Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2021, 14:41   #301
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Nie wiem jaki ludzie dają gaźnik do DR i jak się sprawuje na wysokosciach.
W każdym razie w Hondach XR na wysokościach
gaźniki z pompką sprawują się źle. Za duzo paliwa za malo powietrza i przydlawia silnik.
U mnie XR 400 dostał, ale 650 już nie - z tego właśnie powodu.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:45   #302
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Tomasa - dlatego kupiłem XT. Ładne DR650, takie jakbym chciał to jest właśnie 15-16. Gdzie reszta?
Jakbym XT zrobił na ABSOLUTNYM wypasie nie dojdę do 20.

LC4 już miałem i mimo oczywistych zalet nie podoba mi się ten motocykl do tego co szwenduro robi najczęściej - szwęda się nie za szybko, silnik ma mnie nie wkurwiać a pomagać się wyciszyć, ma być w miarę wygodnie. LC4 takie nie jest. Nawet końcówka produkcji wibruje jak pojebana - XT również ale... to są good vibes.
Choć, zaznaczam, ma LC4 i zalety. Zawias o lata świetlne do przodu, fajna zwarta konstrukcja, łatwy serwis, niska masa no i na HF jednak tego pazura trochę jest. A! chłodzenie cieczą - no to jest duża zaleta o ile układ jest sprawny a pompa szczelna.
Te silniki są mega trwałe - wady łożyska dźwigienek, łożysko od alternatora do jakiegoś rocznika było wadliwe. Ale to się ogarnia i zapomina o temacie.
Nie twierdzę, że znam się na wszystkim... ale mądrzy co mieli mówią, że kapa z częściami ponoć.
Jak miałem swoje LC4 w 2007-2008 kupowałem właśnie łożyska dźwigienek, uszczelnienia pompy i jakieś drobiazgi. Wszystko było od ręki. Ale to było chwilę już nazad.

co do gaźników w tłukach to zamiana na coś typu FCR niestety przesuwa te motocykle w stronę złą. bo większość i tak się jedzie buuuuuuuuuuuuuu i lecą kmy. A do takiego jechania lepszy jednak gaźnik podciśnieniowy. Do tego jak ktoś ma kopane moto to jakikolwiek problem z mechanicznym gaźnikiem to jest sprawa przesrana no i jak Franc pisze: pewnie niewielu lata po górach często, mieszkając na nizinie ale zmiany wysokości znaczne, podciśnieniówki biorą na klatę znacznie, znacznie lepiej.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:49   #303
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 507
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 25 min 58 s
Domyślnie

Tak tylko gdybam... jakby kupić takie w miarę świeże exc500 czy 450 z rozwalonym piecem i spróbować wstawić tam silnik, który nie wymaga serwisu w mtg (np. jakąś dwucylindrową 500). Jest to wykonalne, czy raczej nieopłacalne i za duża rzeźba?
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:52   #304
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Tak tylko gdybam... jakby kupić takie w miarę świeże exc500 czy 450 z rozwalonym piecem i spróbować wstawić tam silnik, który nie wymaga serwisu w mtg (np. jakąś dwucylindrową 500). Jest to wykonalne, czy raczej nieopłacalne i za duża rzeźba?
Ale po co? EXC ma moim zdaniem bardzo fajny silnik. Mniej się przy nim grzebię niż przy poprzedniej XR. Serwis ogranicza się do wymiany oleju, łożysk w kołach, napędu i opon. Zaworów nie regulowałem nigdy bo nie wymagały korekty. Nakręciłem nim kilkanaście tyś. km w terenie, czasem ciężkim. Była kila razy Ukraina, kilka rajdów, coniedzielne upalanie w krzakach i na żwirowni, trochę jazdy na torze. Bardzo lubię ten motocykl. Rozważałem przez moment exc 500 bo była nowa za 37 tyś. brutto.

p.s. Mam kopniak i rozrusznik ale kopniaka nie użyłem chyba nigdy a szósty sezon mam ten sam akumulator, może nawet oryginalny. Jak sobie przypomnę kopanie zalanej XR'ki ...
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:54   #305
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tylko, że to budżet jest nieco inny chyba
no i zawory to powiedzmy stoją - a co ile olej Siwy - przy pierdzeniu przed siebie?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:55   #306
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Tak tylko gdybam... jakby kupić takie w miarę świeże exc500 czy 450 z rozwalonym piecem i spróbować wstawić tam silnik, który nie wymaga serwisu w mtg (np. jakąś dwucylindrową 500). Jest to wykonalne, czy raczej nieopłacalne i za duża rzeźba?
Po co ...wpisz w google exc 500 Aaron
https://motovoyager.net/podroze/aaro...tm-em-500-exc/
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:56   #307
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Nie wiem ile dziś kosztują zdrowe exc. Ja swoją kupiłem parę lat temu za 24 tyś. z przebiegiem 78 motogodzin (2700 km), jak nowa była.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 14:57   #308
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 507
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 25 min 58 s
Domyślnie

@Siwy wiem, że 500 jest fajna i nie ma co się bać dużych hard enduro w 4-takcie szczególnie jak nie jesteśmy pro i nie upalamy na maxa. Ale jakby wsadzić tam silnik, który wymaga wymiany oleju co 10-12 tys. i pozostałe czynności jak zawory sprawdzałbyś co 2 lata to masz moto, którym polecisz nawet w Pamir i nie musisz przy tym zabierać ze sobą przyczepki gratów do serwisowania.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 15:00   #309
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Teoretycznie tak ale ja się wyleczyłem z rzeźbienia bo moja XR to też teoretycznie też miał być motocykl idealny a rzeczywistość się nieco rozminęła
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2021, 15:04   #310
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

https://www.teknikmotorsport.com/and...idge-kit~38083

https://www.ebay.de/itm/Andreani-gab...-127634-2357-0

Żeby to tańsze było
Jak zrobić- trzeba szukać w necie , ale nie naszym.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[wycięte z exc matjasa] Ogrzewanie webasto garażu CzarnyEZG Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 28 15.11.2021 22:55
ST1100 czyli jak wkur...ić Matjasa :) szynszyll Inne - dyskusja ogólna 50 06.07.2017 12:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.