Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2022, 08:13   #1721
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 28 s
Domyślnie

Pięknie, ....... , Pięknie!
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2022, 17:21   #1722
Micek80


Zarejestrowany: Aug 2021
Posty: 29
Motocykl: CRF300L
Micek80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 33 min 48 s
Domyślnie

Wszyscy mają Hondę...mam i ja ;-) Dziś przywieźli z salonu. Szybka decyzja przez weekend. Motocykl kupiony w poniedziałek a w środę już u mnie. Pierwszy moto także bądźcie wyrozumiali jak będę się o coś pytał. Po prostu będę się wszystkie uczył od zera.
Jak dbać na co zwracać uwagę jak użytkować przez te pierwsze kilometry...itp.
Teraz mi doradzcie co mam dokupić do niego bo nawet kasku nie mam he..he.
Myślałem żeby kupić...
- osłona silnika Acerbis
- handbary Zeta dedykowane do Crf
- osłony na ramę bo się wyciera
- krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej
- podwyższenie kierownicy 35 lub 50mm ale to może kiedyś bo i tak będę pewnie jeździł więcej na siedząco niż stojąc.
- jakieś gadżety naklejki, nakładki na szprychy. nakładka z gąbki na kierownice itp.
- kask nie wiem jaki lepiej dual adventure jakiś czy lepiej typowy enduro i gogle. Myślałem nad duale Oneal, LS2, Nox
- typowe enduro Airoh wraap lub Fox V1 i do tego jakieś gogle nie wiem jakie.
- buty Oneal
- strój też nie wiem jaki + rękawiczki
?
Nie chcę inwestować w jakieś większe modyfikacje typu zawieszenie czy wymiana tłumików.
Micek80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2022, 17:34   #1723
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

To może zacznij od tego zawieszenia
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2022, 17:42   #1724
Micek80


Zarejestrowany: Aug 2021
Posty: 29
Motocykl: CRF300L
Micek80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 33 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
To może zacznij od tego zawieszenia
Przecież pisałem że nie chcę w to inwestować. To jest dla pro rajderów.
Micek80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2022, 18:40   #1725
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Micek80 Zobacz post
Wszyscy mają Hondę...mam i ja ;-) Dziś przywieźli z salonu. Szybka decyzja przez weekend. Motocykl kupiony w poniedziałek a w środę już u mnie. Pierwszy moto także bądźcie wyrozumiali jak będę się o coś pytał. Po prostu będę się wszystkie uczył od zera.
Jak dbać na co zwracać uwagę jak użytkować przez te pierwsze kilometry...itp.
Teraz mi doradzcie co mam dokupić do niego bo nawet kasku nie mam he..he.
Myślałem żeby kupić...
- osłona silnika Acerbis
- handbary Zeta dedykowane do Crf
- osłony na ramę bo się wyciera
- krótkie mocowanie tablicy rejestracyjnej
- podwyższenie kierownicy 35 lub 50mm ale to może kiedyś bo i tak będę pewnie jeździł więcej na siedząco niż stojąc.
- jakieś gadżety naklejki, nakładki na szprychy. nakładka z gąbki na kierownice itp.
- kask nie wiem jaki lepiej dual adventure jakiś czy lepiej typowy enduro i gogle. Myślałem nad duale Oneal, LS2, Nox
- typowe enduro Airoh wraap lub Fox V1 i do tego jakieś gogle nie wiem jakie.
- buty Oneal
- strój też nie wiem jaki + rękawiczki
?
Nie chcę inwestować w jakieś większe modyfikacje typu zawieszenie czy wymiana tłumików.
Długi ten weekend, pół roku trwał jeśli dobrze liczę Tak czy inaczej gratulacje, widać że rzetelnie się przygotowałeś więc tylko wywal z tej swojej listy bibeloty typu nakładki i krótkie ogony, resztę kupuj, będzie dobrze, jeździj i wrzucaj fajne foty.
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2022, 19:30   #1726
Micek80


Zarejestrowany: Aug 2021
Posty: 29
Motocykl: CRF300L
Micek80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 33 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
Długi ten weekend, pół roku trwał jeśli dobrze liczę Tak czy inaczej gratulacje, widać że rzetelnie się przygotowałeś więc tylko wywal z tej swojej listy bibeloty typu nakładki i krótkie ogony, resztę kupuj, będzie dobrze, jeździj i wrzucaj fajne foty.
Wiem...wiem. Jednak rok temu w sierpniu się wachałem jeszcze i to była już końcówka sezonu. Zanim bym zrobił prawko na A to już by był koniec września pewnie.
Dziś trochę sobie pojeździłem po lesie, frajda była aż się wentylator chłodnicy włączył chyba i jakaś biała kontrolka mi migała na wyświetlaczu co jakiś czas , doczytałem z instrukcji ,że to kontrolka obrotów czy coś. Pewnie muszę ostrożniej jeździć na początku przy docieraniu.
Micek80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2022, 19:54   #1727
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Micek80 Zobacz post
Wiem...wiem. Jednak rok temu w sierpniu się wachałem jeszcze i to była już końcówka sezonu. Zanim bym zrobił prawko na A to już by był koniec września pewnie.
Dziś trochę sobie pojeździłem po lesie, frajda była aż się wentylator chłodnicy włączył chyba i jakaś biała kontrolka mi migała na wyświetlaczu co jakiś czas , doczytałem z instrukcji ,że to kontrolka obrotów czy coś. Pewnie muszę ostrożniej jeździć na początku przy docieraniu.

