Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2022, 11:46   #1
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie Pomoc Rumunia

Witam,

znajomemu motocykl padł w Rumunii miejscowość Sibiu, może ktoś jedzie z tego kierunku czymś dostawczym do kraju ?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2022, 12:31   #2
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Daj znać jakie to moto (to może być ważne co do możliwości transportowych) i czy w grę wchodzi jakaś reanimacja czy tylko transport?
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2022, 14:45   #3
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Daj znać jakie to moto (to może być ważne co do możliwości transportowych) i czy w grę wchodzi jakaś reanimacja czy tylko transport?
R1200GS raczej transport, + 2 osoby

padł dyfer drugi będzie na wtorek, długi weekend niestety i nie ma szans na wcześniej

znajomy jeszcze coś tam walczy z serwisem w Sibiu ale szanse marne bo tylko serwis w Bukareszcie ma narzędzia do dyfra a i tak na łożyska trzeba czekać ok 5dni, weeknd i też jest słabo w temacie, dyfra w R1200 niestety nie da się rozebrać "w polu"
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2022, 15:46   #4
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 9 godz 11 min 25 s
Domyślnie

O naprawie Gs w Rumunii to może zapomnieć , przerabiałem temat kilka lat temu w Konstancy Albo drugi dyfer wymiana około 30 minut albo laweta , jeżeli ktoś dowiezie to mogę wypożyczyć

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2022, 16:00   #5
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Miałem podobną akcję ze skrzynią w GS11 parę lat temu, szkoda wycieczki..

Ja korzystałem z clicktrans czy czegoś podobnego i za parę stówek przewieźli padlinę i mnie do PL. Takie rozwiązanie mogę polecić, może coś na szybko uda się załatwić.

Takie sytuacje to jakaś porażka swoją drogą..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2022, 17:37   #6
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Dobre assistance przy trwałości obecnych produkcji to podstawa. Btw pada mit bezobsługowego kardana, chyba nawet akcja przywoławcza jest dla wszystkich GS-ów teraz od konkretnego rocznika. ZG zawsze namawiał do smarowania i nawet robienia specjalnego otworu odprowadzającego wodę , inaczej kardan nieserwisowany wytrzymuje 2 lata
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2022, 18:33   #7
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

clicktrans, zlecenie wrzucone zobaczymy,

wracając do tematu, szukałem dyfra w Rumunii brak
szukałem serwisu nawet ASO chyba tylko Bukareszt ale na części czekać ok 5dni....pomijając nawet cenę to szkoda czasu. Węgry nie dogadam się za chiny...

wszystko komplikuje niestety weekend a żeby było jeszcze trudniej to u nas długi weeknd, dyfer już wysłany do mnie ale będzie dopiero we wtorek więc nawet gdyby ktoś jechał do RO to w najlepszym wypadku dotrze on na środę/czwartek.

NAjprościej było zamówić kuriera z PL do RO koszt. ok 120zł UPS dostawa poniżej 96hgodz. spoko ale jest PT i już było za późno po prostu. Nadanie we wtorek to dostawa wiadomo.. bez sensu tam koczować.

jak na razie to jakaś fajna kobitka ma jechać z przyczepką motocyklową bo wszyscy znajomi jak to w długi weekend na wypadach już.

Ot taka kumumulacja przeciwności.

Niestety prostota konstrukcji dyfra w R1200 jest całkowitą przeciwnością poprzednich modeli, które bez problemu można było naprawić bo do rozebrania przekładni wystarczył imbus 6mm a uszczelniacz można było wydłubać za pomocą wkręta do karton gipsu i kombinerek.

