Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.12.2020, 22:04   #131
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 32 min 18 s
Domyślnie

Marku, w Krakowie na Orlenie już za darmo nie "zatankujesz"
https://moto.pl/MotoPL/7,170318,2659...l#s=BoxMotImg1
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 00:27   #132
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

tak jak pisałem, bez fotowoltaiki i ładowania w większości z własnego gniazdka elektryk nie ma. szans się ekonomicznie obronić. Ładując wg tych cen zaplacimy za 100 km między 26 a 43 zł, czyli odpowiednik 5,6 - 9,3 litra ON.
Na minus upierdliwość ładowania/zasięgu, na plus elastyczność.

takze ja poczekam.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 07:16   #133
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
tak jak pisałem, bez fotowoltaiki i ładowania w większości z własnego gniazdka elektryk nie ma. szans się ekonomicznie obronić. Ładując wg tych cen zaplacimy za 100 km między 26 a 43 zł, czyli odpowiednik 5,6 - 9,3 litra ON.
Na minus upierdliwość ładowania/zasięgu, na plus elastyczność.

takze ja poczekam.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Fotowoltaika też kosztuje ....to nie jest prąd za darmo.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 07:47   #134
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Lubię to forum za gwarantowaną, czystą i bezinteresowną krytykę tego czym założyciel (prawie każdego) wątku się dzieli 😀.
Osobiście jeżdżę Mondeo co pali 5-6l gnojówki, w dodatku służbowym, a więc najlepszym samochodem świata.

I zazdroszczę autorowi frajdy, nowego doświadczenia, o którym inni tylko czytają, zabawy czymś innym, poszukiwania ładowarek, jeżdżenia w ciszy, przyspieszenia i elastyczności, braku wibracji, braku konieczności jeżdżenia w specjalne miejsca do tankowania, płynnej jazdy i braku jakichś skrzyń biegów bezsensownych...

Pisz dalej, bo to świetne źródło wiedzy i doświadczeń.
I szacun za odwagę i chęć dzielenia się z nami.
Dzięki!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 09:18   #135
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Fajny temat śledzę na bieżąco.
Generalnie dla mojej żony takie autko by się sprawdziło, bo robi przebiegi do max 100 km dziennie.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 09:19   #136
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Fotowoltaika też kosztuje ....to nie jest prąd za darmo.
Zawołali mnie wczoraj do urzędu, bo mają dla mnie jakiś papier do podpisu. Okazało się że korektę FV za fotowoltaikę, kolejne 780zł zwrotu.
W sumie za 3kWh zapłaciłem 1920zł -> jestem skłonny określić że "za darmo".

Pisz Consi, czytamy.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 11:04   #137
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jezdzac na codzien hybryda dwa dni temu przyszlo mi walnac traske slask-stolica-slask sluzbowym fordem w dizlu.
Powiem tak.. a ic pan wwuj To calkowicie niemiarodajna opinia, podparta wylacznie tym ze czlowiek sie szybko do "dobrego" przyzwyczaja, a dizla prywatnego nigdy nie mialem i jakos nie przepadam. Klekoce toto non stop, czy na trasie czy w miescie, czy w korku. Wibruje jak glupie (to mnie najbardziej zaskoczylo, ja pierdziele), dynamika noo.. spodziewalem sie naprawde wiecej czytajac jakie to momenty w dizlach, i manualna skrzynia - tak, to juz moje czyste lenistwo. I wali tą gnojówą.
Kutwa, od razu przypomnialy mi sie "wakacje z wujkowym Ursusem" za dzieciaka
Ekonomia.. jest roznica, ale nieznaczna. Z ciekawosci sobie zlitrazowalem ta trase zeby przekonac sie naocznie jak to wyglada. Hybryda w trasie (czyli poza srodowiskiem dla hybrydy idealnym typu zakorkowane miasto) bierze mi 5.5 L gazoliny/100 jadac po emerycku 120-130. Ten dizel wzial... 5.5 gnojówki /100 przy tej samej predkosci. Nie wiem jakim cudem ktos moze zejsc do 4, nie mam bladego pojecia.
Tak ze przy tym samochodzie, i mojej jezdzie, roznica w opiera sie wylacznie na roznicy cen benzyna-ropa.
Po czym wjezdzajac do miasta w hybrydzie spalanie mi spada, w dizlu rosnie.
Nie wspominajac juz o dwumasach i innych wspanialych wynalazkach mocno przyczyniajacych sie do smierci dizla w swiadomosci przecietnego klienta.

