Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2011, 21:28   #11
emil


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: marki
Posty: 13
Motocykl: RD07a
emil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 56 min 15 s
Domyślnie

Witam.
Jak by ktoś chciał przenocować to zapraszammiejscowość oppdal(przy E6,jak prawie wszystko tu..)Mamy mały,ciepły domek z widokiem na góry Na początku kwietnia przyprowadzam swoje królowe przyjemnie jej będzie jak przewietrzy się od czasu do czasu w jakimś większym stadzie w razie co pisać na .
emil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2011, 13:37   #12
Nalewa
 
Nalewa's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 80
Motocykl: RD07
Przebieg: za mały
Nalewa jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał DanielD Zobacz post
Orientował się ktoś o koszta takiego wyjazdu w wersji budżetowej?
Właśnie sobie liczę - jak będę miał opis gotowy, to chętnie się podzielę. Polecacie jakąś konkretną firmę, z której mógłbym kupić mapy drogowe, czy wszystko jedno A może po prostu atlas europy
Nalewa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2011, 10:43   #13
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Mape kup na miejscu czyli na dowolnej stacji benzynowej, dobry atlas europy da spokojnie rade. Drogi sa super oznaczone, nie zgineisz i dojedziesz gdzie zaplanowales na pewno!
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2011, 11:04   #14
yarecki


Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 95
Motocykl: nie mam AT jeszcze
yarecki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 15 godz 59 min 55 s
Domyślnie

Ja bym kupił mapę jak najszybciej w jakimkolwiek Empiku ... bedziesz miał 4 miesiące żeby sobie nad nie posiedzieć ;-) i porysować . Moze wstaw opis planowanej trasy - to każdy jakies uwagi dorzuci . Pozdr
yarecki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2011, 13:58   #15
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Norwegia jest już u nas tak rozpracowana, że aż głupio pytać o wskazówki . Wystarczy poczytać w dziale z relacjami.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 04.02.2011 o 14:12
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2011, 17:49   #16
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

poczytaj, planuj i wpisuj ja chetnie poczytam co tam zaplanowałes.
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2011, 18:36   #17
yarecki


Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 95
Motocykl: nie mam AT jeszcze
yarecki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 15 godz 59 min 55 s
Domyślnie

Pod tym linkiem : http://kart.finn.no/ najlepsza wg mie mapa Norwegi online , dodatkowo jest wtyczka 3D ... i wtedy to wygląda dopiero ładnie ;-) polecam Droge Troli w 3D albo zjazd do Lyseboth w 3D ..
yarecki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 22:28   #18
Nalewa
 
Nalewa's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 80
Motocykl: RD07
Przebieg: za mały
Nalewa jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Piszę jak wyglądają sprawy z mojej strony. Poza przegladem motocykla, wymiana napędu i dokupieniem kufra przygotowałem wyjazd. Termin 18 dni od 23.07 do 10.08. Trasa: Litwa, Łotwa, Estonia, Promem do Helsinek, Finlandia - domek muminków i wiocha gwiazdora , potem Norwegia Nordkap, Lofoty, Droga Troli, kilka innych atrakcji w stylu lodowiec, ta płaska skała o której ktos tu pisał (jeżeli starczy czasu) potem Szwecja, mostem do Danii, Niemcy i do kraju (ew. promem ze Szwecji do Polski). Do przejechania jakieś 7500 - 8000 km, cena benzyny to jakieś 3400 zł (policzyłem 7/100) do tego 500 za opłaty, czyli biorąc żarcie ze sobą w 4500 powinniśmy zmieścic się z palcem w d..ie. Ogólnie chciałbym w miarę szybko znaleźć się w Skandynawii, żeby się tam pokręcić bardziej. Litwę czy Danię zwiedzić można przy innej okazji ,

Tu mam wstępną trasę - cały czas czytam i modyfikuję

http://maps.google.pl/?mid=1297026376 ale widzę, że link nie działa i nie wiem jak to ustawić ale dam radę :P

Mapy kupiłem w necie freytag & berndt - wyglądają nieźle

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Nalewa : 06.02.2011 o 22:32
Nalewa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 22:36   #19
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 35 min 3 s
Domyślnie

Jeżeli temat zatytułowałeś Norwegia, to zakładam, że głównym celem Twojego wyjazdu jest Norwegia. Z postów wynika, że raczej wiele czasu w niej nie spędzisz, zobaczysz natomiast mosty w Danii, autostrady w Niemczech i Republiki Nadbałtyckie.

Do swoich bardzo skromnych kosztów dolicz wjazd na Nordkap, przejazdy płatnymi tunelami i drogami. Nie będzie tego wiele, ale będzie. Dolicz również kilka przepraw promowych, które nie będą darmowe.

Ze względu na plan, który tu przedstawiłeś to w Norwegii zobaczysz tylko drogi, i to te główniejsze. Tak naprawdę to wiele nie zobaczysz podczas swojej podróży Norwegia 2011.
Naprawdę szkoda.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 23:47   #20
HBRT
Hubert
 
HBRT's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 175
Motocykl: R1200GS
Galeria: Zdjęcia
HBRT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 9 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Zgadzam się z siedemgregiem. I odpuściłbym pomysł z trasą dookoła tzn. FIN, LT, LV, EST. Jedź kolego przez Bałtyk zobacz fiordy zachodnie i dalej na górę ale jak się da to omijaj E6. Lofoty są OK ale tylko rejony wysunięte skrajnie na południe czyli Moskenesoya. Poza tym w/g mnie przereklamowane. Polecam jeszcze wyspę Senja, której chyba jeszcze nie ma w przewodnikach ale wg mnie klimatem przebija Lofoty ale pod warunkiem, ze dostaniesz sie na nia promem z Andenes do Gryllefjorden. Wg mnie jedne z najpiekniejszych widokow w Norwegii. Poza tym to odpuscilbym Nordkapp ale rozumiem ze jak ktos 1wszy raz to zelazny punkt. Byc na północy i nie objechac Gamvik, Vardo i Vadso to duza strata... choć nic tam nie ma oprócz najbardziej arktycznych klimatow w Norwegii. Powrot przez Szwecję drogą 45 dla tych co lubią być (prawie) sami na drodze..
HBRT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Norwegia solo na koło podbiegunowe [Czerwiec 2011] Nalewa Trochę dalej 10 14.05.2014 19:53
Norwegia w lipcu Lukasz Umawianie i propozycje wyjazdów 18 12.07.2013 17:25
Norwegia 2010 JarekAT Trochę dalej 38 27.12.2010 19:18
NORDKAP w te i nazad w dwa tydnie [2010] rafalkefir Trochę dalej 34 08.12.2010 17:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.