Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.04.2013, 18:24   #71
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Gdzieś już to wklejałem. To jest strona gościa, który wymienił Africę (ups) na małą Hondę 250, po czym podczas jednej wyprawy przejechał nią 73000 km.
http://madnomad.gr/main/en/greece2india/bike/

Tu kulawe tłumaczenie z translatora:
Tak więc, po wielu badań postanowiłem wykorzystać znacznie lżejszy rower z lepszą terenowego zdolności. To Honda XR 250S (sucha masa 122 kg (269 funtów)). Wiele osób uważa, że ​​to silnik jest bardzo mały dla tego zastosowania. Jednakże, jak w podróży, że nie jestem zainteresowany na prędkości. Nie chciałem go szybko i nie mogłem go szybko na drogach tych krajów. Lubię podróże powoli. W tych rzadkich przypadkach, gdy nie zatrzymują się na każdym ciekawym miejscu w ciągu dnia, jechałem do średniej odległości 500 km (311 km).


Na pustyni Kaluts, Iran przez mojego Honda XR 250S
Tylko charakterystyczne, że motocykl musi mieć to niezawodność i XR jest niewątpliwie jednym z najbardziej niezawodnych motocykli. Zalety i wady jazda na rowerze 250 cc do takiej podróży są:

Zalety:

Prostota! To znaczy, że to jest łatwe do naprawy na drodze. Jest mniej części na małym motocyklu, więc jest mniej części do rozbicia.
Bardzo lekka! To oznacza, że ​​może być obsługiwane w trudniejszych warunkach terenowych i jest dużo łatwiej poruszać się w szalonym ruchu Indii i dużych miastach.
Znacznie mniejsze zużycie paliwa niż w znacznie większy motocykl. Wyjątkiem gospodarki, co oznacza, że ​​znacznie mniej ilość paliwa została przeprowadzona na motocykl. Płyny są najcięższe ładunkową się, tak więc w ten sposób zmniejszenie całkowitej masy.
Bezpieczniejsze i prawnych bo wymuszenie podróży powoli.
Podczas podróży w tak różnych miejscach, że nie widziałem jeszcze raz, lubię podróżować powoli cieszyć się sceny.
Znacznie tańsze, więc miałem możliwość pozostawienia roweru i wrócić samolotem w sytuacji awaryjnej.
Mniej imponujące dla mieszkańców. To znaczy, że to nie jest tak sugestywny łupem dla złodziei. Również zachowanie mieszkańców nie jest tak zazdrośnie, bo mój motocykl jest bardziej podobne do swoich nich. Kiedy ktoś jest w podróży w tych krajach przez wielkie, błyszczące motocyklu, on jedzie skarb między milionami ludzi, którzy walczą każdego dnia, aby znaleźć coś do jedzenia.
Wady:

Jeśli muszę podróżować szybko w nagłym wypadku, motocykl nie może być w stanie to zrobić. Jednakże, nie będzie w stanie podróżować szybko nawet szybszy motocykl, ponieważ większość dróg jest w strasznej sytuacji w tych krajach, z wyjątkiem Turcji i Iranu.
Mniej mocy na wysokości większej niż 4000 metrów. (13.124 stóp), ze względu na atmosferę cieńsze. Przejechałem wiele kilometrów na tych wysokościach i jechałem na najwyższym światowym obwodnicy na 5.602 metrów. (18379 stóp) wysokości. Jednak nie można się przemieszczać szybko na tych drogach, tak więc to nie był problem. Aby uzyskać więcej informacji na temat zachowania mojego motocykla na dużej wysokości w wyglądzie przeglądu sprzętu .
Wymiana oleju silnikowego co 2500 km. (1553 mila) zamiast większego motocykla, które zwykle musi wymienić olej silnikowy co 5.000 km. (3107 mil) lub więcej.
To jasne, że korzyści są większe niż niedogodności i dlatego wybrałem Honda XR 250S. Jestem całkowicie zadowolony z mojego wyboru, bo off-roading była gra I cieszył się bez problemów. W niektórych przypadkach, na przykład gdy utknąłem w środku pustyni, udało mi się uratować mojego motocykla na własną rękę, bo to nie jest zbyt ciężka. To jest krytyczny w podróży solo. Jechałem łatwo w ​​szalonym ruchu miasta też. Szczegółowe informacje na temat usterek mechanicznych, części zamiennych itp. zajrzeć na przegląd urządzeń .

