Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.11.2010, 20:15   #11
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Trasa ekstra, termin pasuje mi idealnie. Myślę, że zabrałbym się z Tobą, tylko że mam już po części zaplanowaną trasę na Zachód..
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2010, 15:21   #12
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sepcio Zobacz post
Hej

Ja wstępnie byłbym zainteresowany taką wyprawą, termin mi odpowiada (mam nadzieje, że będę już po obronie) Posiadam trampka także myślę, że sprostałby Twoim warunkom. Jest tylko jedno ale - ja też jestem świeżak jeżeli chodzi o takie wyprawy (do tej pory tylko Polska). Dobrze by było, żeby zdecydowała się również pojechać osoba bardziej doświadczona ale do wakacji jeszcze kawał czasu...
Czyli jesteś drugim chętnym(pierwszy to Bliźniak79), będziesz musiał tylko zaopatrzyć Trampecjusza w odpowiednie gumy i heja.
Także jeździłem tylko po Polsce ale to ma być przygoda więc "żywioł na maksa", ktoś bardziej doświadczony sądzę że nie będzie bawił w taką małą trasę. Pierwszy raz zawsze jest najlepszy Jadę nawet jak w ekipie będą sami nowicjusze. Damy rade, 'Polak w przyrodzie nie zginie'.
Pisz do mnie na a jeśli zdecydujesz się na sto procent/100%/łanhandrytposent Gdy ustalimy już do końca trasę przejazdu będę robił listę rzeczy które trzeba będzie mieć ze sobą, te które możemy mieć wspólne i te które każdy musi mieć swoje potem wyśle ją każdemu zadeklarowanemu w wyjeździe. Od razu napisze że wezmę GPS, aparat i zestaw narzędzi.

Cytat:
Masz rację,nie omijaj Bukaresztu,ale jeden dzień to stanowczo za malo żeby poczuć klimat miasta i nie rób tego z siodła motocykla.Słowację i Węgry raczej bym sobie odpuścil,jeśli zamierzasz jechac offem.Opracuj sobie raczej trase przejazdu przez UkrainęJak masz jakieś pytania-dzwon,nr masz w afrimapie,chetnie pomogę
Walor turystyczny jest niezbędny w takiej podróży bo co mam po powrocie wspominać tylko te piękne szutry i cudowne widoki, chcę zobaczyć kawałek świata. Co do trasy pierw myślałem by jechać najpierw na Ukrainę a potem dopiero odbić do Rumuni>Bukareszt>wzdłuż wybrzeża i do Odessy i jak tak radzicie to wrócę do pierwotnego planu. I dzięki za zadeklarowanie pomocy suchy
Pytanie czy będę mógł przejechać z Rumuni bezpośrednio do Ukrainy by jechać jak najbliżej morza czarnego Kolega JaroGl napisał że inaczej się nie da z Rumuni więc jak to jest
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 24.11.2010 o 23:57
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2010, 13:54   #13
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Dobra zacząłem już dokładniej obmyślać trasę a więc granice polsko-ukraińską przekroczylibyśmy w Krościenko następnie przekroczenie granicy ukraińsko-rumuńskiej odbyło by się w Sighet potem trzeba by dojechać Sebes gdzie zaczyna się droga DN76C(transalpina) po ukończeniu jej przeprawa do Bukaresztu. Link do mapy(wyznaczona oczywiście asfaltem ale daje zarys tego fragmentu).
I teraz pytania:
-co myślicie o takiej kombinacji?
-czy umieszczać jeszcze jakieś punkty wyprawy po drodze do Bukaresztu? (POMÓŻCIE W ZAPLANOWANIU TRASY)
-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?
-do którego miejsca kierować się nad wybrzeżem morza czarnego by jechać jak najbliżej wody do samej Ukrainy(wiadomo z campingiem na plaży po drodze? Walić od razu do Muhmadia jak radził Jakubdr750 czy już wcześniej zbliżyć się do lini brzegowej
-jak mam zlokalizować na mapie trasę tranfogarską?

Co do jazdy bezdrożami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy mam w GPSie opcje "rodzaj trasy: przeprawowy" więc będę na tym polegał tylko muszę pierw zobaczyć jak on funkcjonuje w praktyce. Macie doświadczenia z tym jak sprawują się takie Opcje w GPSach NavRoad?

!!!>CHĘTNI DO WYPRAWY CAŁY CZAS POSZUKIWANI
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 25.11.2010 o 14:12
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2010, 14:59   #14
ania


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: okolice Łodzi
Posty: 12
Motocykl: DR 650
ania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 27 min 16 s
Domyślnie

A tak mniej wiecej, ile czasu przewidujesz na tą wyprawę?
ania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2010, 15:08   #15
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Sądzę że tydzień-max 9 dni wystarczy. Jeśli mamy do zrobienia około 2700km i rozłożyć to na 7 dni to wychodzi około 386km dziennie więc nawet jeśli by zrobić to w 9 dni można spokojnie pozwiedzać i spędzić jeden dzień na plaży w Odessie. Co do zwiedzania zależy mi głównie an obejrzeniu Bukaresztu(choć trochę) oczywiście Odessa(przynajmniej plaża no i Lwów w drodze powrotnej. Chętna
Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post
Trasa ekstra, termin pasuje mi idealnie. Myślę, że zabrałbym się z Tobą, tylko że mam już po części zaplanowaną trasę na Zachód..
__________________
A o jakiej wyprawie mówisz? on?off? czy all? Z kim się tam wybierasz i dlaczego nie lepiej z nami? ;]
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2010, 22:26   #16
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Hejka!
Na bank będę miał 2 tygodnie wolnego, więc jakby się miał wyjazd wydłużyć w międzyczasie o parę dni - to bomba i może by było więcej czasu na ewentualne odbicie z trasy Myślałem nad takimi oponkami na ten wyjazd:
http://allegro.pl/opona-140-80-17-14...339346297.html
Ma ktoś zdanie o nich? Jak tam lista "zapasów" na wyjazd Hipolit i jakie papierki będą nam potrzebne? W sensie wizy/pozwolenia/ubezpieczenia - mówię o taich niezbędnych, a nie dobrowolnych
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2010, 22:35   #17
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Co do opon to ja skorzystam z pozycji drugiej albo trzeciej z drugiego posty w tym temacie.
A co do wiz to do Rumuni znalazłem coś takiego:
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Rumunii i przebywać w niej przez 90 dni,
liczonych w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać
tranzytem przez terytorium tego kraju na podstawie paszportów lub dowodów
osobistych. Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób
w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
info zaczerpnięte z tej strony.
Cytat:
Dobra zacząłem już dokładniej obmyślać trasę a więc granice polsko-ukraińską przekroczylibyśmy w Krościenko następnie przekroczenie granicy ukraińsko-rumuńskiej odbyło by się w Sighet potem trzeba by dojechać Sebes gdzie zaczyna się droga DN76C(transalpina) po ukończeniu jej przeprawa do Bukaresztu. Link do mapy(wyznaczona oczywiście asfaltem ale daje zarys tego fragmentu).
I teraz pytania:
-co myślicie o takiej kombinacji?
-czy umieszczać jeszcze jakieś punkty wyprawy po drodze do Bukaresztu? (POMÓŻCIE W ZAPLANOWANIU TRASY)
-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?
-do którego miejsca kierować się nad wybrzeżem morza czarnego by jechać jak najbliżej wody do samej Ukrainy(wiadomo z campingiem na plaży po drodze? Walić od razu do Muhmadia jak radził Jakubdr750 czy już wcześniej zbliżyć się do lini brzegowej
-jak mam zlokalizować na mapie trasę tranfogarską?

Co do jazdy bezdrożami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy mam w GPSie opcje "rodzaj trasy: przeprawowy" więc będę na tym polegał tylko muszę pierw zobaczyć jak on funkcjonuje w praktyce. Macie doświadczenia z tym jak sprawują się takie Opcje w GPSach NavRoad?

