Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-01-2017, 09:53   #21
krakus

krakus's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Sulejówek
Motocykl: zrx
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 20 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
no niestety profesjonalisci z Raptor tim nie znalezli czasu by odpowiedziec na moje pytania... czekam cierpliwie dalej

Przy okazji oglaszam KONKURS! kto z nas znajdzie w sieci NAJMNIEJSZY i NAJLZEJSZY generator pradu o mocy 30kW!

Bede pierwszy - 30kW 260kg przy 1000 RPM

p.s. Stefano marzy tez o postrzelaniu z radzieckiej broni - okazalo sie ze obok rzeszowa jest strzelnica ze sporym arsenalem radzieckich zabawek
Sincro IB4MB waży 164kg. Ale to jest prądnica stosowana w agregatach prądotwórczych, gdzie nikt na wadze nie oszczędza. Prądnica, którą chcą zastosować w tym wynalazku to będzie zupełnie co innego, działające przy zmiennej prędkości obrotowej.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2017, 11:11   #22
szynszyll

szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: rzeszów
Motocykl: TA 600 VH
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 15 godz 28 min 38 s
Domyślnie

dostalem odpowiedzi od mistrzow:

Hoverbike 1. system powerguard o ktorym piszecie ma w sytuacjach awaryjnych zastepowac silnik spalinowy. piszecie o mocy 30kW. jaka pojemnosc beda mialy akumulatory i ile beda wazyc? gdzie beda umieszczone? na filmie ich nie widac. jak to 30kW ma sie do 330 KM silnika spalinowego? na jakiej zasadzie 30kW zastapi 330 KM w sytuacji awaryjnej? ile bedzie wazyl generator/silnik? jakie bedzie mial wymiary? czy na animacji 3d to ten zloty walec obok silnika z obracajacymi sie kolami zebatymi? to jest pradnica/silnik 30kW? dla napiecia 12V prad dla 30kW to 2500A. jak zamierzacie go dystrybuować po pojezdzie? System Powerguard będzie przedmiotem patentu i jego szczegóły zostaną opublikowane po załatwieniu zastrzeżenia

2. gdzie umiejscowiony jest i ile wazy system ratunkowy ze spadochronem? rozważane są dwie wersje - indywidualny o wadze ok. 3 kg i dla całego pojazdu o wadze ok. 11 kg

3. wspominacie o wersji ratunkowej do transportu poszkodowanych i wersji do opryskow rolniczych - zakladacie nosnosc 140kg - co czyni te plany nierealnymi. obecnie budujemy prototyp jednoosobowy

4. jaka zakladacie konsumpcje paliwa? gdzie umieszczony bedzie zbiornik? ile bedzie wazyl? lokalizację zbiorników w zasadzie widać na renderingach, a zużycie paliwa ok. 30 l/h (zależne od sposobu użytkowania pojazdu)

5. jak zamierzacie precyzyjnie wyznaczyc wysokosc 3,7 m nad ziemia dla wersji USA. za pomocą czujników laserowych i automatyki

6. czym w swietle lotniczego prawa europejskiego bedzie Raptor? czy poszczegolne elementy konstrukcji sa certyfikowane? czy caly pojazd jest certyfikowany? jest w trakcie certyfikacji

7. jak wyglada sprawa ubezpieczenia OC pojazdu? patrz p. 6.

8. jak wyglada sprawa gwarancji producenta i sieci dilerskiej? kto bedzie odpowiadal za przeglady okresowe? w pierwszym okresie producent, w miarę rozwoju sieci dilerskiej - dilerzy

9. czy pojazd przeszedl badania aerodynamiczne? jezeli tak to gdzie? jest w trakcie testów na specjalnie stworzonym do tego celu stanowisku

10. kto bedzie szkolil pilotow i jakie uprawnienia beda potrzebne do jego pilotowania. tu powraca pytanie o to czym dla prawa lotniczego bedzie Raptor? samolotem, smiglowcem... patrz p. 6.

11. ile bedzie wazyl Raptor? podawana przez Was masa calkowita 300kg jest ABSOLUTNIE nierealna. patrz p. 12 - dokładna masa zostanie podana po pierwszym oblocie.

12. z tego co piszecie prototyp jeszcze nie powstal i nie zostal oblatany - obiecujecie rozpoczecie produkcji i sprzedazy na maj 2017. nie sadzicie ze to zbyt krotki okres czasu?

Nie. To ambitny termin, ale proszę prześledzić czas powstawania innego polskiego projektu - Hydrocar.

nic jak dla mnie nie wyjasnieja - mamy 9 stycznia 2017
Stary 17-01-2017, 14:02   #23
szynszyll

szynszyll's Avatar

Domyślnie

no powiem szczerze ze propozycja SIMENSA robi wielkie wrazenie. taka moc z takiej masy - wow! to co pokazali Hiszpanie tez ciekawe ale to zupelnie inna liga. czarodzieje z Raptora na kolejne pytania juz nie odpowiadaja. wrzucili za to kilka nowych 'efektownych' renderow. przesylam moj ulubiony
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 15937148_1780124575647929_5505983982875387157_o.jpg (205.7 KB, 13 wyświetleń)
Stary 17-01-2017, 14:49   #24
Lucky Luke

Lucky Luke's Avatar

Miasto: WE/WLS
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 45 min 42 s
Domyślnie

Chyba złożę do nich swoje CV, szukają pilota oblatywacza

Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2017, 15:03   #25
szynszyll

szynszyll's Avatar

Domyślnie

ja juz sie zadeklarowalem - obiecuja pensje i zakwaterowanie - ja ofiarowalem sie pracowac za darmo i zadbac o miejsce do mieszkania. wiec same plusy. niestety - nie otrzymalem odpowiedzi certyfikacja trwa

kupa mości panowie atrakcyjne wynagrodzenie i adrenalina wiecznie czekac nie bedzie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg xxx.jpg (98.0 KB, 12 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 17-01-2017 o 15:06
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2017, 22:58   #26
VIPER

VIPER's Avatar

Miasto: TAK
Motocykl: FZ08,R1200GS,CRF1000L
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 4 godz 33 min 55 s
Domyślnie

SZYNSZYLL z kim ty korespondujesz. Masz tam jakieś nazwisko?

Odpowiedzi na twoje pytania są na poziomie "lejka". Jedyna sensowna treść ich odpowiedzi to ciężary systemów ratowniczych.
Już w pkt. 1 - zgłoszenie patentowe składa się z opisu, zastrzeżeń, skrótu (ewentualnie rysunku) i podania. Według procedury po 18 miesiącach następuje publikacja w Biuletynie Urzędu Patentowego. Finalne rozpatrzenie zgłoszenia patentowego przez eksperta następuje po około 3-4 latach od daty zgłoszenia. Skoro nie znają tego co już jest na rynku, mają produkować swoje i to z lotniczym certyfikatem - to ja na pewno nie dożyję.
w pkt. 5 to już chyba odpłynęli - czujniki laserowe, automatyka - jazda jak motorem na kwadratowych kołach po bruku.
A ten Hydrocar z pkt. 12 to nie samochód tylko użytkowo g... warta platforma badawcza.

Ogólnie Hoverbike nie jest pomysłem nowym, tylko w ostatnich latach czytałem o nim niejednokrotnie. Była taka firma, która chciała zrealizować pomysł wykorzystując do tego finansowanie społecznościowe - zebrali ponad 64 tysiące funtów.

Ci z Tarnowa chyba tutaj znaleźli swoje natchnienie:
http://www.techtimes.com/articles/70...for-85-000.htm
zwróć uwagę na koszt rezerwacji, datę dostępności. Tarnowska strona pojawiła się "chwilę" później. Jak to leciało - "reklama dźwignią handlu". Ale podstawowy ich biznes też jakoś nie idzie. Już nie pamiętam gdzie taką turbinę postawiono i zaraz rozebrano, bo wiatr ją zaczął wywracać, prawie katastrofa budowlana (taki mankament takich konstrukcji, niezbyt lubią wiatry).

tu "se" zobacz prezentację i opis:
http://aerofex.com/theaerox/

a tu jest układ wirników napędowych jak w rabciorze, tyle że to to już od ziemi się oderwało.
x1.JPGx2.JPGx3.JPG

To poczynił Izraelski koncern Urban Aeronautics - założony przez Rafiego Yoeli w jednym konkretnym celu - stworzenia miejskiego drona. Nad projektem, który spełniałby powyższe wymagania, Urban Aeronautics pracowało niemal 15 lat. Waży 1,5 tony i może pomieścić osoby lub ładunek o łącznej masie do 500 kilogramów. koszt wyprodukowania pojedynczego egzemplarza wynosi 14 milionów dolarów.

Wracając do Tarnowa to u podstaw ambitnego terminu o którym mówią w pkt.12 być może leży to:

Gość ze zdjęcia na stronie Hoverbika (pisałeś kiedyś o tym zdjęciu) - ten najwyższy, stojący po środku (ważny dla projektu):
życiowe motto - "wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona" (w sumie to bardzo mądry człowiek powiedział, ale ten ze zdjęcia to mu raczej do pięt nie sięga), ulubiony film - "Dzień świra".

Kurcze, jadę w połowie roku do Tarnowa - muszę poznać te zjawy.

Ostatnio edytowane przez VIPER : 17-01-2017 o 23:28
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2017, 23:06   #27
jochen
Kierowca bombowca

jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Kraków
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 10 godz 21 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
no powiem szczerze ze propozycja SIMENSA robi wielkie wrazenie. taka moc z takiej masy - wow! to co pokazali Hiszpanie tez ciekawe ale to zupelnie inna liga. czarodzieje z Raptora na kolejne pytania juz nie odpowiadaja. wrzucili za to kilka nowych 'efektownych' renderow. przesylam moj ulubiony
A gdzie można dostać taki fajny środek na porost księżyca?
Stary 17-01-2017, 23:33   #28
VIPER

VIPER's Avatar

Domyślnie

W Żabce
Stary 17-01-2017, 23:59   #29
szynszyll

szynszyll's Avatar

Domyślnie

No ja wiem ze to jest cyrk na kolkach bo sprawy certyfikacji i patentow znam z 20 lat pracy na rzeszowskiej polibudzie gdzie co jakis czas nasza praca ma z nimi scisly zwiazek. ja robie na budownictwie ale mamy mocny wydzial lotniczy ( chcesz zostac pilotem - tylko rzeszow zaprasza). Ja od lat robie badania do ekspertyz, wdrozen, patentow dla materialow budowlanych. Wiem co trzeba przejsc by wypuscic na rynek kolek rozporowy. A tu czuby beda w pol roku certyfikowac maszyne pionowego startu i ladowania Czysta bzdura
Stary 18-01-2017, 00:35   #30
VIPER

VIPER's Avatar

Domyślnie

Teraz kumam ten styropian

Narzędzia wątku