Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.06.2013, 19:54   #1
Hanka
 
Hanka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Kraków
Posty: 76
Hanka jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 7 min 39 s
Domyślnie Daj dychę... FATowe rozważanie - a nuż komuś stanie? Motek w garażu, namiot albo TV

Na FB pojawiła się akcja o tym tytule. Czytam i czytam, i nie wiem co bardziej mnie wzrusza - odwaga dziewczyny, uczucie, czy fantastycznie napisany tekst, który faktycznie otwiera kieszenie Biorę udział! No i zapraszam:

https://www.facebook.com/events/2588...92415/?fref=ts

Dla tych co FB nie lubią przeklejam treść:
_______________________________________
Dawno, dawno temu urodził się Michał. Było to w sierpniu roku pańskiego 89’. Michał urodził się w kasku, już ze zdartymi sliderami i domkniętą oponą. Dwadzieścia cztery lata później ma marzenie. A ja mam marzenie, żeby je spełnić. Czy mi się to uda? To zależy tylko od Ciebie!

O CO CHODZI?

Pomysł jest szalony, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana, a w tym wypadku nie tankuje benzyny. Gdy w życiu Michała zabrakło jego czerwonej strzały, fajerwerki, VFR-y, miłości jego życia wsiadł na zupełnie inny motocykl. Był to niezbyt urodziwy Triumph Tiger. Gdy płynąc po dziurach, w deszczu, pośród grzmotów, zrozumiał, że choć pała miłością wielką do VFR-y to i ona potrzebuje garażowego towarzystwa.

Tak zrodził się pomysł, żeby kupić Tigera. Upadł tak szybko jak powstał, bo ani ja ani Tekla nie mamy w ogródku zakopanych paru tysięcy złotych. Jak dołożysz dychę to o krok przybliżysz mnie do spełnienia marzenia Michała, a jego samego do setek tysięcy kilometrów wyjeżdżonych po całym świecie.

DLACZEGO MIAŁBYŚ POMÓC?

Może Michał jest Twoim kolegą z podstawówki i dał Ci ściągnąć na sprawdzianie z Dzieci z Bulerbyn. Może byłeś jego klientem i wybrał Ci najlepsze rękawiczki. Może nic u niego nie kupiłeś, ale i tak zrobił Ci dobrą kawę. Może pokazał Ci świetną motocyklową trasę albo polecił dobry smar do łańcucha. Może kiedyś poprawił humor. Może pomógł Ci poderwać dziewczynę albo potrzymał ręcznik na siłowni Nieważne! Teraz masz szansę mu podziękować.

Nie znasz Michała? Nic nie szkodzi. Może jesteś zapalonym motocyklistą i po prostu chcesz pomóc drugiemu motocykliście. Może urzekł Cię pomysł albo chcesz pomóc mi spełnić życzenie chłopaka.

Pomyślałeś – „Zwariowałaś, przecież nie kupię mu motocykla!!”. Na szczęście nie musisz. Każdy z nas ma mnóstwo znajomych. W kupie siła, jak to mówią. Daj dychę a uzbieramy na Tygryska. Nie jesteś przekonany? Pomyśl inaczej! „Dorzucę się do urodzinowego prezentu dla Tekli”. Brzmi lepiej?

Do uzbierania jest osiem tysięcy złotych. To tylko 800 osób po dziesięć złotych. Jestem pewna, że dziesięć razy tyle osób mogłoby powiedzieć „Ten facet zrobił dla mnie coś fajnego”. Uzbieramy całość, jeśli tylko część z nich będzie chciała pomóc.

ILE TO JEST 10 ZŁOTYCH?

Dla jednych dużo, dla innych mało. Trzeba sobie odmówić trzech piw, paczki papierosów, niecałych dwóch litrów benzyny.

Nie masz dychy? Daj piątaka

Jesteś grubą rybą? Dawaj stówę

Nie chcesz pomóc finansowo to powiedz o akcji znajomym.

CO W ZAMIAN?

Każdy kto dorzuci choć drobną kwotę będzie mógł:
- mówić, że kupił Tekli motocykl
- liczyć na buziaczka od Michała (W POLICZEK! )
- podpisać się na urodzinowej kartce
- być z siebie dumnym
- spełnić moje największe marzenie!!

JEŚLI SIĘ NIE UDA…

Może być i tak, że nikt nie zechce się dołożyć. Trudno. Chcę myśleć, że zrobiłam wszystko co mogłam, żeby uszczęśliwić Michała i sprawić mu Tigera. Może uzbieramy tylko część pieniędzy, ale to i tak będzie najlepsza akcja jaką przeprowadziłam kiedykolwiek.

SHUT UP AND TAKE MY MONEY!!

Kasę zbieram na konto, ale można też wrzucić dychę do skarbonki, którą Michał obiecał postawić w sklepie!

Każdemu kto będzie chciał przedstawię po akcji wyciąg z konta by mógł zobaczyć ile wpłynęło pieniędzy i że nic nie zostanie w mojej kieszeni. Zresztą… moja kieszeń to już prawie jak kieszeń Michała

!!!! NUMER KONTA: 62 1140 2004 0000 3702 4773 9135 !!!!

Wpisz w tytule cokolwiek związanego z Teklą, Michałem, motocyklem, Tigerem. Cokolwiek chcesz Najbardziej kreatywny tytuł przelewu nagrodzimy przejażdżką na Tigerze.
___________________________

Kto z Krakowa i bywa w sklepie na Dygasińskiego ten Michała zna

Pozdrawiam
Hanka

__________________________________________________ __
Bywają marzyciele, którzy obchodzą rocznice pojawienia się ich fantastycznych wizji.

Ostatnio edytowane przez Hanka : 13.06.2013 o 16:46 Powód: Nowy tytuł znacznie lepiej pasuje do treści wątku.
Hanka jest offline  
Stary 11.06.2013, 20:11   #2
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Krakusy, fajny ten Michał?
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline  
Stary 11.06.2013, 21:17   #3
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Fajny to on może być ale skarbówka go dopadnie niechybnie
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline  
Stary 11.06.2013, 22:03   #4
mazeno
Banned


Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 468
Motocykl: RD03
mazeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 9 godz 17 min 5 s
Domyślnie

do 4902 zl raz na 5 lat jedna osoba drugiej osobie (bez pokrewienstwa) moze zrobic darowizne nieopodatkowana, tylko trzeba zglosic to do us.
mazeno jest offline  
Stary 11.06.2013, 22:32   #5
Look_520
 
Look_520's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Modlniczka
Posty: 66
Motocykl: RD07a
Look_520 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 5 godz 9 min 32 s
Domyślnie

W sumie byłem w tym sklepie na Dygasińskiego nie tak dawno ale nie widziałem żadnej skarbonki
Look_520 jest offline  
Stary 11.06.2013, 23:28   #6
kodanski
 
kodanski's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 62
Motocykl: RD07a
Przebieg: 33500
kodanski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 58 min 11 s
Domyślnie

Może ja stary pierdziel jestem, ale co się stało ze światem, że marzenia się pracą, wytrwałością i jakimś zacięciem spełniało. Dziś jakoś tak ludziska na łatwiznę idą.
kodanski jest offline  
Stary 11.06.2013, 23:56   #7
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Trudno to nazwać akcja. Raczej perswazyjny tekst "na Rumuna" w formi bajki odwołujący się do stereotypów, biegunowości w postaci "rzucenie wyzwania" że się nie uda... Bazujący na ludzkiej naiwności, życzliwości i... owczym pędzić. Sorry Hanka, to tylko moja zdanie to już lepiej wpłacać na Kamerun...
Roxi jest offline  
Stary 12.06.2013, 01:02   #8
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Za koleecje z Panią organizator dadzą i dwie
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline  
Stary 12.06.2013, 07:22   #9
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Też chętnie przyjmę dychę tylko nie wiem jak to zrobić, bo nie mam fejsa ale za to jakie mam marzenia
ArtiZet jest offline  
Stary 12.06.2013, 07:36   #10
jkb^^
Jakub
 
jkb^^'s Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Świdnica
Posty: 281
Motocykl: 990
Przebieg: czemu?
jkb^^ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 15 godz 24 min 33 s
Domyślnie

zaraz pewnie ktoś powie że jestem burak cham czy prostak ... ale wydaje mi się lekką przesadą zbieranie w ten sposób na czyjąś zachciankę...
rozumiem takie akcje jak się komuś krzywda dzieje, zachorował itp. ale taki sposób wyciągania kasy jak dla mnie jest co najmniej nie poprawny...
Płacę składkę to się wypowiem a jak
jkb^^ jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl AWD Boski-Kolasek Inne tematy 7 15.08.2012 23:16
Motocykl z PL do USA wojtekk Inne tematy 11 05.08.2011 07:55
Motocykl z USA wojtekm72 Inne tematy 5 01.04.2009 21:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.