Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.12.2021, 16:36   #1421
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,086
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Maro, to już chyba drugi sezon, a Ty wciąż nie ogarnąłeś tej pompy swoją drogą nieźle pojebane te urządzenia, szukacie oszczędności bo 17 stopni w domu czy co dla mnie ma być po prostu ciepło
Ludzie, te pompy to miała być wygoda i bezobsługowość, a jak widzę jedną aktualizacje która wypierdala system na plecy i cały rok ustawień wpizdu to mi się słabo robi - 142 strony wątku o domu na emeryturze ojacieniepierdole, widzę że jednak nie odpoczywasz
Pewnie jeszcze masz apkę w smartfonie, która co 10min wysyła jakieś powiadomienia - nonstopstres

Spędzacie przy elektronice więcej czasu niż ja wsypuje pellet do zasobnika (raz na tydzień) SAS BIO SLIM 14kW + Jotul F3MF w salonie - niczego więcej mi nie potrzeba, cała ta ekologia to jedno wielkie gówno i ściema lub gadżety dla zamożnych ludzi; człowiek od zawsze ogrzewał się przy ogniu i tego nie zmienimy

Podstawą każdej oszczędności będzie wsad, w tym przypadku dom z uwzględnieniem jego dobrej termoizolacji, jeśli to zjebiemy to nawet ognisko pośrodku salonu nie da rady

Zakupiłem 2T pelletu jak jeszcze był po 840pln/T + 3m3 drewna, od czasu do czasu dostaję stertę palet za darmo, które również ulatują przez komin, codziennie wanna z piwkiem, bo woda po 2,7m3

Nie wiem jak z serwisem tych urządzeń, zakładam, że również jest wymagany, o usterkach nie wspominam, bo liczę na to, że przez najbliższe 10 lat powinny hulać
Z założenia montaż takiego urządzenia powinien wyglądać tak jak piec gazowy u Pawła z Jasła.... wie gdzie wisi, a włączony 10 lat temu działa do dziś nietykany codziennością i tak to powinno wyglądać.....

Nie odpierajcie mojego wpisu źle, czytam wątek od czasu do czasu i nie żałuję swojej decyzji ani przez chwilkę
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:05   #1422
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 22 min 31 s
Domyślnie

Może to moja upierdliwość, aby zrozumieć otaczający świat. To nie jest tak że nie ogarniam, śmiem twierdzić że na stan mojego niedoinformowania radzę sobie całkiem nieźle. To co nazywasz walką to próba optymalizacji, nie jest też prawdą że mam jakieś powiadomienia, zasadniczo wycinam wszelkie próby porozumienia za pomocą powiadomień . Odbieram telefon i SMSy, reszta tylko jak mi się pojawi podczas otwierania programu, aplikacji. Mam natomiast podgląd na to jak pracuje dom w zakresie temperatur, mogę otworzyć rolety i zobaczyć produkcję fotowoltaiczną . Przeważnie jak jest produkcja to oznacza słoneczko to w zimie otwieram rolety od południa. Jak nas nie ma to trzymam 19 stopni a jak jesteśmy to 22, to ostatnie robię przed wyjazdem na wieś. Może to kwestia że nic nie muszę wsadzać stąd czas na kombinacje. Może też źle opisałem kwestię aktualizacji, bo nie napisałem że coś się wysypało, tylko nie działa w sposób zakładany, a ja lubię jak wszystko działa tak jak powinno. Nie oznacza to że przez ten fakt pompa działa źle, tylko wydaje mi się, z naciskiem na wydaje mi się, że mogłaby działać lepiej. Ostatnia kwestia, sytuacja nie jest dla mnie w żadnym wypadku stresująca, ot takie zboczenie i nic więcej. Zdrowia życzę
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:09   #1423
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,858
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 9 godz 11 min 21 s
Domyślnie

Ropuch, ciepło rzecz względna. Dla mnie 17 to ciepło. 20 w domu nie do przyjęcia. W sypialni im zimniej tym lepiej.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:13   #1424
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dolna temperatura akceptowalna przez lepsza połowę 24 optymalnie 25
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:16   #1425
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 22 min 31 s
Domyślnie

Problem z temperaturą taki że żona musi mieć ciepło, ja niekoniecznie i to jest coś na kształt kompromisu. 22 na panelu to tak naprawdę 21 w innych pomieszczeniach za wyjątkiem pomieszczenia gospodarczego z zasobnikiem, tam jest wtedy 23. Jest jeszcze ustawienie komfort i ekonomiczne gdzie w godzinach 23 do 5 temperatura utrzymywana jest na poziomie 2 stopni mniej na panelu, ale może widełki czasowe są zbyt małe, bo nie ma opcji utraty 2 stopni przez cały dzień, chyba że będziemy wietrzyć. W sumie dzięki za poradę rozciągnę ten czas od godziny 18 do 5 rano i zobaczę co będzie.
Już to zmieniłem, będę obserwował efekty
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 22.12.2021 o 17:22 Powód: Aktualizacja
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:23   #1426
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,086
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ropuch, ciepło rzecz względna. Dla mnie 17 to ciepło. 20 w domu nie do przyjęcia. W sypialni im zimniej tym lepiej.
W sypialni mam 15 stopni, może nawet mniej - tu się z Tobą w 100% zgadzam !!! Uwielbiam chłód na zewnątrz i ciepełko pod kołdrą - stara też robi za grzejnik
Natomiast przez TV w samych majtach z kuflem piwa to musi być 23 jak w morde szczelił
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:24   #1427
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,858
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 9 godz 11 min 21 s
Domyślnie

No jak TV wymaga kufla i majtów to co począć 😁
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2021, 11:17   #1428
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 22 min 31 s
Domyślnie

Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że te wysublimowane funkcje eko i komfort też niestety działają jak harmonogramy. Pozostaje chyba tylko sterowanie podstawowymi parametrami i na czas naszej bytności w Krakowie, zmniejszać temperaturę CWU do na przykład 33 stopni, to koreluje jak zauważyłem z temperaturą bufora, w końcu to jest jeden zbiornik podzielony na dwie części. Oczywiście zużycie energii jest ściśle powiązane z temperaturą zewnętrzną i jak jest zimno to zużywa więcej energii. Jedno jest pewne że ładując samochód w tanich godzinach i tak spowoduję że będzie przewaga taniej taryfy nad tą droższą. Nasz operator PGE przysłał na sms

Szanowny Kliencie, od 1 stycznia 2022 r. Rzad RP wprowadza Tarcze Antyinflacyjna, ktora niweluje wzrosty cen energii elektrycznej. Sprawdz na naszej stronie WWW


Niestety widać jak na dłoni że hardware jest ok ale to software robi robotę, dotyczy to również ID.3 które zarządza energią w zimie w sposób nieefektywny
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2021, 11:39   #1429
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,916
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 9 godz 2 min 25 s
Domyślnie

W PL mamy pompę ciepła zainstalowaną 10 lat temu. Model 11kW (Ecopower C11) z lokalnej firmy PPC Pompy Ciepła. Jest to sterowane sterownikiem Frisko RX910, który pewnie na dzisiejsze czasy jest ciut prosty.

Jest tam (w sekcji CO i CWU) coś podobnego czyli Temp eko i Temp. kmf. Tak naprawdę to wszystko zależy od ustawienia Teko i Tkmf plus harmonogramu na Teko i Tkmf i wyboru krzywej grzania. U mnie jest tak, że pompa grzeje do 23*C w godzinach 22-6 i 13-15 (o ile musi), a temp. w drogiej taryfie jest ustawiona 21*C. Nie pamiętam która z nich to Teko i Tkmf. Tak naprawdę przy podłogówce i jej dużej bezwładności ciepło jest oddawane w dzień.

Na samym początku tez się sporo bawiłem ustawieniami, a później zostawiłem ww. harmonogram w spokoju, regulując jedynie krzywą grzania CO tzn. podwyższając krzywą na zimę. Co do CWU to mieliśmy 41*C / 45*C ustawione i dla nas było OK.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2021, 10:37   #1430
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 22 min 31 s
Domyślnie

Wystawiłem sikorkom słoninkę i przeglądnąłem parametry w rozdzielaczu. Czy jest jakaś metoda ustawiania przepływów aby były zoptymalizowane w pobliżu mitycznego ideału? Teraz mam wszędzie po równo. Już wiem z porównania zużycia pompy oraz auta ile idzie na grzałkę rekuperatora, to jest na pewno nie jest wartość którą można zlekceważyć. No ale obecnie wiem że ona jest i ciągnie prąd. Wychodzi na to że po zsumowaniu auta 303 kWh, pompy 317 kWh porównując to z sumarycznym zużyciem na poziomie 909 kWh na grzałkę i dom mamy 289 kWh podejrzewam że grzałka jak jest poniżej zera daje wynik około 0.5 kWh co w grudniu mogło dać sumę około 200 kWh. Zużycie prądu na bytowanie można pominąć
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-12-26 o 10.22.34.png (938.0 KB, 19 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.