Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2011, 22:43   #11
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcopolo Zobacz post
P
Wielkie dzięki, sporo mi podpowiedziałeś i uporządkowałeś. Nie jest to mój pierwszy mandat w życiu i pewnie jeszcze kilka zaliczę. Normalnie płacę bez szemrania (nawet jak rąbneli mi kiedyś 1000 PLN ).
Tym razem przyznałem się do wykroczenia, ale okoliczności jakie mnie do tego zmusiły spokojnie powinny zostać uwzględnione. Na pewno do złagodzenia kary, jak nie odstąpienia od jej wymierzenia.

Chcieli mi dać 500 PLN (sygnalizacja świetlna), a poproszę powołując się na okoliczności o 100PLN.
I nie do końca chodzi mi tu o kaskę (mój czas na bujanie się z tematem) też kosztuje.

Po prostu są sytuacje, gdzie twardogłowe zachowania trzeba tępić.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2011, 21:42   #12
Miętus
 
Miętus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Legnica, Złotoryja, Łódź
Posty: 104
Motocykl: RD07a
Przebieg: Rośnie
Galeria: Zdjęcia
Miętus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 12 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Dodam tylko, że policja jest zobligowana taryfikatorem i ile stanowi taryfikator to policjant musi nałożyć, natomiast sąd nie jest taryfikatorem zobligowany czyli za każde wykroczenie może nałożyć kwotę od 20 do 5 000 zł (nie licząc kosztów sądowych) lub uznać winnym i zastosować karę nagany. Policjant z zastosowaniem kary pouczenia musi bardzo uważać bo potem może być bardzo zje.. przez starego
Miętus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2011, 23:50   #13
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Składałem dziś wyjaśnienia. Od pierwszej chwili próbowali mną manipulować. Doszło nawet do tego, że nie chciał gostek protokołować tego co mam do powiedzenia twierdząc, że wyjaśnienia złożę w sądzie lub się odwołam od wyroku.
Bardzo się wkurwili jak się uparłem, że ma zapisać to co ja mam do powiedzenia - sąd oceni czy to ma sens i podstawy prawne czy nie.
Po poradach byłem czujny i się nie dałem.
Pozdrowienia dla wszystkich.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2011, 00:21   #14
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ze swojego przykrego doświadczenia powiem tak , już nigdy nie przyjmę mandatu , niech idą do sądu . Podobnie postępuję z mandatami których nigdy nie płacę tylko czekam aż przyjdzie komornik i wtedy płacę razem z kosztami. Dlaczego nie przyjmę , bo panowie przyjechali do szpitala z gotową wersją i po wysłuchaniu mojej i tak mieli gotowy werdykt . Mnie w tamtym momencie bardziej zależało na ręce niż mandacie i po informacji o prawie odmowy na odczepnego go przyjąłem. 2 dni po operacji , po analizie całego zdarzenia wyszło że zrobiłem kosztowny błąd i pochopnie, będąc pod wpływem środków znieczulających, go przyjąłem. Podjąłem walkę o zlikwidowanie tego mandatu , ale już było pozamiatanie bo madat był przyjęty zgodnie z procedurą a sądu nie interesował przebieg zdarzenia tylko procedura wręczenia mandatu. Dzisiaj zapłaciłem komornikowi ten mandat, tutaj mała dygresja działają coraz szybciej przy egzekwowaniu należności , jeszcze do niedawna mijał conajmniej rok zanim doszło do egzekucji , a teraz od sierpnia minęły raptem 5 miesięcy i już przyszli po kasę . Reasumując jeżeli czujemy że racja jest po naszej stronie nigdy nie przyjmować mandatu.
PozdrawiaM
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2011, 08:31   #15
marcopolo


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: podkarpackie Roztocze Wschodnie
Posty: 18
Motocykl: RD03
Przebieg: HGW
marcopolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 46 min 46 s
Domyślnie