Dziękuję za odzew, transport już załatwiony.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 12.08.2022 o 20:02
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2022, 08:15   #8
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Mdxmd zakładam, że będziesz zaglądał do tego moto i dyferencjału. Z ciekawości - daj znać co tam się powyprawiało. Jakbyś też wtedy przy okazji rozszyfrował swój zapis dot. "prostoty" tej przekładni to chętnie poczytam - bez szydery, na serio.
Dobrze że udało się temat jakoś załatwić. Powodzenia.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2022, 19:04   #9
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Mdxmd zakładam, że będziesz zaglądał do tego moto i dyferencjału. Z ciekawości - daj znać co tam się powyprawiało. Jakbyś też wtedy przy okazji rozszyfrował swój zapis dot. "prostoty" tej przekładni to chętnie poczytam - bez szydery, na serio.
Dobrze że udało się temat jakoś załatwić. Powodzenia.
nie trzeba zaglądać, standardowo poszło główne łożysko, z którego żywotnością jest delikatna loteria problem dotyczy wszystkich dyferencjałów bez odpowietrznika w obudowie - czyli dla modeli GS roczniki 2004-2010 od 2010 dyfer jest zmodyfikowany i awarie należą już do rzadkości.

Z zewnątrz dyfry wyglądają niemal identycznie podstawowa różnica jest w lokalizacji głównego łożyska

- przekładnie bez odpowietrznika 2004-2010 łożysko nie pracuje w oleju dyfra tylko podobnie jak w piastach samochodów posiada uszczelniacze i swój własny smar a olej smaruje wyłącznie przekładnie (trybyki) oraz mniejsze łożysko podporowe z prawej strony.

- przekładnie z odpowietrznikiem (od 2010 r.) łożysko zamieniono miejscem z uszczelniaczem głównym i znowu trafiło ono do oleju ,który jest w przekładni dyfra,

teoretycznie BMW chciało zrobić dobrze bo w pierwszym przypadku łożysko nie pracuje w oleju tylko we własnym smarze i nie dostają się do niego nawet mikroskopijne opiłki z przekładni i teoretycznie powinno chodzić dłużej ale problemem staje się odprowadzanie ciepła i gdy ktoś jeździ sam najlepiej bez dużego obciążenia to dyfer polata nawet 160.000+ ale gdy jest odwrotnie to może skończyć się nawet po 40.000km na niekorzyść działa także temperatura zewnętrzna oraz styl podróżowania (autostrady) czyli zbierając wszystko razem trudno określić precyzyjnie ile jeszcze pojeździ.

Jeżeli ktoś ma moto po 2007r. i chce mieć z tym święty spokój trzeba kupić dyfer z odpowietrznikiem i wymienić nawet jak obecny ma się dobrze.

Wracając do naprawy to można sobie pooglądać tutaj :


film fajnie pokazuje jak jest to "porąbane" tłumacząc niewykonalne bez specjalnych narzędzi.

Teraz pewnie mało kto jeździ do Rosji, bo jak sądzę tylko tam każdy serwis przy drodze by sobie z tym poradził zraz by dorobili narzędzia i wieczorem byłoby po wszystkim.

a tak było w poprzednich modelach R1100/1150


Ostatnio edytowane przez mdxmd : 14.08.2022 o 19:44 Powód: nie na temat
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2022, 22:15   #10
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 468
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 18 godz 26 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Teraz pewnie mało kto jeździ do Rosji, bo jak sądzę tylko tam każdy serwis przy drodze by sobie z tym poradził zraz by dorobili narzędzia i wieczorem byłoby po wszystkim.
Taka historia mi sie przypomniała: kilka lat temu przy wjeździe do Doliny Bartangu spotkaliśmy dwóch kolesi na dużych gieesach. Jednemu z nich padł kardan w środku niczego, drugi zaholował go ponad 100 km do najbliższej wsi. We wsi miejscowy magik wysmażył ze starej tarczy hamulcowej jakiś piździk (chyba wieloklin czy cos w tym rodzaju), wspawał w kardan i pojechali dalej. Na poczatku zastanawiali sie czy nie wrocic do Biszkeku, ale po przejechaniu 600 km doszli do wniosku ze kardan jest jak nowy no i smigali dalej:-)
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rumunia 66a madafakinges Przygotowania do wyjazdów 23 30.04.2021 14:18
Rumunia 7Greg Przygotowania do wyjazdów 69 16.09.2008 15:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.