Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.03.2016, 00:14   #4581
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
A to samo w porównaniu do GSa ?
Ja GSem mało jeździłem bo po prostu nie lubię. Czuję się bardziej pasażerem niż kierowcą, nie czuję się drogi i świata. Moje odczucie jest ze GS jest bardzo szeroki, kierowca nie komponuje się do tego motoru. Poza tym jest mało precyzyjny; przyspieszenie, hamowanie, hamowanie na zakrętach, zawieszenie, takie dziwne wibracje, skrzynia, samo odpalanie, jakaś taka wiotkosc itd. Ale ja jestem przeczulony po moim R80GS; taki ciągnik na dwóch kółkach gdzie wszystko działa prymitywnie. GS12 stara się zatuszować wszystkie wady boxera i kardana, ale nie ze mną te numery.
Tu LC8 jest wyrafinowany jak Hannibal Lecter.

Na plus dla GS to elastyczny silnik, super osłona przed światem; przelot autostrada. Jakość chyba też niezła jak się używa rozsądnie.

Kolega się przesiadl z małej Tenery na AT i jeździ trochę jeszcze na zmianę. Mówi że fakt mała jest ewidentnie mniejsza i lżejsza ale AT; trakcja, zawias (a i tak ma Wilbersy), silnik, zwinnosc bije na głowę.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 00:38   #4582
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
Ja GSem mało jeździłem bo po prostu nie lubię. Czuję się bardziej pasażerem niż kierowcą, nie czuję się drogi i świata. Moje odczucie jest ze GS jest bardzo szeroki, kierowca nie komponuje się do tego motoru. Poza tym jest mało precyzyjny; przyspieszenie, hamowanie, hamowanie na zakrętach, zawieszenie, takie dziwne wibracje, skrzynia, samo odpalanie, jakaś taka wiotkosc itd. Ale ja jestem przeczulony po moim R80GS; taki ciągnik na dwóch kółkach gdzie wszystko działa prymitywnie. GS12 stara się zatuszować wszystkie wady boxera i kardana, ale nie ze mną te numery.
Tu LC8 jest wyrafinowany jak Hannibal Lecter.

Na plus dla GS to elastyczny silnik, super osłona przed światem; przelot autostrada. Jakość chyba też niezła jak się używa rozsądnie.

Kolega się przesiadl z małej Tenery na AT i jeździ trochę jeszcze na zmianę. Mówi że fakt mała jest ewidentnie mniejsza i lżejsza ale AT; trakcja, zawias (a i tak ma Wilbersy), silnik, zwinnosc bije na głowę.


Moim pierwszym motocyklem był Transalp i po pierwszej poważnej wycieczce na wyspę Hvar , śladem wytyczonym przerywaną kreską na mapie Europy 1:4500000 , wiedziałem że muszę go zmienić. Padło na jednego z pierwszych GS1200 , kupionego jako prawie nowego z serwisu w Niemczech . Podczas drogi powrotnej z Neubranderburg , wszystko co napisałeś na temat GS a mógłbym przypisać Transalpowi , szczególnie w temacie wiotkości konstrukcji , precyzja prowadzenia , nie wspomnę o hamulcach , to była przepaść . Widzę jednak że muszę się spróbować przejechać nową Afryką aby mieć swoje subiektywne zdanie w tym względzie . Co do KTM to być może pomiędzy GSem a KTM jest przepaść , tylko o tym kto jest zwycięzcą decyduje sposób wykorzystania tych motocykli . Dla mnie GS wygrał bo mimo najszczerszych chęci , nie przekonał nas w żadnym aspekcie podczas jazdy w 2 osoby, podkreślam to w żadnym aspekcie. Rozumiem że osoba używająca go solo w tzw off może mieć przeciwne zdanie i to jest dla mnie całkowicie zrozumiałe.
Wracając do GSa to mój pierwszy był tzw zwykłym i prowadził się jak rower , teraz po latach nie wybrałbym wersji ADV tylko zwykłą ale na szprychach i zmieniłbym zawieszenie , jakby oryginał się wypracował
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 08:02   #4583
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Moim pierwszym motocyklem był Transalp i po pierwszej poważnej wycieczce na wyspę Hvar , śladem wytyczonym przerywaną kreską na mapie Europy 1:4500000 , wiedziałem że muszę go zmienić. Padło na jednego z pierwszych GS1200 , kupionego jako prawie nowego z serwisu w Niemczech . Podczas drogi powrotnej z Neubranderburg , wszystko co napisałeś na temat GS a mógłbym przypisać Transalpowi , szczególnie w temacie wiotkości konstrukcji , precyzja prowadzenia , nie wspomnę o hamulcach , to była przepaść . Widzę jednak że muszę się spróbować przejechać nową Afryką aby mieć swoje subiektywne zdanie w tym względzie . Co do KTM to być może pomiędzy GSem a KTM jest przepaść , tylko o tym kto jest zwycięzcą decyduje sposób wykorzystania tych motocykli . Dla mnie GS wygrał bo mimo najszczerszych chęci , nie przekonał nas w żadnym aspekcie podczas jazdy w 2 osoby, podkreślam to w żadnym aspekcie. Rozumiem że osoba używająca go solo w tzw off może mieć przeciwne zdanie i to jest dla mnie całkowicie zrozumiałe.
Wracając do GSa to mój pierwszy był tzw zwykłym i prowadził się jak rower , teraz po latach nie wybrałbym wersji ADV tylko zwykłą ale na szprychach i zmieniłbym zawieszenie , jakby oryginał się wypracował
Zgadza się. Wersja ADV to przerost formy, szczególnie w Europie. Nabralem do tego już zupełnie jeża jak mój kolega tak strasznie chwali... a jeździmy na 3 dniowe wycieczki solo. On airbag, kufry 100litrów i 30 paliwa, reszta mieszany przekrój do Ducati z 7 litrami i 15 plecak. I tak stajemy co 100 km na fajkę i kawę.

