Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2017, 08:06   #31
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Dżeferson - Widzę że już się kręcisz. Ja nie mogę się doczekać końca lipca bo wtedy my startujemy. Pisz jak jest i co jest grane z tymi policmajstrami w Osetii.

Emek - można skorzystać z numeru do Vladimira?
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2017, 08:25   #32
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 3 godz 54 min 46 s
Domyślnie

Jak najbardziej tylko chłopak jest z Krasnodaru wiec w tych okolicach najlepiej go łapać na spotkanie. Telefonicznie bez problemu. Ewentualnie Mark - marknevinka@yandex.ru - tel +89280088417 . Jest z Niewinnomyska. Tam chłopaki mają bazę motocyklową (w zasadzie taki mini warsztat + kanciapa) i bardzo chętni do pomocy. Przy drodze po prawej w kierunku Armawiru jest duża myjnia za nią budynek a baza za tym budynkiem.

Ostatnio edytowane przez Emek : 19.06.2017 o 08:35
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2017, 18:06   #33
krzysek99


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: siedlce
Posty: 34
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103000
krzysek99 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 23 godz 30 min 27 s
Domyślnie

hej . Jaki budżet mniej więcej na taki wyjazd planujecie ?
krzysek99 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2017, 04:59   #34
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 53 min 48 s
Domyślnie

Przemo, ciul mnie zatrzymal za rzekomo przekroczona predkosc. Na drogach sa kamery i te pokazaly ze jechalem 100-120 powiedzial i 200dolarow. Zabral mi prawko i powiedzial ze w srode we wladykaukazie bede mogl zobaczyc jak szybko jechalem. Zaczal wypisywac protokol i kazal podpisac. Ja mowie, ze nie wiem co to jest i nie podpisze. On, ze motocykl zakryja a ja tu zostane. Wola 150dolarow. Za chwile zatrzymuja osobowke. Gosciu z osobowki sugeruje zeby mu dac cos w lape. Wyciagam 300 rubli - to i tak za duzo jak na lapowke za NIC. Nie wzial, bo i czemu mialby wziac jak on chce 150 zielonych. Ja dalej stoje tam jak ta pizda. Poselstwo w niedziele zakryte wiec tez nie pomoga. Przejezdzali tamtedy miejscowi bajkerzy, pogadali z ciulem. Powiedzieli zebym podpisal protokol ale nie musze tego placic jako innostraniec(750rub). Mowia zeby yylko nikomu tego nie pokazywac. A jak bedzie na granicy?...

Historia z lapowka 500rub miala miejsce 4h pozniej.
W ogole to tez dziwne bo pani ktora pobiera oplate za wstep do miasta umarlych twierdzila, ze polacy tu przyjezdzaja. Wstep50rub + 500rub dla sepow juz po wizycie, ale i tak bylo warto. Pewnie i tak tu juz nie przyjade, a miejsce i dojazdowka jest mega. Pogoda tez byla idealnie wpasowana w klimat tego miejsca. Pochmurno ale bezdeczowo, nad gorami wysoko osadzona mgla- bajka. 14km przed Dargavs jest miasteczko, a tam mozna rowniez sie pokrecic po ruinach. Sa baszty dobrze znane z Gruzji, jest tez kilka grobowcow takich jak w Dargavs. To wlasnie tam mnie namierzyli jak kuszalem w knajpie.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2017, 07:27   #35
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dżeferson Zobacz post
Przemo, ciul mnie zatrzymal za rzekomo przekroczona predkosc. Na drogach sa kamery i te pokazaly ze jechalem 100-120 powiedzial i 200dolarow. Zabral mi prawko i powiedzial ze w srode we wladykaukazie bede mogl zobaczyc jak szybko jechalem. Zaczal wypisywac protokol i kazal podpisac. Ja mowie, ze nie wiem co to jest i nie podpisze. On, ze motocykl zakryja a ja tu zostane. Wola 150dolarow. Za chwile zatrzymuja osobowke. Gosciu z osobowki sugeruje zeby mu dac cos w lape. Wyciagam 300 rubli - to i tak za duzo jak na lapowke za NIC. Nie wzial, bo i czemu mialby wziac jak on chce 150 zielonych. Ja dalej stoje tam jak ta pizda. Poselstwo w niedziele zakryte wiec tez nie pomoga. Przejezdzali tamtedy miejscowi bajkerzy, pogadali z ciulem. Powiedzieli zebym podpisal protokol ale nie musze tego placic jako innostraniec(750rub). Mowia zeby yylko nikomu tego nie pokazywac. A jak bedzie na granicy?...