Motocykl Kiedyś była z drugiej ręki, kiedy go kupiłem. Nowy motocykl będzie duża strata pieniędzy, ponieważ wiele usprawnień należy przeprowadzić zarówno na nowym motocyklu lub w stosowanych jeden. W Grecji XR 250 nie został przywieziony z elektrycznym rozrusznikiem, oprócz nowych modeli Super Motard. Jednakże, elektryczny start był dla mnie bardzo ważne dla takiej jazdy długo. Tak, szukałem i znalazłem 5 lub 6 szary importowane XR 250 z elektrycznym rozrusznikiem (niektóre z nich były Honda Baja). Mam jeden, który był w najlepszym stanie. To motocykl zbudowany w 1997 roku i jest to rzadkie (wersja S), 100% w Japonii, który był sprzedawany w USA i Japonii. Jej przebieg nie jest znany, bo licznik nie działa. Sprzedawca powiedział mi, że jego przebieg miał około 35.000 km. (21748 mil). Jak się wydaje, jak i sprzedawca powiedział mi, że motocykl nie był używany przez off-roading.



Charakterystyka

Honda XR 250S

Silnik: 250 cc, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem

Starter: elektryczny

Rok budowy: 1998

Przebieg przed wyjazdem: Unknown (może około 40.000 km (24855 mil).)

Przebieg w czasie podróży: 73.000 km. (45361 mil)



Waga

Suchej masy motocykla:

Na przednim kole: 56 kg (123 funtów)

Na tylnym kole: 66 kg (146 funtów)

Razem: 122 kg (269 funtów)

Sucha masa motocykla wraz ze wszystkimi akcesoriami (z szafy do sakw, ale bez sakw):

Na przednim kole: 58 kg (128 funtów)

Na tylnym kole: 71 kg (157 funtów)

Razem: 129 kg (284 funtów)

Motocykl z wszystkimi akcesoriami, koszykach, 22 litrów paliwa, oleju:

Na przednim kole: 72 kg (159 funtów)

Na tylnym kole: 77 kg (170 funtów)

Razem: 149 kg (328 funtów)

Motocykl z pełnym obciążeniem, wszystkie akcesoria, sakwy, 22 litrów paliwa, oleju:

Na przednim kole: 73 kg (161 funtów)

Na tylnej osi: 134 kg (295 funtów)

Razem: 207 kg (456 funtów)

Lewy pannier przy pełnym obciążeniu: 19 kg (42 funtów)

Prawo pannier przy pełnym obciążeniu: 24 kg (53 funtów)

Rider: 57 kg (126 funtów)

Jeźdźca Wyposażenie: 6 kg (13 funtów)

22 litrów paliwa: 22 * 0737 = 16 kg (35 funtów)

Motocykl z jeździec na sobie cały sprzęt, pełne obciążenie, wszystkie akcesoria, sakwy, 22 litrów paliwa, oleju:

Na przednim kole: 98 kg (216 funtów)

Na tylnej osi: 172 kg (379 funtów)

Razem: 270 kg (595 funtów)

On jechał Hondą XR250S czyli lepszą wersją XR250L, obie są z rozrusznikiem elektrycznym.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 19:14   #72
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

A co z prędkością przelotową i image prawdziwego twardziela? No cóż po jakimś czasie zdarza się że ktoś zaczyna myśleć inaczej. Czasem nawet stare ludowe przysłowie "byt określa świadomość" bywa aktualne. Co ciekawe, z moich pobieżnych obserwacji wynika, że wybierając ciekawsze okolice pojemność silnika ma się nijak do bolącej dupy (przepraszam moderatora)
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 19:25   #73
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
A co z prędkością przelotową i image prawdziwego twardziela? No cóż po jakimś czasie zdarza się że ktoś zaczyna myśleć inaczej
Chyba jestem na tym etapie, mam taką Hondę |
Wadą niestety słabe przyspieszenie, prędkość przelotowa 80-90km, w grupie z motocyklami o innych pojemnościach to jest pewien problem ale to wada wspólna dla mniejszych pojemności.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 19:38   #74
JarekO
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz post
W Hondach XRL, XR250L lub XR250S wymiana oleju jest co 2500-3000km.
Możliwe. W XR250R, XR400R wymiana oleju jest co 1500 km.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 20:00   #75
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Wymiany oleju zostały ustalone za zwyczaj gdzieś pod koniec lat 80tych, możecie sobie wyguglać jakie wówczas były specyfikacje i jaka ich jakość. Zakładając w czasie podróży to że silnik jest w ciągu dnia permanentnie dogrzany, a smarowanie jest stałe (ciśnienie) można spokojnie robić przebiegi 3 krotnie dłuższe bez niszczenia silnika. Jeśli coś dobrego zdarzyło się w motoryzacji ostatnich lat, to jakość olejów. Podstawą jest dobrze zrobiona góra silnika i dobry (właściwy) syntetyk.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2013, 23:06   #76
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