LC8 950 z pasażerem to była krótka historia. W górę motorem, w dół pociągiem... A AT jeździła od Portugalii po 300km bez stawiania.
Ale żeby się nacieszyć LC8 nie trzeba być Meoni, wystarczy dynamiczna jazda solo po krętych drogach!

Daj szansę AT, ale podobno bez zmiany siedzenia się nie obędzie.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 11:20   #4584
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Co Hiszpanie mają na myśli
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 15:25   #4585
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,248
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 22 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Że nowa Afryczka pasuje do ładnej Polki?
PS. Jakby ktoś na pudelka ostatnimi laty nie zaglądał, to jest Emily Ratajkowski (ta z prawej).
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 16:25   #4586
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Że nowa Afryczka pasuje do ładnej Polki?
PS. Jakby ktoś na pudelka ostatnimi laty nie zaglądał, to jest Emily Ratajkowski (ta z prawej).
Z pudelkiem na nie jesteśmy. Fajna dupa ale polka to taka jak Lewinsky.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 17:20   #4587
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,553
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 17 godz 21 min 48 s
Domyślnie

Finalnie ta z prawej i tak drożej wyjdzie w utrzymaniu, prawie golas
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2016, 22:05   #4588
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Finalnie ta z prawej i tak drożej wyjdzie w utrzymaniu, prawie golas
Świetne porównanie. Litr w 2 garach, rzędóweczka, piękna linia, malowanie, kusa osłona miski. Brawo
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2016, 12:12   #4589
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ
...Zgadza się. Wersja ADV to przerost formy, szczególnie w Europie. Nabralem do tego już zupełnie jeża jak mój kolega tak strasznie chwali... a jeździmy na 3 dniowe wycieczki solo. On airbag, kufry 100litrów i 30 paliwa, reszta mieszany przekrój do Ducati z 7 litrami i 15 plecak. I tak stajemy co 100 km na fajkę i kawę...
Ja rozumiem, że to forum AT i wszystko inne jest niefajne, ale zrażanie się do motocykla bo jakiś mało rozsądny człowiek kupił sobie GSA żeby jeździć z kumplami na Dukatach?!!!
Czytam już różne rzeczy na tym forum odnośnie GS12 i staram się tych rewelacji nie komentować, ale to jest maxi głupie nawet jak na standardy postrzegania motocykli tego forum.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis

Ostatnio edytowane przez Arkan : 29.03.2016 o 13:07
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2016, 13:25   #4590
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
Ja rozumiem, że to forum AT i wszystko inne jest niefajne, ale zrażanie się do motocykla bo jakiś mało rozsądny człowiek kupił sobie GSA żeby jeździć z kumplami na Dukatach?!!!
Czytam już różne rzeczy na tym forum odnośnie GS12 i staram się tych rewelacji nie komentować, ale to jest maxi głupie nawet jak na standardy postrzegania motocykli tego forum.
Może i się pogrążam☺
To jest moje przemyślenie i jestem otwarty na konstruktywną merytorykę -proszę wprowadź mnie z błędu.
Ciągle uważam że większość kupuje ten model że jest najbardziej wypasiony, najdroższy. Ale może nie znam dobrze specyfikacji i wszystkich gadżetów. W sumie np. we Włoszech sprzedaje się tego bardzo dużo.
Czy chodzi o to ze jest to wygodny motor dla dwojga na wszystkie drogi?
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.