Historia z lapowka 500rub miala miejsce 4h pozniej.
W ogole to tez dziwne bo pani ktora pobiera oplate za wstep do miasta umarlych twierdzila, ze polacy tu przyjezdzaja. Wstep50rub + 500rub dla sepow juz po wizycie, ale i tak bylo warto. Pewnie i tak tu juz nie przyjade, a miejsce i dojazdowka jest mega. Pogoda tez byla idealnie wpasowana w klimat tego miejsca. Pochmurno ale bezdeczowo, nad gorami wysoko osadzona mgla- bajka. 14km przed Dargavs jest miasteczko, a tam mozna rowniez sie pokrecic po ruinach. Sa baszty dobrze znane z Gruzji, jest tez kilka grobowcow takich jak w Dargavs. To wlasnie tam mnie namierzyli jak kuszalem w knajpie.

Kurde współczuję - trzymam kciuki aby już nic Cię nie spotkało. Trzeba będzie uważać albo palić głupa w razie czego. Jak drogi?

Ps. Emek - Dzięki.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2017, 07:44   #36
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 3 godz 54 min 46 s
Domyślnie

Rżnąć głupa i udawać ze nic się nie kuma. Odpuszczą.
Nas zatrzymywali w tym roku wiele razy w Rosji. Za każdym razem miło i uprzejmie z reguły podpytać kuda i otkuda. Raz sprawdzili dokumenty a kilka razy po prostu pytali czy kwity mamy OK.

Ostatnio edytowane przez Emek : 20.06.2017 o 07:51
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2017, 09:38   #37
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysek99 Zobacz post
hej . Jaki budżet mniej więcej na taki wyjazd planujecie ?
Na trzy tygodnie pewnie min. 3 tyś. Paliwo ok. 1600 pln a reszta to to co wydasz.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2017, 21:44   #38
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Jak ktoś nie ma planów a ma chęć gdzieś pojechać to zapraszam w imieniu swoim i pozostałych uczestników bo to ostatnia prosta na podjęcie decyzji. Już czas składać paszporty. Trwają ostatnie ustalenia.
Jada (jeszcze jeden max 2 motki albo jeden motek i dwie osoby ):
3 GSy
1 Tenerka
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 12:49   #39
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 53 min 48 s
Domyślnie

Przemo drogi w porzadku. Jadac z Astrachania w kierunku Machaczkaly w pewnym momencie konczy sie nowiutki asfalt na 25km i w poblizu zadnej stacji (okolo 100km), takze jak dojedziecie do konca asfaltu a paliwko sie bedzie konczyc to lepiej sie wrocic. Niestety nie wiem dokladnie w ktorym to miejscu bylo. Jechalem mniej wiecej trasa lutiego. On opisal to miejsce w swojej relacji. Byc moze bedzie znal dokladna jego lokalizacje.

Ricza - moim zdaniem punkt obowiazkowy w Dagestanie. Jesli pojedziecie przez Tpig to tylko 8km fajnego szutru. W samej wiosce lepiej zostawic w jednym miejscu moto bo jest wszedzie stromo. Ja czulem sie tam niepewnie i oczywiscie zaliczylem paciaka. Dzieciaki pokaza fajny punkt widokowy kolo pomnika :-)

Bermamut niestety odpuscilem. Przez dwa dni padalo w Kabardyno i Karaczajo wtedy, a ja nie czulem sie na silach zeby Vstromem po lub w trakcie deszczu przemierzac polne sciezki tymbardziej ze zaliczylem podczas tej wyprawy nie jedna glebe w blocie :-D...a ze to juz bylo na powrocie to nie chcialem na koniec jakiegos bigosu narobic. Zeby nie bylo, te paciaki w blocie to glownie podczas szukaniu miejscowek na namiot. Drogi glowne i te szutrowe ktorymi mialem okazje jechac tak jak pisalem, sa w dobrym stanie :-)
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2017, 23:05   #40
mrzysty


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: piastów
Posty: 2
Motocykl: RD03
mrzysty jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 18 s
Domyślnie

Witam, czy mieliście mapy papierowe, ( gdzie kupiliście) czy tez jechaliście tylko na nawigacji. Jeśli nawigacja to jakie mapy? Czy nad jezioro Baskunczak można legalnie dojechać, bo słyszałem o jakimś szlabanie, ochronie i problemach z wjazdem.
mrzysty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Morze fraradek Umawianie i propozycje wyjazdów 1 20.08.2013 18:34
Ukraina, Odessa, Morze Czarne 2013 Kurczax Umawianie i propozycje wyjazdów 44 28.06.2013 11:26
Morze Czarne lipiec/sierpien Janusz Umawianie i propozycje wyjazdów 70 06.06.2012 09:49
Nad morze w dwa... niee, w jeden (a drugi na powrót) don_Pedro Polska 0 29.06.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.