanów OR, czy też wytyczenia szlaków dla dwu, czy czterokołowców w jakis atrokcyjnych, dużych kompleksach leśnych (coś na wzór parków w Afryce).
El-łut - coś ostatnio czytałem, nie wiem gdzie, że taki projekt jest realizowany. Powstaje mapa takich miejsc gdzie można jeździć po lasach, jakieś obszary cycuś.
Tylko nie pamiętam gdzie to było... ale gdzieś było. To chyba w szpitalu jak mnie dragami potraktowali w TV słyszałem 5./dziesiąte (bo w domu nie mam TV).
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 11:59   #17
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Domyślnie

Jakies uporzadkowanie sytuacji byloby swietna sprawa. Poki co bawimy sie w policjantow i zlodziei
Kazdego wali, czy wolno, czy nie, bo i tak kara bedzie nie za nieprzestrzeganie prawa, ale za niefart trafienia na szeryfa, prawda?
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 12:16   #18
MaRP
Dołączył: 28.5.2006
 
MaRP's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW...83...?
Posty: 864
Motocykl: RD07a
MaRP jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 15 min 45 s
Cool

Kilka lat temu, mój brat, dość oblatany i znany w świecie 4x4 proponował niektórym gminom na terenie kraju wytyczenie "zielonych dróg" , na których poruszanie się czterokołowcami różnej maści byłoby legalne. Boksował się z tym pomysłem przez kilka lat, ale zainteresowanie było mierne i dalej jest jak jest.
__________________
Navigare necesse est vivere non est necesse.
MaRP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 12:34   #19
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Zdecydowanie prościej jest "NIE i CHU*....." Tak po polsku.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2011, 12:45   #20
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Nie znam planów RDLP, ale wątpię by w ogóle zależało im by ktokolwiek wjeżdżał do lasu w jakikolwiek sposób. Pewnie obawiają się, że będzie tak jak w tym powiedzeniu - 'daj palec, weźmie całą rękę'.

Podejrzewam, że większość miała by takie bramki głęboko w d..., bo w Polsce po latach PRLu nadal mamy przeświadczenie, że wszystko nam się należy i nie mamy szacunku do cudzej, a co dopiero państwowej własności.

Do tego wiekszości z nas wydaje się, że to przecież nie ma większego znaczenia że raz sobie przez las przejadę. Trzeba dużej świadomości i wrażliwości przyrodniczej by zrozumieć zależności w ekosystemie w który ingerujemy (zaznaczam, że nie jestem wojującym pseudo ekologiem po prostu z racji wykształcenia ogarniam temat).

W Polsce większość lasów jest państwowa. To ewenement w skali Europejskiej. W większości innych krajów lasy są prywatne i tam właściciel decyduje czy można u niego jeździć czy nie. Jak pojedziesz na nielegalu, to będziesz miał spory problem, bo to już jest traktowane jak wtargnięcie na cudzą własność.



Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Świadomość czyni cuda.
Czasami warto to zasygnalizować.

Z drugiej strony RDLP nie robią zbyt wiele w tym kierunku, by spacyfikować sensownie problem jeżdżenia po lasach.
Moim zdaniem można to zrobić udostepniając jakieś wydzielone obszary, traktujac je jako nieużytki leśne ale ze ściśle wytyczonymi trasami, dostepnymi za opłatą np. (wjazd przez bramkę) jeżeli chodzi fanów OR, czy też wytyczenia szlaków dla dwu, czy czterokołowców w jakis atrokcyjnych, dużych kompleksach leśnych (coś na wzór parków w Afryce).
Trzeba miec przy tym świadomość, jaka niechęć w tem materii dotyczy zwłaszcza motorów (hałas!), o kładach, to juz nawet nie chce wspominać.
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda po lesie Pils Kwestie różne, ale podróżne. 213 15.10.2018 22:26
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 11:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 20.03.2012 00:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.