Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.03.2017, 15:31   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie Bałkany 2017 - maj/czerwiec

Wątków o przykładowej Albanii jest sporo, ale z tego co widzę, albo tempo pendolino, albo lekkie motocykle z lawetami.
30-ka na początku maja stuknie, nigdzie nie byłem, Afrykę non stop naprawiałem, więc chyba coś robię źle i potrzeba zmiany. Wyszło na to, że mojej Afryki nie zrobię na tip top, 30ki na karku nie cofnę to pora w końcu ruszyć dupsko i nie zajmować się sprawami przyziemnymi.
Ciągnęły mnie dalekowschodnie rejony, ale z racji braku jakiegokolwiek doświadczenia, zdecydowałem w tym roku celem rozgrzewki wybrać własnie na Bałkany, no i lubię ciepło.

Założenia są takie:
- po taniości - spanie namiotowe
- 'ja się nigdzie nie śpieszę'
- jeżeli soft offem możemy nazwać szutry to mogą się zdarzyć, normalnego offu nie planuję, bo się na tym nie znam, 1h jazdy Afrą po piaszczystym torze mx uświadomiła mi to skutecznie
- termin - jakoś połowa maja - może koniec
- czas - tak z grubsza patrzę to może być to ok 4kkm więc z 20 pewnie dni minimum
- trasa - nie mam na razie nic, na mapę patrzę to fajnie wygląda wesołe kółko - Słowenia, Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra,Albania, (może Grecja), Bułgaria i wtedy powrót

U mnie największym problemem jest to, że nie potrafię się określić ile dziennie chciałbym przejechać, jak okolica jest ładna, żar się z nieba leje, to wolę się walnąć nad wodą niż gnać dalej, bo droga czeka. Nie chcę jechać na zasadzie 'zaliczenia' kilometrów, byle wiecej - czas mnie nie goni, o dziwo.
Zdaje sobię sprawę, że cały trip to może i ciężko wspólnie nieznajomym przejechać, ale zawsze można wyruszyć wspólnie i ew poźniej się rozjechać, jakby były inne preferencje. Początkowy przejazd Polska, Słowacja to podejrzewam, że tempo większe niż 'gdzieś tam dalej'.
Mogę pożyczyć kufry Touratecha bo ja się z nimi pokłociłem, tyle że bez stelaży, ładne lśniące, w środku wyczyszczone, po dwóch razach dostały permanentnego bana
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2017, 15:43   #2
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Planuję podobny trip ale zaczynam na UA, potem RO, Bułgaria, Grecja, Bałkany i do domu - ale ja planuję unikać asfaltów - choć w hard offa się nie wpakuje...chyba, że z kimś Jak to nazwałeś, soft offem i "medium" offem - a i owszem - bo niby po co jechać w tamte rejony, jak nie po to, aby pobyć w górach? W sensie nie na asfalcie

Ja mam miesiąc czasu na latanie - startuję około 17-go maja, wracam - maks 15-go czerwca.
Jak coś to pisz.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2017, 00:43   #3
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 996
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 6 godz 4 min 35 s
Domyślnie

my startujemy 2 czerwca, max 16 dni. Planów konkretnych nie mamy, do zwiedzenia Słowenia, Chorwacja, BiH, Czarnogóra. No i jedziemy typowo asfaltowo.
krakus jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2017, 09:50   #4
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
my startujemy 2 czerwca, max 16 dni. Planów konkretnych nie mamy, do zwiedzenia Słowenia, Chorwacja, BiH, Czarnogóra. No i jedziemy typowo asfaltowo.
Ja prawdopodobnie będę w tych samych okolicach miedzy 11 a 21 czerwca
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2017, 10:34   #5
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Własnie ja też planuję większość asfaltowo, mirkoslawski, na XTku to raczej byś na mnie czekał
Na początku czerwca może i też bym w sumie mógł jechać, może to nawet bardziej realny termin. Tyle, że max 16 dni to trochę krótko wydaje mi się być.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2017, 10:38   #6
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

adoado0 - mam XChallenga

A co do czekania - eee tam, nie mam parcia na czas
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2017, 14:10   #7
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

to i jak się podzielę swoim pomysłem.

ruszam 4 czerwca (prosto ze zlotu xtz) i 15 chce być w domu.

nastawiam się na rejony, którę najmniej znam: Serbię, zachodnią Bułgarię, Macedonię, może Ăžólnoc Grecji i południe Albanii. Do przejechania południowej granicy Węgier (albo i nawet za Belgrad, bo w Vojvodinie to wiele ciekawego nie ma) nie zjeżdam z asflaltu i chce to mieć jak najszybciej za sobą. Potem chciałbym jak najwięcej soft i mid offu. Tylko lokalne żarcie z taniej knajpy, rakija, spanie pod namiotem lub najtaniej jak się da.

moto: xchallange.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2017, 14:40   #8
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Ofca - będę Cię szukał, tak jak gadaliśmy
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2017, 18:49   #9
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

mirkoslawski - sie wie. jesteśmy ustawieni na rakije.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2017, 11:30   #10
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Jakie języki warto liznąć by się tam sensownie dogadać? Mówię o Albanii, Rumunii, Grecji, z angielskich z ludnością lokalną da radę?
Coś tam mi się obiło o uszy, że chyba raczej po włosku jak już tam mówią.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 22:49
Szuter party 1-4 czerwiec 2017 Kaszuby marekw Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 18.01.2017 20:04
Kierowca z samochodem - Bałkany, czerwiec 2014 KaHa Umawianie i propozycje wyjazdów 3 28.05.2014 13:57
MoToAvToSy Ekspedycja Bałkany Czerwiec 2013 avente Trochę dalej 4 09.10.2013 00:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.