Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-02-2013, 18:46   #21
ex1

ex1's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Szczecin
Motocykl: KTM 950 SE i uśmiech na twarzy non stop
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 11 godz 3 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Dzięki za podpowiedź. To mnie trochę przeraziło...muszę się zastanowić.W Galaxy S2 mam zmienione jądro systemu i dostęp do wszystkiego.

Brak możliwości załącznia plików w poczcie to dla mnie duże ograniczenie W podróży u mnie wysyłanie pdf-ów to podstawa...

Pozdrawiam
zimny
to nie jest do końca tak, wiele rzeczy możesz robić w jabłku, ale nie wszystkie robi się w ten sposób jak nas do tego przyzwyczajono. np. zdjęcia czy załaczniki możesz słać.tyle że nie dodajesz ich z poziomu programu pocztowego ale z poziomu programu w ktorym pliki gromadzisz.Iphone może działać na surowych plikach, tyle że nie przy pomocy systemowych programów, jest cala masa innych klientów pocztowych, cała masa programów do wymiany i zarządzania plikami, jak choćby WIFI files. i wiele innych. co do zdjęć, to ja korzystam ze strumienia zdjęć, każda fota pstryknięta, czeka na mnie w chmurze i w domciu na padzie i kompie.

ale jak kto nie ma macka, to może sobie słać czy podpinać to pod dropboxa czy całą masę temu podobnych programów.
są też mapy i navigacje oflajnowe,

Moim zdaniem Iphone, jest o wiele lepszym telefonem od SG2, nie tylko ze względu na system. ale i jakość.wykonania czy baterię.

jest też kluczowe pytanie czy cenisz sobie poręczność, jeżeli tak to doecenisz rozmiary jabłka, którego obsługujesz jedną ręką, cokolwiek byś.nie chciał zrobić.

podumowując na jabłku zrobisz wszytko to samo co na SG2, tyle że nie zawsze przy pomocy systemowych programów.
za to będzie lepiej, poręczniej i wydajniej.
Stary 20-02-2013, 18:58   #22
robertG7

robertG7's Avatar

Miasto: Bielsk Podl.
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 3 tygodni 2 dni 3 godz 38 s
Domyślnie

Cytat:

Brak możliwości załącznia plików w poczcie to dla mnie duże ograniczenie W podróży u mnie wysyłanie pdf-ów to podstawa...

Pozdrawiam
zimny
Źle zrozumiałeś, pliki można załączać. PDFy w ilościach jakie chcesz. Do tworzenia PDFów używam program JotnotPro. Robisz zdjęcie zapisanej kartce, przerabiasz na PDF (rozmiar, zakres zdjęcia itd) i możesz taki plik lub kilka załączyć do maila.
Tak samo zdjęcia, wchodzisz w bibliotekę>edycja>zaznacz (np kilka)>wyślij do... i załatwione
Stary 21-02-2013, 09:01   #23
zimny
trampkarz emeryt

Miasto: Garwolin
Motocykl: WR450F
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 13 godz 4 min 20 s
Domyślnie

Jak to dobrze mądrych ludzi poczytać, szczególnie jak wchodzą w polemikę Dziękuję

Moja żona ma Galaxy Note II. Tam jest ta szybkość pracy i wydajnośc której bym oczekiwał - po prostu wszystko hula perfekcyjnie płynnie i bezproblemowo, chyba nie da się go zawiesić. Ekran gęstością pikseli i jakością nie ustępuje już chyba Retinie. Filmy ogląda się na tym ekranie rewelacyjnie. Jest tylko jeden problem - wielkość. Żonka nosi telefon w torebce więc dla niej to nie problem, ja noszę telefon przy więc lipa. Ze względu na szybkość działania rozważam jeszcze S3 ale generalnie nie jestem przekonany do telefonów jeszcze większych niż 4,3 cala. Nawet ten co mam czasem jest niezbyt poręczny (obsługa jedną ręką)

W Iphonie najbardziej do mnie przemawia stabilność i płynność działania. Oraz duża poręczność sprzętu (duża rozdzielczość upchnięta na ekranie 3,5 cala) i wykonanie.