wymiana oleju w xr jest co 1000 km dla motocykli ujeżdzanych extremalnie,2000 dla jazdy po lekkim terenie,3000 -3500 do jazdy po asfalcie

co tej wymiany oleju to jeszcze trzeba nabąknac jaki olej lejemy

ja leje Motul 300V 10w40 i widzę jak ten olej wygląda po 1000 km,nie bał bym sie zaryzykować wymieniać co 5000 tyś km.

W odróżnieniu od dr wałek jest na dwóch łożyskach i 1 panewce podtrzymującej,która nawet jak sie zatrze to moto i tak dalej poleci.
Oprócz tego zostaje sworzeń tłoka

co do predkości przelotowej to 100 można spokojnie ciągnąć pod warunkiem odkorkowania silnika(prosty zabieg)

ja ze swojej wyciągam 130 km/h.

Image mam w dupie,to motocykl mnie ma słuchac a nie ja jego.

kanapę można przerobić dodać szybke i w trase.

szkoda że ich jest jak na lekarstwo....


jest to jeden z najbardziej udanych motocykli Hondy
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2013, 00:35   #77
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

hm, jeśli olej po 1000 wygląda kiepsko to wymienił bym co najmniej pierścienie. Ja w swojej XTZ660 po 17 tys miałem olej czysty
Tyle że średnio dziennie robiłem ok 500 km
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2013, 01:09   #78
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

hm a gdzie napisałem że wygląda kiepsko? jest jak nowy z tym samym zapachem i kolorem zielonym odblaskowym

wymieniam co 1000 km bo silnik nie ma lekko

pierścienie z tłokiem zostały wymienione około 800km wcześniej bez szlifu,poprzedni właściciel założył tłok z zamiennika i niestety pierścienie zywota dokonały szybko

to je moje xr marzenie które pewnego dnia stało sie rzeczywistością

__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2013, 06:05   #79
JarekO
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
wymiana oleju w xr jest co 1000 km dla motocykli ujeżdzanych extremalnie,2000 dla jazdy po lekkim terenie,3000 -3500 do jazdy po asfalcie

co tej wymiany oleju to jeszcze trzeba nabąknac jaki olej lejemy

ja leje Motul 300V 10w40 i widzę jak ten olej wygląda po 1000 km,nie bał bym sie zaryzykować wymieniać co 5000 tyś km.

W odróżnieniu od dr wałek jest na dwóch łożyskach i 1 panewce podtrzymującej,która nawet jak sie zatrze to moto i tak dalej poleci.
Oprócz tego zostaje sworzeń tłoka

co do predkości przelotowej to 100 można spokojnie ciągnąć pod warunkiem odkorkowania silnika(prosty zabieg)

ja ze swojej wyciągam 130 km/h.

Image mam w dupie,to motocykl mnie ma słuchac a nie ja jego.

kanapę można przerobić dodać szybke i w trase.

szkoda że ich jest jak na lekarstwo....


jest to jeden z najbardziej udanych motocykli Hondy
A skad masz te dane o czestotliwosci wymiany oleju? Instrukcja od mojej XRy podaje inne informacje.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2013, 16:44   #80
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

W DR350 co 60 motogodzin. Czyli co jakieś 10 dni w trasie
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki olej do singla na długą wyprawę? Lupus Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 05.10.2017 22:46
Ukraina 4 dni od czwartku na lekkie electro Umawianie i propozycje wyjazdów 12 07.05.2014 23:34
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 06:19
małe,lekkie enduro BABA Lejdis 111 19.04.2011 01:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.