Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT Dyskusje techniczne o innych motocyklach niż AT.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.08.2017, 20:41   #9221
consigliero

consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: T4R V6
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 4 min 47 s
Domyślnie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2017, 12:43   #9222
wolly

Miasto: Łódź
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 6 godz 22 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post

Gyula i pewnie baseny/termy
wolly jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2017, 20:09   #9223
consigliero

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: T4R V6
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 4 min 47 s
Domyślnie

Tak jakoś wyszło że małżonka wybrała jedźmy do Gulya , mnie nie trzeba dwa razy powtarzać i tak się tam znaleźliśmy , spędziliśmy dwa dni w tych basenach , chyba obędzie się bez wysypki , obserwując targowisko brzydoty . Później przemieściliśmy się do Egerszalok , gdzie jedynym jasnym punktem było miejsce noclegowe . Teraz napisałem taki skrót dnia dzisiejszego .
W pierwszym poście napisałem nieco żartobliwie o tym dzikim kraju , życie mocno zweryfikowało naszą wiedzę o tym kraju , niestety jest to kraj mocnych kontrastów . Szczególnie że teraz odpoczywamy przed powrotem do kraju w czterogwiazdkowym czymś , postawionym pośrodku niczego , pewnie za unijne dotacje . Małżonka aby poczuć się lepiej rozłożyła cenę noclegu na ilość nocy spędzonych pod namiotem , czyli wypas za nieduże pieniądze . Ale tak naprawdę co to za wypas , basen , sauna i kuchnia na miejscu , tylko aby tam dojechać mieliśmy odcinek jazdy po drodze zamkniętej dla ruchu , z początku myślałem że będzie jakaś akcja z remontowanym mostkiem , nic z tych rzeczy , po prostu drogę zamknięto bo nikt się nie przejmuje jej stanem i myślę że tak będzie przez następnych kilkanaście lat. Droga doprowadziła nas do Bukkszek takie małe spa , ale bez możliwości noclegu to małżonka nie chciała rzeczy na motocyklu zostawiać , takie polskie zboczenie . Wkurzony patrzę na noclegi i znajduję te cztery gwiazdki , do tego wioska unesco , niby wszystko jest w porządku . To był najlepszy odcinek drogi podczas naszej wyprawy , w końcu można było się wykazać że motocykl najlepiej czuje się na zakrętach . Już od Siroki wiedziałem że jest nieźle ze względu na ilość spotykanych motocyklistów . Patrząc na mapę jest nieźle szczególnie na odcinku drogi , chyba nr 24 , gdzieś przed Kekes odbijamy na boczną w prawo w kierunku Matrakeresztes , ten odcinek już jakościowo gorszy . Specjalnie nawracam aby zobaczyć punkt widokowy bo cała droga w lesie . Niestety znajdujemy Grand Hotel w Galyateto , monumentalny budynek ala Arłamów i zapuszczoną okolicę , widok zero . Na całym odcinku żadnej infrastruktury aby się zatrzymać , odpocząć . Jak już znaleźliśmy na kilka kilometrów przed Holloko to był to węgierski standard , zero porozumienia , dobrze że karta była w 3 językach . Mimo wszystko nie żałujemy a dzisiejsza jazda była tym na co czekaliśmy i temperatura w górach bardziej znośna była . Natomiast atrakcje są zawsze lepiej prezentowane na widokówkach i są to zawsze atrakcje tworzone niejako na siłę , albo aby wyciągnąć pieniądze , tylko natura się jako tako jeszcze broni . No i jeszcze jedno Węgry to nie tylko wino i palinka to przede wszystkim syfon

Na pokładzie mamy 6 litrów wina , już tylko 5 , palinka i to całe kampingowe badziewie
To jest właśnie BMW

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2017, 20:44   #9224
ypsi

ypsi's Avatar

Miasto: Zabrze
Motocykl: RD07b HRC
ypsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 16 godz 5 min 24 s
Domyślnie

Ale jaka mechanizacja, ogórasy od razu w słoikach rosną
Stary 12.08.2017, 20:49   #9225
KML

KML's Avatar

Miasto: Warszawa/Natolin
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 59 min 16 s
Domyślnie

Czytając Wasze za i przeciw postanowiłem sprawdzić na własnej skórze o czym mowa i też kupiłem BMe.
Wprawdzie nie GS bo tego jeździ najwięcej i jak dla mnie jest już nieco oklepane ale duży szosowy naked czyli R1150R
Minęły już 2 miesiące i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, zazwyczaj zmieniam motocykle po 1-2 sezonach , zobaczymy jak będzie z BMką.

Stary 12.08.2017, 22:16   #9226
bigboykr

bigboykr's Avatar

Miasto: Kraków
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 14 godz 23 min 7 s
Domyślnie

KML - fajny sprzęt i faktycznie niezbyt często widywany.
Mi tam kwestia tego, że GS jest oklepany nie przeszkadza... i też dołączyłem do grona niebieskich. Po pomarańczowym była to trudna decyzja.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Stary 12.08.2017, 23:02   #9227
Cezarus

Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 godz 41 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bigboykr Zobacz post
KML - fajny sprzęt i faktycznie niezbyt często widywany.
Mi tam kwestia tego, że GS jest oklepany nie przeszkadza... i też dołączyłem do grona niebieskich. Po pomarańczowym była to trudna decyzja.

Napiszesz coś więcej o tej decyzji ...bo ja po trzech z kolei 1200 GSA myślę o pomarańczy ....
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2017, 23:21   #9228
bigboykr

bigboykr's Avatar

Miasto: Kraków
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 14 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Wszystkiego trzeba spróbować. Ja zrobiłem sobie rachunek sumienia i policzyłem ile procent czasu spędzam na asfalcie (niezależnie od jakości) a ile na szutrach. Zdecydowanie wygrał asfalt.
Po tym wybór ograniczyłem do 1290 T lub S i do GS. Po jazdach próbnych wybór padł na BMW. Kat jeździ lepiej, agresywniej... Ale trzeba mieć naprawdę niezłe jaja, żeby wykorzystać jego potencjał. GS jest trochę gorszy w terenie, porównywalny na asfalcie. Za to nie chce mnie zabić no i jest zwrotniejszy i łatwiej się nim manewruje przy małych prędkościach.
Do tego bliski serwis, zdecydowanie lepsza obsługa przed sprzedażą.
Podsumowując o wyborze zdecydowały różne drobiazgi i wiem, że nie każdy wybierze jak ja. I bardzo dobrze

Stary 13.08.2017, 11:58   #9229
myku

myku's Avatar

Miasto: Germany
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 8 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Mialem 3 lsta R1150R Rockster.W malowaniu miedz czarny mat. Milo wspominam. Nawet na Nordkappie nim bylem. Fajny zadki sprzet.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2017, 14:20   #9230
dubel

dubel's Avatar

Miasto: Krzyż Wielkopolski / Hjørungavåg (norwegia)
Motocykl: Była Africa, był KAT jest BMW1200Adv
Przebieg: rosnący
dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 20 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Mialem 3 lsta R1150R Rockster.W malowaniu miedz czarny mat. Milo wspominam. Nawet na Nordkappie nim bylem. Fajny zadki sprzet.
Czyli prawdiwy GS-siarz z Ciebie Moje obserwacje podczas jazdy na Norddkap sklaniaja mnie ku stwierdzeniu ze kazda bemka z europy musi tam kiedys byc, a do nowego GS-a chyba daja taka podroz w pakiecie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania