Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.12.2023, 18:03   #11
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 48 min 49 s
Domyślnie

Forza 350 też fajna. No i wszystko w zaplanowanym budżecie.
Chciałem kupić C400GT ale ponad 40kk full wersja. Co mnie trochę zaskoczyło to że to tyle kosztuje a robiony w fabryce Loncina, hamulce jakieś Indyjskie, zawieszanie zwykle. Może i dużo udogodnień ale też dużo elektroniki która nie wiem. Jednak lampka w głowie się świeci. Na plus na pewno dużo miejsca na nogi i przeniesienie napędu kołami zębatymi.
Honda adv 350 fajny agresywny wygląd i markowe zawieszenie z tyłu, zwykle Nissiny ale jednak markowe i przedni widelec super.
Honda to Honda. Autem zrobiłem bezawaryjnie 200kk w 5 lat. Auto ale zaufanie mam. A BMW byłem w serwisie przynajmniej raz na kwartał bo się psuło
Yamaha też pasuje ale też nogi pod kątem prawie prostym.
WojtasA super że podpowiedział o Hondzie. Jakoś nie brałem jej pod uwagę. Pozostaje pójść do salonu i poprosić o jazdę próbną.
Byłem napalony na BMW ale emocje opadły. Wydać tyle za chiński skuter z nalepką BMW to lepiej kupić Kymco dwa razy tańszy, któremu i tak nic nie brakuje.
Honda poprostu mi się podoba. Żonie zresztą też. Kieruje się bardziej ku wersji adv też z tego względu że tam gdzie jestem z 15 razy w roku jest pełno zjazdów do morza przez zarośla i kamienistymi drogami. To samo w parku narodowym Kamenjak.
Z dowozem skutera tam nie ma problemu. Kupuję i zawożę go tam do domu i tam już zostaje na zawsze.
Bulwiak jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2023, 18:34   #12
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 5 min 3 s
Domyślnie

Forza słabe zawieszenie, masakrycznie, dobra osłona przed wiatrem. ADV bardziej motocyklowy, dobre zawiesznie. słabsza ochrona od wiatru, mam Forze i jest super, potestowal bym ADV i moze za 2-3 lata jakby mnie przeknał to bym kupił ale to sie zobaczy. W Forza jeszcze slaba widocznosc w lusterkach, ale mozna jakies szerokokątne dokupić czy cos. Jezeli chodzi o ADV kiepsko z jazda probna, szczątkowo sie interesowalem to cos w Warszawie mieli, uzywka dana w komis.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 07:31   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Miałem kiedyś okazję na Hondzie silwer wingu 400, kawał ciężkiego 250kg klocka , wielki, nieporęczny , niestabilny przy znikomej prędkości i np zawracaniu,walka z krawężnikiem i hopkami , podczas podparcia nogi miałem szerzej niż kobitki przy porodzie.....
W niczym taki gabaryt nie ułatwia podjazdów po mieście.
Ale może to ja nie rozumiem potrzeby posiadania takiego klocka , żeby mieć nogi razem zamiast osobno jak na normalnym motocyklu?
Po powrocie na swoją 03 miałem wrażenie że jadę motocyklem o 100kg lżejszym , leciutko , zwinnie , skręty z max skręconą kierownicą ze znikomą prędkością bez podpierania, mogę stać , siedzieć , krawężniki , schody i hopki nie istnieją.
Jeśli miałbym się splamić skuterem na szczególne podjazdy to tylko jakiś mały leciutki i zwinny a nie mastodont do szarpania.
Może na długie asfaltowe trasy taki klocek zdaje egzamin ale chyba mowa o podjazdach a nie długich wycieczkach.
Ale co tam kto lubi.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 09:05   #14
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Dzieju, "splamić się skuterem"... to takie polskie

Niemniej mogę potwierdzić opinię co do Silverwinga, jest to duży klocek, niekoniecznie dobrze się prowadzący, trochę walący się w zakręty. Zawieszenia nie stwierdziłem w tym żeby było. Szwagier miał przez 5 lat. Do tego ma wyjątkowo małe kółka i to nie jest fajne. Ale porównywać to można z innymi skuterami a nie ze starą Afryką. Jak już, na siłę, to z jakimś Virago można sobie to porównać z uwagi na geometrię. Silverwing i jemu podobne to średnia opcja na miasto. Na trasy OK jak ktoś lubi / preferuje.

Taka Aprilia Atlantic 200 była bez porównania przyjemniejsza, jedyne co to silverwingiem można sobie jechać i jechać ekspresówką - z racji pojemności i mocy.

Zrobiłem jakieś 40 tys km skuterami od 200 do 500 pojemności, i zdecydowanie najmilej wspominam Atlantica 200. Zrobiłem nim 30 tys jeżdżąc do pracy do Warszawy (70km w jedną stronę mam) w czasach gdy nie miałem ekspresówek. Na miasto proponuję taką właśnie pojemność, 250, max 300. Lekkie, wystarczająco sprawne i szybkie w jeździe tak aby nie było niebezpiecznie na szybszych drogach (można tą setkę utrzymywać, co na poj. 125 nie jest chyba takie oczywiste).

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 09:26   #15
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post

Jeśli miałbym się splamić skuterem
Ja pierdole🤦
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 10:10   #16
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 48 min 49 s
Domyślnie

Chyba zrobię wycieczkę po salonach i chociaż porobię przymiarki a tam gdzie się da to jazdę wezmę testową
Chcę się splamić skuterem bo nigdy nie miałem a chcę mieć i mnie do nich ciągnie
Mam teraz 4 motocykle ; Valkyrie, XJR 1300 60th, R1200C, HD Fat Boy FLSTF i właśnie brakuje tego skuterka
Bulwiak jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 10:25   #17
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Pozostawię splamienie bez komentarza

Najlepsze rozwiązanie Bulwiak pojeździsz, wybierzesz będzie fun.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 10:31   #18
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 48 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Pozostawię splamienie bez komentarza

Najlepsze rozwiązanie Bulwiak pojeździsz, wybierzesz będzie fun.
Dokładnie tak będzie
Na pewno kupię i wrzucę zdjęcia i opiszę wrażenia w temacie.
Bulwiak jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 10:32   #19
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2023, 10:48   #20
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 5 min 3 s
Domyślnie

Forza to waga ~ 184, jakbym mial po miescie tylko jezdzic to PCX, bardzo zgrabny, zwinny. Jakbyś chcial niezła cene to mysle ze od teraz do początku wiosny wez sie za to bo sa jakies wyprzedaze, chyba ze Ci nie zalezy na cenie + chcesz konkretny kolor no to ta opcja odpada. Ja kupowałem zeszłej zimy i przez to cena była lepsza, wiadomo.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki assistance na wyjazd wakacyjny? mirkoslawski 4x4 20 19.03.2024 16:13
Kilka filmó które mogą was zainspirować na wakacyjny wyjazd motocyklowy Scorpi Trochę dalej 0 09.06.2022 13:10
Odessa - szukam dobrego miejsca na urlop wakacyjny. Zet Johny Kwestie różne, ale podróżne. 6 21.05.2019 14:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.