Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.06.2017, 15:47   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Kolizja z samochodem przy wyprzedzaniu po prawej

Na jednym z serwisów motolubnych opublikowano film z kolizji w czasie manewru wyprzedzania poboczem z prawej. W pierwszej chwili zdroworozsądkowo położyłem winę po stronie motocyklisty ale poszukałem chwilę i wyszło inaczej:

"No to chwila przerwy w jeżdżeniu. Ja cały, trochę poobijany, ale ogólnie wszystko ok. Całe uderzenie rozeszło się po zbroi i ochraniaczach.
Motocykl też trochę poobijany ale wszystko rozeszło się po gmolach i osłonach. W poniedziałek rzeczoznawca oceni resztę.
Sprawca pan w Passeratti, nie zachował ostrożności i nie patrzył w lusterka przy zmianie pasa."

"(...)wszystko poszło na ochraniacze, kierownica wbiła mi się w zbroję na klatce i zjechała na końcówkę żeber, i tam mnie jedynie boli, ale bez zbroi to miałbym na 100% połamane żebra. Nogę przycisnęło mi do drzwi (widać odbitego buta i mam lakier na klamrach), gdyby nie crossowe sztywne buty to miałbym pewnie zmiażdżoną stopę. Lewym łokciem wybiłem szybę, wszystko w ochraniaczach. Reasumując mi nic absolutnie nie jest ale tylko dzięki pełnemu strojowi."

https://youtu.be/TLdwRo0fSjM





__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 26.06.2017 o 15:52
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 15:55   #2
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,953
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 55 min 15 s
Domyślnie

Dyskusyjne. Mimo wszystko nie liczył bym na wywinięcie się z winy motocyklisty. Wygląda jak by film nie dotyczył tego opisu
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 16:02   #3
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 623
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 22 min 56 s
Domyślnie

Jeśli opisana sytuacja jest tą z filmu, to ja bym sie mocno wkurwił na miejscu kierowcy puszki. Koleś jedzie ewidentnie poboczem, po jakichś dziurach, i wali w skręcający samochód. To za przeproszeniem kierowca puszki ma miec 6 par oczu żeby przewidzieć takie sytuacje?
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 16:03   #4
lord


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Grabina Radziwiłłowska
Posty: 125
Motocykl: RD07b
Przebieg: 38Kkm
lord jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 19 godz 4 min 41 s
Domyślnie

Ja miałem podobne zdarzenie. Poboczem omijałem wolno jadący korek, też jechałem dość wolno. W pewnym momencie z korka skręcił w prawo na pobocze samochód, przekroczył linię ciągłą i we mnie pieprznął bokiem. Policja uznała za winnego i sprawcę wypadku kierowcę auta, ja dostałem mandat za jazdę po poboczu. Kierowca samochodu nie przyjął mandatu i byłem świadkiem w sądzie, który go ukarał. Co ważne kierowca samochodu nie może sobie ot tak zjechać za ciągłą na pobocze, bo zgodnie z przepisami na tym poboczu może poruszać się rower lub motorower.
lord jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 16:04   #5
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 10 min 51 s
Domyślnie

Nie wyobrażam sobie kto i w jaki sposób mógłby tu dostrzec winę kierującego passatem...
edit: Faktycznie przejeżdża ciągłą, ale jeżeli taka jest interpretacja przepisów i ukarali tylko kierowcę puszki, to masakra...
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 16:11   #6
nav


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 121
Motocykl: FE + 2x XR
nav jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 22 godz 31 min 19 s
Domyślnie

Kierownik dostał 3 mandaty, kierowca auta 1... Blubi twierdzi, że policja uznała kierowcę auta winnym.

Źródełka
https://www.wykop.pl/link/3800585/mo...e-sa-wszedzie/
http://webcache.googleusercontent.co...aly-troche-po/
nav jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 16:28   #7
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 20 godz 38 min 58 s
Domyślnie

Jezdze puszka i motkiem ale w zyciu bym sie nie spodziewal, ze koles wpakuje mi sie tak jak w temacie. Jednak gdyby tak sie stalo, to dochodzil bym swojej niewinnosci. Nastepnym razem inny wyladuje mi lisciem na dachu bo skakali przez droge?
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 18:19   #8
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Troszkę wyobraźni (czyli szacunku dla innych) u kierowcy gsa i byłoby trochę wolniej i bez problemu dla kogokolwiek...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 18:43   #9
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Przegięcie pały po stronie motocyklisty, ale i brak zachowania ostrożności przy zmianie pasa u kierowcy passeratti. Wypadek nie zdarza się bez przyczyny, przeważnie składają się dwa (albo więcej) czynniki. Kierowcy puszek oskarżają motocyklistów o całe zło tego świata, motocykliści kierowców samochodów ale pomimo popełnienia błędu przez jedną ze stron często i druga przykłada do tego swój palec przeginając z prędkością lub wiarą że będzie dobrze, mnie zagrożenia nie dotyczą bo dobrze jeżdżę. I klops gotowy. Dobrze jak tylko złom ucierpi a nie gnaty.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2017, 19:36   #10
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 48 min 26 s
Domyślnie

Oczywiście że winny jest kierowcą puszki. Nie dosyć że zmieniał pas ruchu, to przekroczył linię ciągłą i spowodował wypadek/kolizję. Nie zmienia to faktu złamania przepisów ruchu drogowego przez motocyklistę, za które też zapewnie został ukarany, ale wypadku nie spowodował, gdyż jechał nie zmieniając kierunku "swoim" pasem więc nie był sprawcą. Logiczne. Cokolwiek podobny przypadek miała znajoma, która wieszaka z drogi poporzadkowanej w jednokierunkowa ulicę i przywalił w nią facet, który jechał tą ulicą pod prąd. Ona została uznana winną kolizji, gdyż wjeżdżając w drogę uprzywilejowanych nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się na niej Gość dostał mandat za jazdę pod prąd.
Logiczne. Zamiast motka, mógł być pieszy, rower itp, znajdujący się za linią, której przejeżdżać nie wolno, a na jednokierunkowej mogło np. auto cofać, co nie jest zabronione...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek/kolizja, odszkodowanie, a urlop adoado0 Inne tematy 13 24.10.2017 10:42
odszkodowanie - kolizja leciwego samochodu Vooytas Inne tematy 19 23.03.2016 18:18
Kolizja na motorze tomekbdg Inne tematy 23 04.04.2015 01:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.