!!!>CHĘTNI DO WYPRAWY CAŁY CZAS POSZUKIWANI
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 25.11.2010 o 22:44
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2010, 09:44   #18
ania


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: okolice Łodzi
Posty: 12
Motocykl: DR 650
ania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 27 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hipolit Zobacz post
Sądzę że tydzień-max 9 dni wystarczy. Jeśli mamy do zrobienia około 2700km i rozłożyć to na 7 dni to wychodzi około 386km dziennie więc nawet jeśli by zrobić to w 9 dni można spokojnie pozwiedzać i spędzić jeden dzień na plaży w Odessie. Co do zwiedzania zależy mi głównie an obejrzeniu Bukaresztu(choć trochę) oczywiście Odessa(przynajmniej plaża no i Lwów w drodze powrotnej. Chętna

A o jakiej wyprawie mówisz? on?off? czy all? Z kim się tam wybierasz i dlaczego nie lepiej z nami? ;]
Wszystkie trzy opcje wchodzą w grę, tzn chyba dam radę
Na 2011 rok mamy jeszcze jeden cel - Gruzja, ale nie wiem co z tego wyjdzie, dlatego tak sobie pomyślałam, że może właśnie z Wami a może jeszcze coś innego, po Nowym Roku mam nadzieję, wszystko się wyklaruje, bo czeka mnie jeszcze w styczniu/lutym operacja, więc zobaczymy.
Ja jeżdżę DRką 650SE, kolega BMW Dakar 650, a koleżanka Honda SLR 650.

Ostatnio edytowane przez ania : 26.11.2010 o 09:51
ania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2010, 11:26   #19
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

To się dowiaduj i dawaj znać w przyszłym roku, bo jak będzie lista chętnych to muszę zaplanować ekwipunek. A twoi znajomi chcieli by się przyłączyć do wyprawy? I powiedz mi jakie masz doświadczenie w terenie, lekkim? Bo wiesz to ma być enduro;]
A co do twojej operacji to co będą ci naprawiać, może bark? Jeśli tak to powiem że miałem taką samą operacje w styczniu i mogę cię zapewnić że jak weźmiesz się zdrowo za rehabilitacje to na sierpień będziesz w pełni sprawna
Ponawiam pytania:
Dobra zacząłem już dokładniej obmyślać trasę a więc granice polsko-ukraińską przekroczylibyśmy w Krościenko następnie przekroczenie granicy ukraińsko-rumuńskiej odbyło by się w Sighet potem trzeba by dojechać Sebes gdzie zaczyna się droga DN76C(transalpina) po ukończeniu jej przeprawa do Bukaresztu. Link do mapy(wyznaczona oczywiście asfaltem ale daje zarys tego fragmentu).
I teraz pytania:
-co myślicie o takiej kombinacji?
-czy umieszczać jeszcze jakieś punkty wyprawy po drodze do Bukaresztu? (POMÓŻCIE W ZAPLANOWANIU TRASY)
-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?
-do którego miejsca kierować się nad wybrzeżem morza czarnego by jechać jak najbliżej wody do samej Ukrainy(wiadomo z campingiem na plaży po drodze? Walić od razu do Muhmadia jak radził Jakubdr750 czy już wcześniej zbliżyć się do lini brzegowej
-jak mam zlokalizować na mapie trasę tranfogarską?

Co do jazdy bezdrożami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy mam w GPSie opcje "rodzaj trasy: przeprawowy" więc będę na tym polegał tylko muszę pierw zobaczyć jak on funkcjonuje w praktyce. Macie doświadczenia z tym jak sprawują się takie Opcje w GPSach NavRoad?
Podpowie ktoś?

!!!>CHĘTNI DO WYPRAWY CAŁY CZAS POSZUKIWANI
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 26.11.2010 o 11:30
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2010, 12:35   #20
hans
 
hans's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Krk-NH
Posty: 381
Motocykl: XT 600E stage 2
hans jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 32 min 11 s
Domyślnie

-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?

za rok bedzie w asfalcie
__________________
Każdy dobry uczynek zostanie ukarany.
Przykładnie.
------------------------------------------------------------------

chroń mnie Boże przed przyjaciółmi,
z wrogami poradzę sobie sam...
------------------------------------------------------
Mój ból głowy, moja skrucha,
Moje kiszki, moja franca,
Moja wreszcie groza ducha,
Gdy Kostucha rwie do tańca!
hans jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ukraina, Odessa, Morze Czarne 2013 Kurczax Umawianie i propozycje wyjazdów 44 28.06.2013 12:26
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 27.07.2010 01:48
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 26.07.2010 20:19
Polska na weekend... JareG Polska 7 27.03.2009 11:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.