Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.10.2009, 10:59   #11
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

nie no Rambo, skandynawia w czerwcu, czarnogóra we wrześniu przyjemności trzeba sobie dozować
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2009, 11:13   #12
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

tez mam w planach skandynawie na 2010r ciasno tam bedzie
w moich planach jest nordkapp ,lodowy hotel w finlandi (pomyłka w szwecji ), gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie i jeszcze wiele wiele innych
termin to około 15.07.2010
tak pi razy drzwi to mapka wyjazdu
Załącznik 8173

Ostatnio edytowane przez Dubel : 03.10.2023 o 21:00
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2009, 16:02   #13
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

witam

mnie tez na 2010 z moim kolega chodzi po głowie skandynawia, jesli chodzi o0 termini pogode to uwazam ze bardzo optymalna jest faktycznie propozycja twoja Dubel a i trasa wygląda bardzo ciekawie, wiec bede sledził temat i gdybys ewentualnie szukal kogos do towarzystwa to bedziemy w kontakcie.
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 11:40   #14
dpajor


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Laskowa
Posty: 17
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dpajor jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 1 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
tez mam w planach skandynawie na 2010r ciasno tam bedzie
w moich planach jest nordkapp ,lodowy hotel w finlandi, gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie i jeszcze wiele wiele innych
termin to około 15.07.2010
tak pi razy drzwi to mapka wyjazdu
Załącznik 8173
Offtopic:W jakim programiku kolega robił ta mapkę
__________________
Nie ważne na czym jeździsz, ważne że to robisz.
dpajor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 12:23   #15
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dpajor Zobacz post
Offtopic:W jakim programiku kolega robił ta mapkę
ąutomapa 5.3 eu
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 13:17   #16
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Z tą pogodą, to jest trochę tak. Od połowy czerwca do połowy lipca, chyba jest najoptymalniej. Najwięcej opadów jest na południowo-zachodnim kawałku lądu...czyli tym najbardziej malowniczym, a okres deszczowy pełną gębą zaczyna się tak właśnie od połowy lipca. Czym dalej od wybrzeża i na północ, jest ich dużo mniej. Natomiast temperatura płata figle. W dolince 15-20stopni, na wiercku 4 i mniej. Na północy jest raczej na wiercku, czyli raczej zimno. Ale to kwestia ciepłych ciuchów, bo klimaty burzowo-deszczowe dodają uroku i surowości fiordom i płaskowyżom. Grzechem natomiast jest, poświęcenie na wycieczkę po Norwegii 10ciu dni! 10dni, to mało na południową część, a co dopiero na południe + północ. To trochę tak, jakbyście tam byli i gówno widzieli. Po prostu szkoda przelecieć ten kraj w tempie ekspresowym dla fotki z globusem!

Dubel. Czy przypadkiem hotele lodowe nie powstają dopiero w grudniu?
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz






Ostatnio edytowane przez bajrasz : 01.11.2009 o 13:24
bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 13:37   #17
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał bajrasz Zobacz post

Dubel. Czy przypadkiem hotele lodowe nie powstają dopiero w grudniu?
Z tego co pisał 7greg w Szwecji w Kirunie jest pod dachem
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 14:19   #18
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Ciekway temat i piekny plan na wakacje..........Dadza niebiosa to sie dolacze! Poki co sledze temat i mam nadzieje ze uda sie wziac w tej wycieczce udzial!
Myslalem o przedostaniu sie do Norwegii promem z Uk -ale widze ze ceny sa lekko z kosmosu (a prom z newcastle (do bergen bodajrze) calkiem odwolal polaczenie. Wiec chyba zostaje opcja 1000 km na kolach po przeplynieciu kanalu La manche i prom sassnitz-trelleborg. Zrobie jeden nocleg po drodze w szkopow i spale troche wachy ale nie za 400f co jest cena za prom z uk-nor. Chyba ze sie cos w kwestii promow wyklaruje do lata!

Ostatnio edytowane przez tomekc : 01.11.2009 o 14:58
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 14:38   #19
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

założyłem nowy wątek o moich planach by nie zaśmiecać komuś
zainteresowanych zapraszam tu http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=4509
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2009, 03:36   #20
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Też pośledzę sobie ten wątek. W przyszłym roku mam 40-te urodziny. Postanowiłem, że choćby ch** na ch** stanął to pojadę moją AT daleeeekkkkoooo na spotkanie przygodzie (oczywiście asekuracyjnie, wszystko w granicach rozsądku). Kilkanaście lat siedzenia za biurkiem - dosyć !
Problem w tym, że nie bardzo jestem zdecydowany w którą stronę pociągnąć. Niechętnie ale mimo wszystko chyba będę jechał sam. Łazi mi po głowie kierunek Lazurowe Wybrzeże czyli rejon Marsylii (1700km w jedną stronę), ciągnie Norwegia, może Maroko, nie byłem nigdy w Chorwacji interesująca wydaje się być Turcja ... wogóle od miliona lat nie byłem dalekooooo od domu. Wciąż praca, praca, praca. Nie wiem jaki kierunek obrać. Mam do wydania około 6000 - 7000zł. Chciałbym w tej cenie pojechać i zobaczyć piękny kawałek ziemi, spać w jakiś cywilizowanych warunkach ( nie w namiocie ), czasami pozwolić sobie na jakieś miejscowe żarcie i flaszkę gorzały ... i naprawdę nie mogę się zdecydować bo nie mam jakiegoś ukochanego / wymarzonego miejsca do zobaczenia. Kręci mnie sama droga, a nie do końca cel podróży. Norwegia chyba odpadnie bo jestem raczej ciepłolubny ... interesuje mnie by rejon był w miarę cywilizowany czyli żebym nie został zjedzony przez tubylców albo dzika zwierzynę.
Wiem, wiem napisałem tutaj dość naiwnie .... ale czy ktoś ma jakieś propozycje dla mnie w którą stronę się wybrać ? Kierunek Francja jest o tyle wygodny, że w Hannoverze i na granicy Belgijsko-Francuskiej mam zapewnione mieszkanie do oporu bez limitów. Jakieś sugestie z Waszej strony dla "leszcza" w tych tematach ? Może jednak Chorwacja ? ... Zakładam przejechanie max 7000km w obie strony, termin wyjazdu pierwsza połowa sierpnia. Sam bez plecaka.
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Ostatnio edytowane przez ENDRIUZET : 10.11.2009 o 03:47
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nordkapp-pytanie o oplaty pborus Przygotowania do wyjazdów 11 28.11.2016 00:50
Nordkapp 2014 jackhammer Umawianie i propozycje wyjazdów 11 29.04.2015 17:58
Krym-mołdawia-rumunia 6,08,2010-15,08,2010 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 6 10.08.2010 08:01
lofoty i nordkapp Sum Umawianie i propozycje wyjazdów 26 07.07.2010 23:23
Kebab w Stambule - 03.07.2010 do 20.07.2010 Jan van der Saar Umawianie i propozycje wyjazdów 4 13.06.2010 12:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.