Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.07.2018, 15:27   #1
vanik
 
vanik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Forsand/Jaworzno
Posty: 51
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
vanik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 41 min 23 s
Domyślnie Czuć benzyna

Witam, dzisiaj po 220 km szutrow z kilkoma przełęczami, zacząłem czuć paliwo podczas jazdy jak i postoju. Motocykl aktualnie stoi od godziny, a nadal w około czuć benzyna. Co to może być? Jak sobie z tym na wyjeździe poradzić? Aktualnie jestem 200 km od Osh w Kirgistanie i nie mam dostępu do serwisów 😜
vanik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 15:53   #2
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał vanik Zobacz post
Witam, dzisiaj po 220 km szutrow z kilkoma przełęczami, zacząłem czuć paliwo podczas jazdy jak i postoju. Motocykl aktualnie stoi od godziny, a nadal w około czuć benzyna. Co to może być? Jak sobie z tym na wyjeździe poradzić? Aktualnie jestem 200 km od Osh w Kirgistanie i nie mam dostępu do serwisów 😜
Może zaworek w gaźniku puszcza paliwo. Odpal połóż się pod moto i zobacz czy z wężyka który idzie od gaźnika nie kapie. Jak tak to można lekko puknąć w komorę paliwową w gaźniku mógł się pływak zawiesić.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 18:59   #3
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Może być milion rzeczy. Jak czujesz benzynę to pewnie jakiś wyciek. Przepatrz całą instalację paliwową i gaźniki, musi być gdzieś widać że leci.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 19:08   #4
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 13 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Może być milion rzeczy. Jak czujesz benzynę to pewnie jakiś wyciek. Przepatrz całą instalację paliwową i gaźniki, musi być gdzieś widać że leci.
Racja.
Jak już w afrykach przeżyłem nieszczelności i z zaworków iglicowych i z pękniętych wężyków. Generalni może być niebezpieczna w niektórych sytuacjach taka nieszczelność. Zdjęcie zbiornika w siódemce prostsze niż w czwórce i w miarę szybkie - pamiętaj tylko o odkręceniu plastikowego pokrętła od załączania paliwa-rezerwy przed zdjęciem baku - łatwo zapomnieć i połamać. Może wystarczy lekko podnieść zbiornik i będzie widać - pod kanapą masz metalową drabinkę do oparcia baku... ja bym sprawdził o co chodzi.

PS. Generalnie współczuję napraw w trasie - męczące to jest zawsze ... kilka razy mi się przytrafiło... człowiek goni (znaczy ja gonię:)) i jest zmachany a do tego jeszcze naprawy...

PS. Jeżeli w Kirgistanie czujesz paliwo to może nie być to wyciek tylko tamta benzyna ma taki cholernie "nie nasz" zapach benzyny pomieszanej ze zgniłymi jajami... długo się do tego przyzwyczajałem... czym bliżej domu tyb benzyna pachnie normalniej...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 20:29   #5
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 3 min 51 s
Domyślnie

zerknij na swiece ktoras. jak jest okopcona to moze puszczac zaworek. niestety czesto podczas wypraw w egzotyczne kraje kupuje sie paliwo watpliwej jakosci i uszkodzeniu ulegaja elementy gumowe w ukladzie paliwowym - w tym rowniez stozki gumowe zaworkow iglicowych. tak jak koledzy pisali: postaw motocykl na rownej czystej, suchej powierzchni i patrz czy pojawi sie plama. gdzies bedzie kapac.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2018, 15:58   #6
vanik
 
vanik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Forsand/Jaworzno
Posty: 51
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
vanik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 41 min 23 s
Domyślnie

Panowie dzięki za rady. Przyjrzałem się dokładnie wszystkim elementom i nigdzie nie ma wycieku, moto chodziło pół godziny i pod spodem sucho. Zapach wydobywa się najbardziej z okolic wlewu, podejrzewam ze może coś z korkiem wlewu się stało i nie jest tak szczelny, bo po zamknięciu trochę krzywo jest. W każdym bądź razie dzis kolejne 250 po kamcorach i afra idzie jak burza
vanik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2018, 04:13   #7
Adampio


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: Trampek XL600V
Adampio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Co prawda nie w Afryce ale w Trampku i nie w stepie ale na zwyklym Mazowszu ale podczaa upałów smierdzi mi z okolic korka wlewu. Im gorecej i wiecej benzyny w baku tym bardziej. Śmierdzi inaczej niż przy realnych wyciekach spod niedokreconego króćca kranika lub nieszczelnego pokretła rezerwy pod dotknięciem palcem, za to podobnie jak przed wymianą wyrobionego korpusu gaźnika.
Polubiłem...
Adampio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 04:48   #8
vanik
 
vanik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Forsand/Jaworzno
Posty: 51
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
vanik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 41 min 23 s
Domyślnie

Edit: zwyczajnie przestało śmierdzieć po zalaniu tadżyckiej benzyny. Moto właśnie przejechał cały Pamir, oprócz 3 kapci wszystko Ok !
vanik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gaźnik a benzyna E10. Artek Uklad paliwowy i wydechowy 62 05.03.2024 12:06
Czy zwietrzeje benzyna? szymon25 Inne tematy 14 30.10.2011 13:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.