Jak ktoś ma twardy łeb i nie potrafi być choć odrobinę wyrozumiały to zawsze będzie się zasłaniał taryfikatorem, ale to jest choroba młodzieży i wraz ze stażem służby przechodzi. Między innymi dlatego uważam, że każdy kierowca który choć odrobinę czuje że może się z przewinienia rozsądnie wytłumaczyć, ma szansę na obniżenie grzywny w sądzie. Pamiętać jednak należy, o tym że do każdej orzeczonej grzywny sąd dokłada koszty sądowe i niechętnie je umarza jeżeli ma winnego. Cóż im zależy ściąć głowę która sama pcha się pod gilotynę sprawiedliwości ludowej? . Dlatego też jeżeli poczuwamy się do winy a liczymy na mniejszą karę taką decyzję należy przekalkulować bo co nam po tym gdy z mandatu 200 zł sąd zejdzie na 100 lub nawet 50 a dołoży 150 zł kosztów. W takim przypadku szkoda czasu i nerwów. Inaczej się sprawa ma gdy całkowicie nie poczuwamy się do winy, wtedy należy walczyć do końca.
marcopolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2011, 11:23   #16
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

w tym roku taryfikator tylko na punkty obowiazuje a policjant ma prawo indywidualnie okreslić kwte mandatu np; jak umylśnie przejechałes na czerwonym dostaniesz z górnej półki czyli jakieś 500. kiedyś było tak że jak przyjeżdrzali na zdarzenie np. stłuczke to dostawałes 200 za ich przyjazd i reszte za wykroczenie więc sie sumowało a teraz jak masz stłuczke funkcjonariusz sam ustala ile zarobisz jeżdżąc BMw i siedząc w garniaku nie koniecznie wyjdziesz z małą suma
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2011, 12:10   #17
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Futrzak dlatego nie możesz kupić Alince beemy. Pójdziesz z torbami
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2011, 14:01   #18
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

To ja troche zbocze z tematu.

Co w sytuacji gdy policjant na jakiejs swojej wydumanej podstawie zabierze dowod rejestracyjny, a Ty niezwlocznie udasz sie na Stacje Kontroli Pojazdow i samochod przejdzie go bez problemu? Co z mandatem za rzekomo niesprawny samochod, kosztami badania technicznego i wydania dowodu rejestracyjnego?

Kto w koncu ma wieksze doswiadczenie w kontrolowaniu stanu technicznego pojazdu i kogo zdanie ma wieksze znaczenie? Policjanta ktory za przeproszeniem wyzej sra niz dupe ma czy osoba, ktora ma conajmniej 5-cio letnie doswiadczenie w zakresie obslugi pojazdu, zdala odpowiedni egzamin i zostala wyznaczona przez staroste jako osoba ktora ma prawo orzekac o sprawnosci lub niesprawnosci pojazdu poruszajacego sie po naszych drogach.

Jeszcze nie bylem w takiej sytuacji, ale zastanawiam sie co w takiej sytuacji zrobic.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2011, 14:51   #19
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Iść do sądu i prosić o zwrot kosztów oraz o odszkodowanie za stres z tym związany, stratę cennego czasu i zarzucanie nieprawdy Tobie jako właścicielowi. Dobrego prawnika bierzesz i walczysz ile wlezie to wyciągniesz kase. Nie można pozwalać policji na panoszenie się i ich widzi mi się. Lubie policjantów uczciwych i rzetelnych, którzy chcą pomóc a nie być upierdliwi. Ale Ci inni nie powinni być policjantami.
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2011, 15:19   #20
BIAŁY
 
BIAŁY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 412
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BIAŁY jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 43 min 39 s
Domyślnie

W kwestii przyjmowania mandatów z fotoradaru.
Znam z opowieści taki przypadek gdzie na zdjęciu nie można było rozpoznać. Człowiek nie przyjął mandatu, sprawa poszła do sądu, następnie doszło do rozprawy. A na rozprawę wstawiło się dwóch braci z których każdy przyznawał się do winy.
Sąd nie mogąc ustalić sprawcy wykroczenia, jeżeli się nie mylę, umorzył postępowanie.
Co wy na to?

A tak w ogóle, to moim zdaniem jeśli zagrożony jest limit punktowy, to wręcz należy nie przyjmować mandatu, bo zanim zostanie wyrok człowiek może wziąć udział w szkoleniu, a między czasie jakieś punkty same się skasują.
Zawsze lepiej to niż ponownie zdawać prawo jazdy, a przez pewien czas nie mieć go w ogóle.
__________________

1) Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
2) Szczury są jak ludzie, choć odwrotnie może być.
BIAŁY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie zimą? poss'ter Przygotowania do wyjazdów 0 04.12.2013 23:18
Jaka u Was zima ? Franz Inne tematy 14 17.10.2009 21:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.