Fajnie że dołączyłeś ! Podwyższenie kierownicy max 30 mm jeśli nie chcesz wymieniać linek. Kontrolę obrotów można ustawić kiedy ma mrygać - opis masz w manualu albo pogrzeb na YT. Wentylator włącza się często - ten typ tak ma - nie przejmuj się. Jeśli będziesz jeździł w terenie, kup składane lusterka a oryginały zostaw na półce. Jeśli będziesz jeździł z navi, to znajdziejsz w tym wątku info gdzie kupić wtyczkę z kabelkiem by wpiąć się w instalację elektryczną bez prucia kabli.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2022, 03:50   #1728
Micek80


Zarejestrowany: Aug 2021
Posty: 29
Motocykl: CRF300L
Micek80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 33 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Fajnie że dołączyłeś ! Podwyższenie kierownicy max 30 mm jeśli nie chcesz wymieniać linek. Kontrolę obrotów można ustawić kiedy ma mrygać - opis masz w manualu albo pogrzeb na YT.
@mikelos tak sobie czytałem i Ty pisałeś ,że docierałeś CRF jak diament obroty do max 5-6tyś, jazda emerycka przez pierwsze 500km.
A ja debil pierwsze 5km i już pałowałem w lesie motocykl powyżej 8tyś. aż się zagrzał bo się wentylator chłodnicy włączył. Wczoraj miałem jeszcze takie coś ,że jak się włączył wentylator to mi nie chciał 1 bieg wejść przez chwilę ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Mam nadzieję ,że to nie wpłynie negatywnie na dalszą eksploatację. Ale znając mojego pecha to już pewnie coś rozpierdoliłem.
Ale nie mogłem wyjechać na ulicę bo moto nie zarejestrowany i brak kasku a człowiek był podekscytowany i kusiło żeby się trochę przejechać.
Mądry człowiek po szkodzie. Dorwał się do motocykla. Ostatni raz jeździłem dawno, dawno temu ze 20 lat będzie albo i dłużej.
Teraz czytam te wszystkie fora i oglądam YT i wszędzie trąbią ,że nie wolno przekraczać obrotów i przegrzewać silnika.
Jak mi się załączy wentylator to znaczy ,że już silnik przegrzałem?
A czy wogóle temperatura jaką mamy na zewnątrz teraz jest dobra na docieranie czy lepiej czekać z tym do wiosny?
Nie miał człowiek problemów to sobie motor kupił. Pół nocy nie śpię a tu do tyry trzeba iść.
Trzeba było kupić używkę za pół ceny do nauki jazdy a nie nowy z salonu bez sensu.
Pozdro

Ostatnio edytowane przez Micek80 : 17.02.2022 o 05:41
Micek80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2022, 06:08   #1729
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Motocykl ten chłodzony jest cieczą więc pewnie sobie poradził z Tobą skoro jeszcze silnik pracuje. Pewnie dostałeś przy zakupie instrukcję a tam napisane jest o docieraniu. Tutaj w wątku również. Sprzęgło także trzeba układać na początku i inaczej traktować. Pilnuj naciągu łańcucha i takie tam.
Ja będąc na Twoim miejscu zrobiłbym przyspieszoną wymianę oleju również na minerał. Oczywiście wraz z filtrem. Pół godz roboty. Powodzonka.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2022, 07:44   #1730
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Fajnie że dołączyłeś ! Podwyższenie kierownicy max 30 mm jeśli nie chcesz wymieniać linek. Kontrolę obrotów można ustawić kiedy ma mrygać - opis masz w manualu albo pogrzeb na YT. Wentylator włącza się często - ten typ tak ma - nie przejmuj się. Jeśli będziesz jeździł w terenie, kup składane lusterka a oryginały zostaw na półce. Jeśli będziesz jeździł z navi, to znajdziejsz w tym wątku info gdzie kupić wtyczkę z kabelkiem by wpiąć się w instalację elektryczną bez prucia kabli.
Ktoś w którymś wątku o CRF pisał o 50mm
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.