W S2 mam wgrany obecnie android 4.1.2 Jelly Bean i interfejs identyczny jak w S3/Note. I powiem szczerze że jest już na tyle dopracowany że ciężko się do czegość przyczepić. Natomiast na S2 ta wersja systemu chodzi ewidentnie wolniej niż w Note II, widać i można odczuć w pracy.

Ja z założenia nie wydam na telefon więcej niż 1400zł-1500zł więc jeżeli Iphone to 4 i raczej używany.

Żeby tak producenci androidofonów wymyślili telefon 4-4,3 cala z rozdzielczością i parametrami jak S3 i stabilnością systemu jak iOS Ale tak nie było i raczej nie będzie.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 21-02-2013 o 10:30
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-02-2013, 10:50   #24
jorge
Admin od administracyjnych tematów

jorge's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Wawa
Motocykl: Tesco
Przebieg: 42 222
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 14 godz 19 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post

ale jak kto nie ma macka, to może sobie słać czy podpinać to pod
Strumień działa i bez maca - jest program do strumieni i do komunikacji. Niemniej tęsknie za komunikacją jaka dawała Nokia E90 z Windą - nawet SMS można było wysłać z poziomu kompa. W Iphone wsio jest fajnie do póki nie wymagasz od niego zachowania Windy - to potrafi Android.

Dziś póki co najlepszym rozwiązaniem (moim zdaniem) dla motocyklisty jest Samsung Xcover II lub Iphone z opakowaniem Griffin. Super sprawdza się Windows 8 - naprawdę dali radę i jest świeży system. Poza tym można spokojnie wgrać większość map.

Iphon jest jak BMW - największą wadą tych sprzętów są przeważnie właściciele

]
jorge jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-02-2013, 11:02   #25
zimny
trampkarz emeryt

Miasto: Garwolin
Motocykl: WR450F
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 13 godz 4 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Iphon jest jak BMW - największą wadą tych sprzętów są przeważnie właściciele
Stary 21-02-2013, 11:45   #26
Zenon
leżę.

Zenon's Avatar

Miasto: Mieszkam w Szkocji
Motocykl: XL 600 V by Hans
Przebieg: 73k
Zenon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 33 min 39 s
Domyślnie

Witam,

Ja sie na Gejfona (4s 16GB) przesiedlem z BB i jestem bardzo zadowolony. BB jest doskonaly do komunikacji, ale przeglądanie internetu było słabe z uwagi na mała pamięć operacyjna, co zostało jak rozumiem 'naprawione' w nowszych modelach. Nowego BB 9790 używam w pracy tylko i wyłącznie do maili, sms, dzwonienia, ale tego posta wygodniej mi sie pisze na IP.
Myśle ze BB z klawiatura można porównać do starej nokii - działa do wszystkiego do czego telefon powinien służyć. Klawiatura świetna i bardzo intuicyjna, ale zabiera miejsce ekranowi, który moim zdaniem w IP ma optymalny rozmiar.

Zgadzam sie z opinia przedmowcow niektórych, ze iPhone doskonle służy do tego, do czego chcesz zeby służył. Reszta to kwestia znalezienia odpowiedniej aplikacji, a tych jest zylion.

Ja w telefonie używam: internet, Twitter, kanaly informacyjne, muzyka (ok 6 godzin dziennie) telefon, smsy, maile, podstawowa edycja zdjęć.

Żona moja kupiła 3s w tym samym czasie kiedy ja BB kupiłem i nie chciała słyszeć o niczym innym od tamtej pory. Mógł miec na to wpływ fakt, ze Kaska od 4 lat ma tego samego MacBooka, który mimo wielu przejść jest nie do zajebania (dosłownie), a do tego nie wymaga posiadania doktoratu z IT.

Do codziennego ładowania (bo dużo internetu, 3G itd) można sie przyzwyczaić, myśle ze czasy baterii w nokii trzymającej 7 dni na długo sie skończyły, więc nie ma co cudów oczekiwać.

Słowem: IPHONE - polecam, bo działa.

Kolega mój ma SG 2 i mówi: nigdy wiecej tego główna, ale z drugiej strony SG ma udział w rynku jaki ma, a takie rzeczy z przypadku sie nie dzieją.