Tak ze dla mnie osobiscie nie, dizel to nie jest alternatywa, w zasadzie dla mnie osobiscie wogole nie wchodzi w gre. Rozwazajac podejscie ekonomiczne przy wyborze wozu po smierci Jeepa na tapecie byla benzyna, hybryda, i elektryk. Elektryk wciaz byl za drogi, rozwazana byla hybryda plugin - ale wtedy naprawde sprawdzone (rozwijane od lat) byly jedynie Priusy Plug-in Toyoty.. tez drogie jak nie wiem co, i do tego szpetne I wygrala "zwykla" hybryda.

Przy okazji, od niedawna wspolpracujemy w firmie z ciekawym klientem projektujacym maly, miejski samochod elektryczny. Robimy dla nich sofcik. Nie wiadomo czy autko kiedykolwiek wejdzie do produkcji, a jesli juz to bedzie to na pewno wylacznie rynek chinski i ogolnie azjatycki. Ogolnie jak sie czlowiek w temat troche wczyta to Chiny w temacie elektromobilnosci zostawiaja nas w mniej wiecej we wczesnym sredniowieczu.
Tak czy owak, male, miejskie, zwinne autko elektryczne. Pytam o cene - mysle ze moze w koncu przystepny cenowo elektryk. Ale cena zwala mnie z nóg.
Pytam - dlaczego to tyle kosztuje, na co gosciu robi szybka wyliczanka cen podstawowych elementow, zaczynajac od akumulatorow. Akusy do miejskiego elektryka - 12tys.... Euro. Do tego karoseria, silniki i drivery, osprzet... nie liczac podukcji, kosztow R&D i zarobku producenta.
Czytajac "branzowe" portale i obserwujac wykresy spadku cen KWh w akusach widac ze tak, wciaz cena spada. Ale ten spadek nie przyspiesza rok do roku, ale zwalnia. Jak to ktos fajnie napisal na jednym z portali "Tanie i szybkie sposoby obnizania cen akumulatorow juz sie skonczyly".
Podobno Tesla obiecuje technologie tanich akusow od 2022 (o ile nie pomylilem dat) i wtedy ma tez wyjsc "tania tesla". Zobaczymy, tak czy owak bez przelomu w technologii magazynowania energii raczej nie ma co liczyc na taniego elektryka.

Tak czy owak ID zazdraszczam i z ciekawoscia czytam
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 11:38   #138
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 19 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Jezdzac na codzien hybryda dwa dni temu przyszlo mi walnac traske slask-stolica-slask sluzbowym fordem w dizlu.
Powiem tak.. a ic pan wwuj
Dla uścisnienia - napisz proszę model i rok hybrydy i tego forda. Jeździłem ostatnio nową camry i porównując do 6cio letniej insygni mogę się podpisać pod Twoimi odczuciami co do komfortu jazdy diesel vs spora benzyna i prąd.

A wątek consigliero jak zawsze, i jak każdy inny prowadzony przez Niego, przykuwa uwagę i powoduje różne komentarze - chyba o to chodzi?
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 11:47   #139
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

GregoryS Nie mam pojęcia czym jechałeś, ale z tego co piszesz to jakiś zajeżdżony złom (wibruje, śmierdzi..). Przejedź się sprawnym dieslem..
No i ciekawe że w mieście spada Ci spalanie..

Marek kupił nowe auto. Takie wybrał, ja mu kibicuję. Czytam z ciekawością.
A że to z ekonomią nie ma za wiele wspólnego, tak samo jak z ekologią globalną (nie lokalną) to może inna rzecz.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2020, 15:03   #140
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Hybryda w trasie (czyli poza srodowiskiem dla hybrydy idealnym typu zakorkowane miasto) bierze mi 5.5 L gazoliny/100 jadac po emerycku 120-130. Ten dizel wzial... 5.5 gnojówki /100 przy tej samej predkosci. Nie wiem jakim cudem ktos moze zejsc do 4, nie mam bladego pojecia.
Zasadniczo to jest problem z liczeniem spalania. Bo mało kto liczy z kalkulatorem w ręku i liczy km z drogi a nie z licznika kilometrów. Te wszystkie auta kłamią mniej lub więcej. Zawsze w realnym liczeniu wychodzi większe spalanie. A klient się cieszy jak mu wyświetlacz na ekranie pokazuje spalanie 4,5l :-)

Fizyki nie oszukasz. Nie spalisz 5.5 benzyny na 100km/ przy REALNEJ prędkości 120-130 km/h
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.