Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.08.2008, 04:21   #41
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

kup Gore potem gadaj jeden z drugim. latem w każdej membranie gorąco. no chyba że Gołotex wtedy lux
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2008, 14:34   #42
niedi
 
niedi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 49
Motocykl: RD04
niedi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 1 min 47 s
Domyślnie

Ja już trzeci sezon katuję kurtkę BF DAKAR. Miałem w niej dzwona - golf II stracił wszystkie szyby od strony kierowcy-idioty. Na kurtce małe rozdarcie nad prawą kieszonką. Ramiona i łokieć bez śladu zniszczenia. Membrana siateczką do ciała.Działa zadowalająco. Ogólnie uważam że kurtka to udany wyrób BF.
Co do spodni uważam że jest znacznie gorzej. Testowałem dwie pary portek DAKAR. Pierwsze- miałem problem z dobraniem rozmiaru, M i S oba te rozmiary miały jakby za wysoko wszyte ochraniacze na kolana. Przy dłuższej jeździe strasznie uciskało na kolana - chyba że na stojąco.
Druga para- kupiona na bajzlu miała już membranę zszytą razem z podpinką ocieplającą, membrana była wszyta odwrotnie. Po dłuższej jeździe w deszczu(trzoda do domu z dyskoteki w Sarajewie nogi miałem cały czas wilgotne. Pozostało przekręcenie membrany na lewą stronę, ale wtedy membrana do ciała podpinka na zewnątrz-gnój.
Fakt, na bajzlach była do sprzedawana wadliwa seria BF z odwrotnie wszytymi membranami. Jeszcze kilka sztuk widziałem w tym roku w łodzi.

uff i tyle.
__________________
niedi hardzone
niedi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2008, 15:33   #43
kurcjusz


Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 3
Motocykl: RD03
kurcjusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie Witam,

Dodam swoje trzy grosze w tym temacie choc roznic sie nie beda od tego co juz zostalo napisane. Posiadam kurtke Desert i mam ten sam problem z membrana czyli klei sie do ciala jak glupia - siateczka jest z drugiej strony. Pamietam ze spedzilem kupe czasu na poczatku probojac to zrozumiec lub zalozyc inaczej - nie dalo sie. Kurtka pierwszy sezon. Rozwiazanie problemu:
coz jedyne jakie powyzej zostalo juz przedstawione, dlugi rekaw. Faktycznie glupio to zrobili ale jeszcze nie zdazylem tego zarejestrowac doglebnie bo upaly i spokojnie starcza sama kurtka a jak zimniej to omijam membrane ocieplenie dopinajac. No ale to rozwiazanie na krotkie trasy, a ja jako ze mam swoje pierwsze moto ( CBF 600 ) od paru miesiecy jestem happy. Chociaz dzisiaj zjezdzajac z mostu w Wawie na wal miedzyszynski i wlaczajac sie juz w ta trase po paru metrach na niej kiera wpadla mi w takie shimo ( chyba ) zem sie juz widzial na glebie. Co moje happy pomniejszylo - mam nadzieje ze to nie cos z moto. Nie wiem czemu sie to stalo ( na kolo nie stawialem of course ) poczytam sobie o tym, zobacze. Pozdrawiam wszystkich )
kurcjusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2008, 21:07   #44
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

elo Pany
przeczytalem te wszystkie posty interesujace tym bardziej ze wlasnie sam zakupowuje kurtke i sledze watki z tym zwiazane. ale ja stawiam na uvex transworld z sympatexem z ktorego juz na wstepie i tak nie jestem do konca zadowolony... no ale do sedna.
we wszystkich ciuchach w ktorych mialem membrane siatka byla DO ciala. przeciez chodzi o to ze mozesz chciec taka kurtke nadziac na gole cialo i musi byc atmungsaktiv a nie ze sie kleisz do jakiegos badziewia. zakladanie na siebie 'dlugiego rekawa' jak ktos napisal ma sens tylko wtedy kiedy ten dugi jest rowniez z materialu odprowadzajacego wilgoc od ciala. inaczej mozna sie przeziebic nie na zarty...
swoja droga te mębrany co to je mozna wypinac to dla mnie sa troche smieszne i mysle ze to jest macenie ludziom w bani /pewnie sie niektorzy na mnie obraza/ bo jak pada to moknie w pizdu wszystko DO tejze membrany i oddychalnosc takiej powloki to se mozna wlozyc miedzy bajki albo gdzie tam kto woli.
mam gore texowa kurtale ktora uzywam od osmiu lat i sie z nia zbytnio nie cackam: piore w pralce, wiruje /czego ponoc nie wolno/ i nosze na okraglo przez te osiem lat jak tylko warunki tego wymagaja i nawet uzywam jako kondona na moto ostatniemi czasy. MIEJSCAMI zaczela przesiakac jak jechalem przez 3 h w ulewnym deszczu...
no nie ma zmiluj Pany: albo gore albo inne membrany. chyba ze kondon ceratowy i sie nie moknie a kosztuje, i wazy to niewiele...
co do sympaTexa zeby juz byl obraz pelen to jest to membrejn chemiczny czyli bron Bozia do tego z proszkiem Visir czy innym detergentem nie przeznaczonym do szmat hitek... jak sie dba jednak to daje rade /buty i kurtka testowane lat kilka/.
rełasumujonc:
moim zdaniem, IMHO czy jak tam kto woli: membrana powinna byc maksymalnie blisko zewnetrznej warstwy odziezy, dla pelnej oddychalnosci i komfortu termicznego powinno sie unikac bawelny w okolicach eufemistycznie mowiac 'potliwych' a przerzucic sie na minimum mikrofibrę, wełnę /$$$/, lub polartec. troche kosztuje ale komfort jazdy w upal jest przezajebisty... pamietam te niedawne jeszcze czasy kiedy wrzucalem spodnie z 'mambrajn Reissa' na sztruksy i zwykle bawelniane gacie i jazda. po 50km nie wiedzialem jak siedziec...
na koniec - gdybym mial znowu kase na dokonywanie niezobowiazujacych debetowo wyborow: 1. goretex, 2. sympatex, 3. gołotex

pozdrawiam serdecznie
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2008, 10:09   #45
Rych


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Gryfino ( 30 km na poludnie Szczecina)
Posty: 12
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Rych jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 17 min 19 s
Domyślnie

witam towarzystwo , jestem tu nowy ale to nic

wiosenka mam zamiar zafundowac sobie szmatexy BF Dakar albo Desert , wydaja sie jedyne jakie mi pasuja. Obecnie latam w szmatexach typowo turystycznych , ciezkie ,ograniczaja ruchy a w lato mam saune, kurta Nitro i spodnie SWIFT. Teraz wyprobowac chcem czegos ze zdejmowana membrana i podpinka , nie wiem zabardzo czym sie roznia deserty od dakarow ? i gdzie dostac dakar-y ? ( bo deserty znalazlem komplet, a dakar tylko kortke). Co do stylu jazdy , latam na XR ce wiec nie za szybko na szosie , a lubie sobie lajtowo pojezdzic po lasach i polach . Co poleciacie ? czy BF dadza rade ? czy jednak za cieple ?
Rych jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2008, 23:15   #46
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

NO my dzis z chłopakami polatalismy troche po wąwozach i miałem wpiętą podpinkę i w gacie i w kufajkę (komplet Desertów) no i powiem szczerze ze na postoju musiałem wypią z kurtki bo ze mnie sie lało. W terenie jezdze mało ale powiem CI Kolego ze raczej sie nada. W ciepłe dni rozpinam wszystkie wentylacje i jest powiedzmy ok (przy 30 i + stopniach to chyba w kazdej kurtce mozna sie zagrzac) a co do tej membramy to robie tak - jak jest sucho to jezdze w samej kurtce a jak pada to zakladam membr z podpinką. Jeszcze w deszczu nie udało mi sie spocic w takim zestawieniu..... Pozdrawiam i polecam BF desert
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2008, 23:28   #47
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 51 min 0
Domyślnie

Co do kurtki to zdaje egzamin , chociaz jakiejs ekstremy wielkiej nie próbowałem....Jesli załozysz rekawice na kurtke to bedzie wpływac woda po membranie do rekawiczek. A po chwili z rekawiczek zagosci woda w rekawach kurtki..Rekawiczki musza byc dwuwarstwowe na mankietach. Jedna wchodzi pod membrane a druga na wierzch kurtki.Wtedy bedzie w miare bezpiecznie...Natomiast membrana w spodniach nie wytrzymała roku...po prostu sie rozlazła..Przejechałem w niej jakies 20000km.. Spodnie bym kupił inne..Na goretexie..a na lato jakies lekkie a te w bagaz.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2008, 00:14   #48
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Co do kurtki to zdaje egzamin , chociaz jakiejs ekstremy wielkiej nie próbowałem....Jesli załozysz rekawice na kurtke to bedzie wpływac woda po membranie do rekawiczek. A po chwili z rekawiczek zagosci woda w rekawach kurtki..Rekawiczki musza byc dwuwarstwowe na mankietach. Jedna wchodzi pod membrane a druga na wierzch kurtki.Wtedy bedzie w miare bezpiecznie...Natomiast membrana w spodniach nie wytrzymała roku...po prostu sie rozlazła..Przejechałem w niej jakies 20000km.. Spodnie bym kupił inne..Na goretexie..a na lato jakies lekkie a te w bagaz.

HG ma fajny patent. kurtka ma dwa mankiety. jeden z gumką i gore naokoło nadgarstka. drugi zewn jak w każdej innej kufajce. A co do spodni, od łażenia i wiercenia sie na super wygodnej kanapie AT niestety potrafi je szlak trafić w okolicach klejnotów
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2008, 14:27   #49
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
HG ma fajny patent. kurtka ma dwa mankiety. jeden z gumką i gore naokoło nadgarstka. drugi zewn jak w każdej innej kufajce. A co do spodni, od łażenia i wiercenia sie na super wygodnej kanapie AT niestety potrafi je szlak trafić w okolicach klejnotów
Podobnie jest w vanucci touring. Zakłada się na kciuk jeden mankiet a drugi możesz na rękawicę zapiąć rzepem. Jedyne co to rękawiczki muszą być krótkie bez mankietów wtedy.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akito Desert Mat Archiwum 7 05.04.2008 22:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.