Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2012, 19:45   #1
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Ej, no, bez przesady. Ja mam bardzo wycinkową wiedzę n.t. GPSów (głównie winCE i outdoorowce garmina, kombinacje na PC) i zawsze chętnie o czymś przeczytam, bo wszystkiego sam nie przetestuję. N.p. totalnie nie znam się na temacie możliwości Androidów i iWynalazków w tym zakresie. Wielu softów na PPC nawet nie testowałem i zawsze fajnie jest poznać coś nowego - n.p. iGo poznałem dzięki temu forum.

Możliwe, że jeśli chodzi o tracki to XT umożliwia tylko ich zapis, nie wyświetlanie (jak drogowe navi garmina). Ja to obchodziłem w ten sposób, że wrzucałem ślad do MapEdita (nie pamiętam czy zwykłego czy +) i konwertowałem ślad do linii, n.p. jako oddzielny typ drogi, albo autostradę (zależy od urządzenia i jak to obsługiwało). Kompilujesz potem takie trasy jako mapę z przezroczystym tłem (trzeba jeszcze z priorytetami pokombinować, już nie pamiętam szczegółów) i dzięki temu możesz mieć namiastkę tracków na dowolnym garmine. Tak, upierdliwe. Witamy w świecie garmina


@navigon - dopóki nie będzie obsługiwał bezpośrednio plików IMG to nie będzie miał znaczenia jako zaminnik garmina - po prostu nikt nie będzie konwertował istniejących map pod niego (za duże problemy w stosunku do potencjalnych korzyści), które to właśnie mapy są (często) główną zaletą garmina. Konwersja map wektorowych to zawsze gruby, czasochłonny temat i rzadko jest to opłacalne (n.p. ze względu na utratę wielu funkcjonalności z powodu innej koncepcji działania).

@Ozi/OziCE - szczerze pisząc dla mnie OziCE ma dużo lepszą obsługę tworzenia śladów/tras niż jego stacjonarny odpowiednik. Obu tym programom trzeba poświęcić sporo czasu aby efektywnie ich używać, ale w niektórych zastosowaniach są bezkonkurencyjne. Ja OziCE używam na zwykłym PPC (nawet bez GPSa - nie służy do nawigacji tylko kreślenia szlaków) na dobrym procku i ekranie 640x480 na prawdę fajnie działa. Tanie PNA zwykle mają bardzo słabe ekrany w porównaniu do porządnych/markowych PPC, dlatego korzystam z tych ostatnich. Dell x51v bił na głowę jasnością, czytelnością, wyrazistością kolorów Larka 43.3 (samochodowy; nie polecam - hardware bardziew), którego próbowałem używać wcześniej do tego celu.
Co do czytelności OziCE na tle reszty - zwróć uwagę, że to jedyny soft do obsługi mobilnych rastrów w tej stawce, więc ciężko go w.g. tych samych kryteriów mierzyć.

Co do wożenia laptopa - staram się tego uniknąć, spychając jak najwięcej zadań na PPC, który służy za zaplecze wsparcia dla garmina 62s (podmiana plików .kmz, .img, dosyłanie i organizowanie tracków + jako baza wiedzy - przewodniki, ceny paliw, etc.) i alternatywna navi (AM, TT, iGo)).
Muszę kiedyś pokombinować, żeby podłączyć garmina w trybie mass storage do PPC, bo to dałoby trochę nowych możliwości. Ale to już OT...
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2012, 17:31   #2
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
@navigon - dopóki nie będzie obsługiwał bezpośrednio plików IMG to nie będzie miał znaczenia jako
zamiennik garmina - po prostu nikt nie będzie konwertował istniejących map pod niego (za duże
problemy w stosunku do potencjalnych korzyści)
A może to jest jakaś wskazówka? http://advrider.pl/viewtopic.php?f=4&t=9931
Nie próbowałem, ale rambo pewnie wie co mówi
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin Oregon (Montana, 62, ... ) - oprogramowanie subiektywnie idealne sowizdrzal Zastosowanie praktyczne 15 27.08.2013 11:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.