Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2010, 21:26   #1
Robert Movistar

Robert Movistar's Avatar

Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 20 godz 33 min 0
Domyślnie 1% na prośbę Movistara

Czołem Czarnuchy

Trochę trudna sprawa, ale zwracam się do Was z prośbą jeśli nie macie innych planów to mam nadzieję że się uda. Otóż...

...moja siostra po kilku latach starań urodziła swoje pierwsze dziecko (syn). Oskar jest moim chrześniakiem (jeden jedyny chrześniak, mimo że mam już do 40 lat z górki). Oskar ma 6 miesięcy. Niestety, ale chłopak urodził się z niewydolnością dróg żółciowych tzw. atrezja dróg żółciowych. Pierwsze 1,5 miesiąca spędził w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Robiono mu operację która miała na celu udrożnienie dróg żółciowych. Wycinano kawałek jelita i wszczepiano w wątrobę. Później kolejne 1,5 miesiąca na obserwacjach i szpikowaniu lekami. Monitorowano czy żółć znalazła sobie obieg. Mówiono, że może to trwać nawet rok. Niestety, ale nie....
Niedawno okazało się, że wątroba wraz ze śledzioną jest już mocno powiększona. Lekarze obawiają się, że te organy zablokują jelita.
Jedynym dla Oskara ratunkiem jest przeszczep wątroby i to w dość krótkim czasie. Wpisano go na listę oczekujących, choć jak sami lekarze twierdzą, jeśli znajdzie się dawca to i tak jest "na końcu kolejki", a wiadomo co to oznacza.
Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu szwagier jedzie na pierwsze badania jako dawca. Zaczęło się ciśnienie i odliczanie...
Słuchajcie, jeśli chcecie pomóc, w wśród waszych bliskich nikt takiej pomocy nie potrzebuje to przekażcie 1% podatku dla Oskara.

Podaję Wam dane

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul Łomiańska5, 01-685 Warszawa

nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Oskara Wypchło

Można też przekazać 1% podatku na rzecz Oskara. Wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać: nazwę OPP: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające”: 1% podatku na rzecz Oskara Wypchło

To bezpośredni nr konta. Konto założone normalnie banku:

Tomasz Wypchło
Mokrsko 225, 98-345 Mokrsko
Bank PKOBP nr: 07 1020 4564 0000 5902 0018 5769
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Oskara Wypchło

Pozdrawiam

Robert

Ostatnio edytowane przez Robert Movistar : 15.01.2010 o 12:48
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2010, 11:05   #2
Zoltan

Zoltan's Avatar

Miasto: Chojnice/drogi Europy
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 39 min 41 s
Domyślnie

Robert. A można jakoś bezpośrednio wpłacić kasę, żeby wspomóc Małego w walce o życie? Nie płacę podatków w PL, więc 1% odpada. A jak mam płacić przez fundację, to się boję, że zawsze część pieniędzy pójdzie bokiem..

A MOŻE SZACOWNE GRONO CZARNUCHÓW SIĘ ZMOBILIZUJE I ZROBIMY TU SZYBKĄ ZRZUTKĘ
Stary 12.01.2010, 12:59   #3
Patiomkin

Patiomkin's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Piastów k. Wawy
Motocykl: CRF 450R, ST 1100, Rd03
Patiomkin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 21 godz 30 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
Robert. A można jakoś bezpośrednio wpłacić kasę, żeby wspomóc Małego w walce o życie? Nie płacę podatków w PL, więc 1% odpada. A jak mam płacić przez fundację, to się boję, że zawsze część pieniędzy pójdzie bokiem..

A MOŻE SZACOWNE GRONO CZARNUCHÓW SIĘ ZMOBILIZUJE I ZROBIMY TU SZYBKĄ ZRZUTKĘ

To jest jakaś idea. Gdybyś opisał jakiś konkretny cel typu: drogi lek, pobyt w klinice, koszt utrzymania pielengniarki (o ile to możliwe konkret wraz z kwotą) to myślę, że można by do tego celu metodycznie dążyć i zbierać.
Patiomkin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2010, 00:06   #4
Izi

Izi's Avatar

Miasto: okolice Wrocławia na wschód bardziej
Motocykl: RD03, RD04, 2xRD07, RD07A
Przebieg: okrutny
Izi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 20 min 51 s
Domyślnie

poszło
Stary 13.01.2010, 11:47   #5
Adagiio
Zakonserwowany

Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Biecz
Motocykl: XRV Rally
Adagiio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 2 godz 54 min 32 s
Domyślnie

1% jak najbardziej , jeśli będzie jakaś zbiórka to także się przyłączę .

Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2010, 14:18   #6
Robert Movistar

Robert Movistar's Avatar

Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 20 godz 33 min 0
Domyślnie

Dzięki za zainteresowanie.
Słuchajcie, sam zabieg jest refundowany (koszt to ok. 200 tyś). Natomiast leczenie przed zabiegiem i po już nie. Nikt nie wie jakie i w jakiej ilości leki przeciw odrzuceniu przeszczepu będą potrzebne. Być może będzie je musiał brać przez całe życie po 6 leków, a być może nie. Wyniuchałem ostatnio że np. koszt leczenia po przeszczepie w okresie 2 lat może oscylować w granicach 70 tyś. Teraz np. wykupienie jednej recepty w aptece to koszt 300 - 400 zł. Wiem od matki, że dostała 4 recepty, które starczą na miesiąc.
Powiem szczerze, że siostra też nie chce mi o wszystkim mówić, nie chce żebrać, jest uparta jak wół. Po pomoc wyciągnie rękę w ostateczności, tylko wtedy może być za późno. Sam wyszedłem przed szereg i próbuję coś zrobić.

Jeśli wiedziałbym że np. do maja potrzebne jest te 200 tyś, to zrobię w domu wyprzedaż, pozbędę się wszystkiego i pójdę do banku po kredyt, żeby tylko pomóc. Wiem jak to jest kiedy dziecko jest chore, co czują rodzice. Moja córka 2 tygodnie po urodzeniu trafiła na ponad 3 miesiące na oddział onkologi. Specjalistyczne badania krwi wykluczające wirusa robił szpital w Poznaniu. We Wrocku nie ma urządzeń do ich przeprowadzania a jak są to nie wiarygodne. Niestety, ale dla szpitala był problem jechać do Poznania, więc pakowano kilka probówek z krwią do termosu i grzałem żeby je dowieść. Miałem na to 2 godziny od pobrania. Myślałem żeby się tylko nie rozwalić. Za każdym razem Kiedy czekaliśmy na wyniki miałem nadzieję że w końcu córka wyjdzie. Niestety, ale inne dzieci wychodziły a moja nie. I tak 3 razy.
Szpital nie mógł wysłać karetki na inne badania do drugiego szpitala więc jeździło się samemu. Kiedy dostała zapalenie ucha, ja dostałem receptę i leki w aptece kupiłem, bo dziecko nie leży na ucho. Zanim trafiła na onkologię leżała w klinice, wszystkie sale zamiast murowanych ścian były przeszklone. Pamiętam że na wielkim oddziale byliśmy tylko my a dwie ściany dalej rodzice z 2 - tygodniowym dzieckiem i ksiądz który je chrzcił przed operacją. Zwolniłem się wtedy z roboty, bo mogłem być tylko raz w tygodniu u dziecka. Syn który ma 5 lat po dwóch operacjach, tylko mniej poważnych. Wiem jak to jest kiedy dzieci chorują. Nie życzę tego nikomu.
Ale dobra, kończę ze swoimi wywodami.

Z fundacją jest tak, że wpływają pieniądze, które są zwracane kiedy zostaną przedstawione np. faktury za leki (za wyjątkiem antybiotyków), rehabilitację czy zakup np. protezy. Czyli na koncie jest 5 tyś, a faktur przyniesiesz na 1 tyś, to dostajesz tysiąc, a 4 tyś. leżą i czekają.
Druga sprawa jest taka, że fundacja zastrzega sobie że nie można zbierać środków na inne konto niż te które jest podane w informacji od samej fundacji (czyli w moim pierwszym poście). 1% podatku nie da się przekazać w inny sposób, ten jest jedyni możliwy, który na dodatek nie drenuje naszych kieszeni.
Można założyć oddzielne indywidualne konto (wpłaty darowizny na leczenie), na które można wpłacać pieniądze. Jeśli darczyńca wpłaci 4 tyś i więcej fiskus może się upomnieć o zapłacenie podatku. Można to obejść jeśli darczyńca napisze oświadczenie iż te pieniądze przeznacza na leczenie.
Nr konta mam dziś dostać. Zamieszczę go na pierwszej stronie. Każdy kto będzie miał kilka wolnych groszy (choć wiem że w dobie kryzysu ciężko o nie) będzie mógł wpłacić.

Każdemu kto przeznaczył tego procenta wielkie dzięki.
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2010, 14:30   #7
pałeł
gsm: 512242193

pałeł's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: racibórz
Motocykl: RD11a
Przebieg: rośnie
Galeria: Zdjęcia
pałeł jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 12 godz 19 min 42 s
Domyślnie

jak dostane kwity z firm w których pracowałem to będzie i odemnie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2010, 15:31   #8
MISIEK

MISIEK's Avatar

Miasto: WROCŁAW
Motocykl: VFR 750 rc36
MISIEK jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 21 min 29 s
Domyślnie

My z Asinką też dorzucimy ten 1% jak tylko pozbieramy Pity
MISIEK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2010, 15:51   #9
deptul

deptul's Avatar

Miasto: Katowice
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 19 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Mój 1% też się nie zmarnuje.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2010, 19:31   #10
winc74
mówią na mnie Jackpot

winc74's Avatar

Miasto: Paczków
Przebieg: rosnący
winc74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 14 godz 7 min 30 s
Domyślnie

Tylko pozbieram pity i leci.
Może jak nie konto to przekazem pocztowym fiskus hyba się nie jorgnie ?
winc74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania