Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2017, 16:50   #1
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie Jaki JET/open face

Sluchajta chopy... Mam szczękowy kask uznanej marki ale 99% przebiegu robie z podniesiona szczeka. W zasadzie znielubionym już jeżdżenie w zamkniętym kasku. Mooooze jakby jakaś autostrada szybko, gdzieś daleko... Ale ja, dla wielu jeżdzę jak pedał bo nie przekraczam lokalnie setki... Rzadko za to zwalniam przed zakrętami. To tak dla uspokojenia.

Podniesiona szczeka telepie łbem i sam kask tez lekki nie jest. Otwarty nie ma homoliogancji.

Zastanawiam sie nad jakimś otwartym porządnym kaskiem. Lepiej żeby miał blendę bo jestem okularnik lecz od kiedy mam ciemki z korekcja to nawet na brak blendy przymknie sie oko.

Macie jakieś typy? Siubert J1 raczej odpada bo mam już kask tej marki i niestety mój łeb niezbyt pasuje do tej skorupy.
Miałem Horneta i pasował zajebiscie wiec mam chyba bardziej japoński niż niemiecki łeb. W sumie to fakt powodujący moje zadowolenie.

Wolałbym oczywiscie kupić ładna używkę... Może komuś cos zalega? Bańka jak żarówka z cienkim gwintem bo 60cm to minimum.
Ew doradźcie gdzie skierować wzrok.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 17:07   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 53 min 56 s
Domyślnie

Ja mam od jakiegoś czasu Arai Freeway Classic. Blendy niestety nie ma ale można na napy dopiąć daszek. Chwalę sobie. Okularki do tego i jest git , tylko robale z zębów trzeba wyciągać .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 17:11   #3
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Moze nie do konca markowy, ale ladnie wykonany, kultowy wzor i z blendą i atestami. Cena jak za darmo:
wypoczynek/rowery-i-motocykle/oslony-crossowe/kaski/kask-motocyklowy-

Wysłane przy użyciu Tapatanka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 17:12   #4
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Cos nie zadziałało. Jeszcze raz:
http://www.jula.pl/catalog/wypoczyne...yklowy-641092/

Wysłane przy użyciu Tapatanka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 17:16   #5
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ja mam od jakiegoś czasu Arai Freeway Classic. Blendy niestety nie ma ale można na napy dopiąć daszek. Chwalę sobie. Okularki do tego i jest git , tylko robale z zębów trzeba wyciągać .
W ryja zdarzało sie już dostać jakimś owadem wiec luz. Grunt to mieć jakieś bryle.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 17:36   #6
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Sluchajta chopy... Mam szczękowy kask uznanej marki ale 99% przebiegu robie z podniesiona szczeka. W zasadzie znielubionym już jeżdżenie w zamkniętym kasku. Mooooze jakby jakaś autostrada szybko, gdzieś daleko... Ale ja, dla wielu jeżdzę jak pedał bo nie przekraczam lokalnie setki... Rzadko za to zwalniam przed zakrętami. To tak dla uspokojenia.



Podniesiona szczeka telepie łbem i sam kask tez lekki nie jest. Otwarty nie ma homoliogancji.



Zastanawiam sie nad jakimś otwartym porządnym kaskiem. Lepiej żeby miał blendę bo jestem okularnik lecz od kiedy mam ciemki z korekcja to nawet na brak blendy przymknie sie oko.



Macie jakieś typy? Siubert J1 raczej odpada bo mam już kask tej marki i niestety mój łeb niezbyt pasuje do tej skorupy.

Miałem Horneta i pasował zajebiscie wiec mam chyba bardziej japoński niż niemiecki łeb. W sumie to fakt powodujący moje zadowolenie.



Wolałbym oczywiscie kupić ładna używkę... Może komuś cos zalega? Bańka jak żarówka z cienkim gwintem bo 60cm to minimum.

Ew doradźcie gdzie skierować wzrok.



M


Nie idź tą drogą . Po pierwsze nie ma już J1 , teraz jest nowy król , nazywa się M ( Metropolitan czy cuś ) . Zakupiłem to cudo mojej małżonce , bo był bardzo lekki i miał taki fajny interkom zintegrowany z kaskiem . Pierwszy problem to rozmiar i próba jego dobrania , zaczęliśmy do S bo miał być idealnie dobrany , fakt pasował zarówno z wyników pomiarów jak i na głowie . No ale na półce był też XS i moja małżonka zażyczyła sobie go spróbować , hmm, ten też był dobry , niestety nie mieli mniejszych . Po przejechaniu pierwszych kilkuset kilometrów wyczułem , bo nagłos tego nie powiedziała, co to kurwa jest ? Lata na głowie , przeciągi jak w piekle , tylko interkom spełnił swoje zadanie . Myślę sobie trzebało jednak brać mniejszy , ten pewnie by pasował jak ulał . Po powrocie z Ga-Pa po uprzedniej korespondencji z działem obsługi klienta , jest rozwiązanie , ponieważ skorupa S i XS jest ta sama to dać wkładki które ów kask bardziej dopasują . Mamy teraz najmniejszy możliwy kask z tego modelu i dalej lata na głowie a trzyma się głowy w punktach żuchwy , tam gdzie dochodzi dół kasku . Notabene ten kask to nawet ja ubiorę i jest tylko trochę ciasny , a mój rozmiar to M.
Chcieliśmy zmienić kask i w pierwszym momencie padło na C4 , po zmierzeniu w Ga-Pa BMW system 7 wiem że mielibyśmy z nim te same problemy jak z systemem 6 , który po zamknięciu szczęki stawał się o rozmiar mniejszy . No więc chwyciłem do ręki C4 i ręka mi i opadła , "słuszną linię ma nasza partia", dodatkowo w C4 dostawcą systemu komunikacji jest Sena a ja w TT i M mamy Cardo. Wstępna przymiarka wykazała że jakoś tak płytko na głowie siedzi . No to zeszliśmy z pułapu na C3 Pro , rozmiar S i w tym momencie wszystko stało się jasne , to jest ten kask , tylko kasy na niego na razie nie ma .
Aha do tego M kupiłem taką zajebistą z wyglądu szybę , lepsza jakość optyczna , lustro , ulubieny niebieski kolor mojej żony , tylko sprzedawca nie dodał że nadaje się do jazdy tylko w dzień , bo wieczorem nic nie widać .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 17:42   #7
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

O nowych schubertach nawet nie myśle $$$
Rozważam jakaś używkę szoja lub nowego nolana.

Lub dalej będę jeździł w C3...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 18:00   #8
pete17
 
pete17's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Pabianice
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
pete17 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 30 min 7 s
Domyślnie

Miałem jakiś czas temu otwarty jakiejś firmy BOX czy coś,ale mnie wk......ł bo wiater tak hałasował że spyliłem go wraz z S.Burg. W sumie to nie wiem jak to jest:jak się ma otwarty to się chce zamknięty i na odwrót...Najlepiej mieć z każdej wersji po jednym i odpowiednio do nastroju zapodać na bańkę który nam akurat pasuje...takie moje przemyślenia...
__________________
lubię wszystkie motory...nawet ruskie
pete17 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 18:36   #9
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dlatego C3 nie sprzedaje. Chce jeta wygodnego
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2017, 22:10   #10
cyryl

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wlkp.
Posty: 399
Motocykl: CRF1000, MT-01, WSK
Przebieg: Rośnie
cyryl jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 2 dni 4 godz 51 min 31 s
Domyślnie

cyryl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.