Pozdrawiam

Zenon
Zenon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-02-2013, 17:33   #27
samul

samul's Avatar

Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 21 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:

Brak jest mozliwosci normalnego transferu i grzebania w plikach przez USB czy BT. Natomiast wiekszosc mozna wysylac, zdjecia, pdfy, itd. mailem. Jedyna kombinacja jest taka, ze inicjujesz wysylanie z aplikacji, ktora obsluguje dany typ plikow, a nie z maila. Np.: wchodzisz do zdjec i wybierasz opcje "wyslij". Z pdfem tak samo: otwierasz w iBooks i wybierasz "wyslij".
Trzeba przyznac, ze mozna iphona polubic, bo to co jest w nim zrobione, jest zrobione bardzo dobrze. Latwosc uzywania i integracja z reszta produktow jablkowych jest na takim poziomie, ze powrot do np. windozy, na chwile chocby, jest bolesny.

Poza wszyskim jest to tez naprawde dobry telefon, tam gdzie nie mam zasiegu w iphonie, nie mialem tez w ukochanej nokii 6303.

Wymiana szybki to 200-300 zl. Dobry futeral jest konieczny.
Stary 21-02-2013, 18:21   #28
jorge

jorge's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
Trzeba przyznac, ze mozna iphona polubic, bo to co jest w nim zrobione, jest zrobione bardzo dobrze. Latwosc uzywania i integracja z reszta produktow jablkowych jest na takim poziomie, ze powrot do np. windozy, na chwile chocby, jest bolesny. Wymiana szybki to 200-300 zl. Dobry futeral jest konieczny.
Nie zgodzę się. W iPadzie szyba mi poszła od lekkiego macnięcia (dobrze, że to służbowy), iPhone również wymaga uwagi jak cholera. Żre do tego baterię jak głupi. Telefon jest idealny dla użytkowników, którzy nie używają go do pracy (czyli nie są preziami lub dyrami). Otwieranie Worda i edycja - niemożliwa. Wysyłanie kilku plików - niemożliwe, o excel zapomnij. Note (winda) - działa bez pełnej integracji. Kasowanie maili - mordęga. itd. itp. Większość aplikacji dobrych - płatna. Bez JB bez większych możliwości. DiVixa nie zobaczysz, flesza też nie. Jednak odtwarzanie muzy (nie w mono głośniku wbudowanym - bo to lipa), a w aucie (nowym), sprzęcie audio (nowym) to bajka. Edycja zdjęć (od 4S) - BDB. Reasumując - do zabawy i przeglądania neta (zwłaszcza na aplikacji Mercury) - bajka. Super gadżety do nich sprzedają - jak kto lubi.

Dziś jakbym miał wybierać - kupiłbym zestaw z WM8 - duużo lepsza do pracy (np. terminarz spotkań widoczny na zablokowanym ekranie, spotkania na miesiąc do przodu, załączniki i obróbka jak w Outlook, Office za free, nawigacja bez poboru limitu GSM).

]
Stary 21-02-2013, 18:24   #29
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There

slafo's Avatar

Miasto: Warszawa/Urzut
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 23 godz 37 min 16 s
Domyślnie

z tą integracją troszkę chyba jest nie tak : nie da się podpiąć iPhone z mac przez BT, zresztą nie można chyba z niczym, co nie jest drugim iPhone ...

zupełnie tego rozwiązania nie kumam
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-02-2013, 18:36   #30
jorge

jorge's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał slafo Zobacz post
z tą integracją troszkę chyba jest nie tak : nie da się podpiąć iPhone z mac przez BT, zresztą nie można chyba z niczym, co nie jest drugim iPhone ...

zupełnie tego rozwiązania nie kumam
Można słuchawki i ogólnie HF. Nie można innego - bo nie ma managera iPhone - wsio jest w chmurze (daje możliwość badania upodobań użytkownika końcowego). W USA tak mają i już. Tak jak i mapy - wywalili dobre google, a wstawili dobre...w USA . BT obciąża mocno baterię, która i tak wymaga podpięcia non stop. W stanach rozwijana jest technologia WiFi.

]
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania