Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2020, 17:10   #41
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 247
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Pytanie dla znawców. Ile koni będę mieć więcej jak podkrece dawkę w moim golfie? Silnik 1.9 diesel
Ja się nie znam podałem to tylko jako przykład ale znalazłem taki film
https://youtu.be/jz66QtH9Yu4

W ogóle się nie rozumiemy Skupiasz się na tym jak ktoś wykorzystał pewne niezadowolenie społeczne i to nie ma znaczenia czy to przyniosło skutek czy nie.
Ja chciałem zwrócić uwagę na pierwotną przyczynę a tą zawsze jest podrażnienie np. kogoś ważnego poprzez jazdę przed nim i zostawianiem kłębów czarnego, białego, szarego czy każdego innego dymu a on nakreśli nowego wroga dla społeczeństwa i masz np. wymianę wszystkich aut bo niektóre kopciły.

Ja potrafię sobie wyobrazić że kiedyś tak już korona czy dpf przestanie być modny w "wiadomościach" będą pokazywać ryczące motocykle i zaraz po tym ujęcie na przestraszonych ludzi i zamieszanie jakie spowodował przejeżdżający motocykl.
I najłagodniejszym scenariuszem będzie przekierowanie tego hejtu na modyfikatorów wydechu a rozwiązaniem które zadowoliłoby "pokrzywdzonych" było żeby już motocykl stojący na ulicy z tablicą rejestracyjną do którego istniałoby podejrzenie wzrokowe że nadmiernie hałasuje był wystarczającym powodem skierowania na dodatkowe badanie techniczne które wstępnie można przeprowadzić na ulicy tak jak alkomatem.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 17:38   #42
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

W tym miejscu nad znakiem ograniczenia do 3.5 tony, od niedawna jest znak zakaz ruchu motocykli a to tylko droga dojazdowa rynku, niebawem nie będzie można jeździć po wielu drogach, takie dziwne czasy nadchodzą.
https://www.google.pl/maps/@49.66007...7i13312!8i6656

Kiedyś mieszkałem przez chwilę przy głównej ulicy w Romie gdzie ruch był 24H. Jak w nocy przejeżdżał fręzel na harnasiu to się załączały alarmy w autach stojących przy drodze. Więc jestem w stanie zrozumieć tych co im od rana do wieczora, albo i w nocy pod oknami pierdzą harnasiami na spokojnej górskiej wsi w tym Tyrolu.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 18:10   #43
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 247
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
I już jest pierwszy zakaz w Austrii dla motocyklow które mają w papierach wpisany hałas większy niż 95 dB. Wiele harleyów i scigow fabrycznych nie pojedzie tymi drogami. A jak pojedzie to opłata wynosi 220 ojro
95dB to bardzo dużo moja XL-ka 600 z 1986 roku ma 86dB a BMW 1100 80dB... więc w sumie to korzystne pogodzenie stron, chcesz jeździć po Alpach kup cichszy model.

Ludzie inwestują potężną kasę w domek w górach w nadziei że odpoczną w ciszy i spokoju w weekend od miasta i co ? nadjeżdżają motocykle... A co dopiero gdy droga przebiega tuż przed oknami gęsto zabudowanych kamienic.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'

Ostatnio edytowane przez Tezla : 30.05.2020 o 18:46
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 18:42   #44
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,751
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 min 0
Domyślnie

O ile pamiętam to nowe motocykle są głośniejsze bo zmieniono odległość (bliżej) w której stoi mikrofon.

A dzisiaj jak wiadomo, dajcie mi człowieka a paragraf czeka
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 19:51   #45
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

CRF1000 ma 93db więc leeedwo się łapie w Austrackim zakazie wjazdu motocyklem (95 db)
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 20:03   #46
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Skala dB jest logarytmiczna - 3 dB to dwukrotnie głośniej. Między 95, a 93 powinna więc być bardzo duża różnica. Z pewnością słyszalna.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 14:40   #47
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,307
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Na jedno to dobrze że jest ten zakaz bo moich piniędzy tam nie zobaczą
No przecie nie założę fabrycznych kominów bo ważą ze 20kilo.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2020, 17:19   #48
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tezla Zobacz post
Uważam że zakazy powinny być dotykać wyłącznie tych którzy nadużywają swojej wolności względem większości społeczeństwa.
(...)
I to też jest jeden z punktów zaproponowanych regulacji - kary za ingerencje w fabryczny układ wydechowy, możliwość zatrzymania pojazdu, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest zbyt głośny i skierowanie na badania lub, w skrajnych przypadkach "konfiskata" (co rozumiem jako uniemożliwienie dalszej jazdy i powrót na lawecie).

A uwypuklenia takiego postulatu w elaboracie Frau Reginy trudno znaleźć. No ale, przeczytajcie :-)
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2020, 17:50   #49
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
I już jest pierwszy zakaz w Austrii dla motocyklow które mają w papierach wpisany hałas większy niż 95 dB. Wiele harleyów i scigow fabrycznych nie pojedzie tymi drogami. A jak pojedzie to opłata wynosi 220 ojro


https://www.motorradonline.de/ratgeb...ol-95-db-2020/

Europa.... Taka piękna i wolnościowa...


Os. W teście jest siehe Karte podlinkowane do mapy w pdf
Mylisz prawo z wolnością, używając tej drugiej w taki sposób, jak młodzian z poniższego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=OTjB9F1_8zM
Z jednej strony utyskujesz na lewicową.politykę, z drugiej - szeroko czerpiesz z ich słowniczka nowomowy.

Konkretne, mylisz (m.z. wyimaginowane) prawo do hałasowania z wolnością od ... No właśnie nie wiem od czego?
W zasadzie to my tu zaczynamy rozmawiać raczej o anarchii i swawoli...
Ale powiedz, jak tę swoją wolność rozumiesz. Bo chyba stąd ta cała gadka.

W liberalnym rozumieniu wolności mówimy o wszelkich działaniach, które nie ingerują.w "przestrzeń wolności" innych, współobywateli. Jak szeroka jest ta ich "przestrzeń"? Symetryczna*.

Hałas obiektywnie jest uciążliwością.
Nikt nie wpadł na pomysł, żeby dojechać motocyklistów, bo gdzieś.tam przez wieś dwóch tygodniowo przeleci. (jeśli twierdzisz inaczej - change my mind).




*świat ma stałą, ograniczoną "objętość", która zostaje do podziału na nasze "przestrzenie". Każdy kolejny "nowy" człowiek podkrada ci szczyptę tej "wolności", którą jeszcze wczoraj miałeś. Niby niezauważalnie, ale jeszcze pokolenie moich rodziców miało "dwa razy więcej wolności", przy ludności świata c.a. 3,5 mld na początku lat 50-tych, a wraz z bogaceniem się.społeczeństw więcej i więcej ludzi jest zdolnych (i gotowych) wykorzystywać tę.swoją.przestrzeń w pełni (np przykład ruchu samochodowego dziś.i 50 lat temu)

Wyjdę.pewnie na zamordystę, ale ja cenię (ceniłbym sobie?) życie w kraju, którym aparat administracyjny jest maksymalnie zredukowany, ale przy tym maksymalnie skuteczny w egzekwowaniu zasad współżycia społecznego. Gdzie trawnik to nie sralnik ani parking, mieszkanie w bloku to nie nocny klub, podwórko na osiedlu domków jednorodzinnych to nie miejsce na głośny zakład rzemieslniczy i tak dalej, i tak dalej
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2020, 18:03   #50
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,751
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 min 0
Domyślnie

Skeeb, ależ jak najbardziej zgadzam się z Tobą i wolność mojej ręki kończy się na Twoim nosie. Jak wyczytales w artykule, chodzi o motocykle LEGALNiE zarejestrowane z LEGALNYM wydechem i nie mogą tam pojechać. To jak? Administracja dopuściła, ale tu i tam nie wolno. Tak, mogą zakazać jeśli kraj będzie Federacja i lokalne przepisy będą zabraniać.dopoki jest centralizm, którego nienawidze, muszą respektować centralne prawo.

Tych z dziurawym wydechem osobiście bym wykastrował w ramach mojej wolności, bo ich wydech kończy się na moim uchu.

A co za rok? Zakaz jazdy motocykli czerwonych bo psują krajobraz?

Ps. Nawiązując do filmiku, Chce być wolny od hałasu czyli mam swoją wolność. Prawa do nigdy sobie nie uzurpuje, bo jak mój ojciec mawiał, prawa uzyskuje się wraz z odpowiedzialnością. Dziś każdy ma wszystko w doopie, ale pierwszy krzyczy: ja mam prawoooooo

Niech w Austrii postawia mikrofon i sprawdzają głośność, zmienia prawo lokalne/federacyjne i wtedy i tylko wtedy mają prawo i wolność od hałasu . Ale nie może być tak że wjedziesz tam i oni poproszą 220 ojro. To jest tylko powód do wydymania na kasę.

PS2. Pojadę golfem moim starym który ma 96dB tam. I co? I ja pojadę legalnie i nic mi nie zrobią, ale motocyklistów uyebia. Czyli co? Dzielimy na równych i rowniejszych?

Dookoła Berlina jakikolwiek Offroad jest nielegalny. Pozamykali wszystko. Jak wjeżdża się na nielegalu to gazety trąbią jacy to offrodowcy są zli i mają w doopie zakazy. Świnie jedne. Zabronimy kataru i nagle tysiące winnych się znajdzie, jednocześnie mając prawo do strefy wolnej od kichania.

Socjalizm to ustrój który walczy bohatersko z problemami...

PS3. Ja nie chcę aby jakiekolwiek państwo wchodziło w sprawach blachych jak sranie na trawie i disco w mieszkaniu. Od tego są sąsiedzi, wspólnota, starszyzna a kara jest zwykły wpierdol słowny/fizyczny. Jak państwo wejdzie w sprawy blache, to mamy to co w germanii. Miliardy przepisów zabraniające wszystkiego, prawie wszystkiego bobte motocykle jeszcze warczą za głośno...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 01.06.2020 o 19:27
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 15:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 11:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 08:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 11:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 13:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.