Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.05.2016, 13:40   #271
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Aśka, nie ma co biadolić. Daj mu jeszcze szansę. To w końcu tylko skorupa, a że się jakiś duperel od blendy urwał... Cóż, może to po prostu gównolit jak wszystkie inne plasticzane zabawki.
Kask jest lekki, sprawia wrażenie wygodnego i nowoczesnego. Szczęka jest na tyle daleko wysunięta, że nie powinna udusić w terenie (przytoczona Nishua enduro to w zasadzie zwykły kask szosowy z dekoracją w formie daszka).
LS2 ma bogatą sieć dystrybucji w Polsce, są dostępne do niego części zamienne w dobrych cenach, więc zakup uszkodzonej szyby czy blendy nawet z własnej kieszeni nie powinien być kłopotliwy ani bolesny.

W moim szosowym Lazer Revolution (kask niegdyś z górnej półki) urwało się mocowanie blendy do suwaka a także pękła już ramka podwójnej szyby przyłbicy. Za cholerę nie można do niego dostać żadnych elementów zamiennych, a jak gdzieś trafiłem na używkę, to była w cenie kasku...

Kasku się używa a nie na niego patrzy. Zwłaszcza jeśli dotyczy to kasku enduro, który nieraz sporo znosi. Można kupić kask za 2,5kPLN i obchodzić się z nim jak z jajkiem, a można wydać 4 stówy na LS2 i ciorać nim w lewo i w prawo, czerpiąc przyjemność z samej jazdy!
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2016, 10:49   #272
shadow87r


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Białobrzegi - Gliwice
Posty: 16
Motocykl: RD04
shadow87r jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 17 godz 37 min 0
Domyślnie

A używał ktoś lub może podzielić się opinią na temat kasku CYBER UX-33
shadow87r jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2016, 18:46   #273
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Czy ta sierra o'neal i afx fx-41 to to samo(różne nazwy na różne rynki)? Kaski wyglądają identycznie. Spotkałem się jeszcze z thh o'neal...
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 13:15   #274
africanero
 
africanero's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Grudziądz okolice
Posty: 39
Motocykl: RD07a
africanero jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 17 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał spider2you Zobacz post
Kurczaki, a miałem dobre zdanie o LS2.
Mój Batten przeżyl już wiele i rozlecieć się nie chce, ale on blendy nie ma, dlatego mam O'neal'a, co może i ciężki jest, ale działa.
Masz taki kask?

http://enduro-cross.pl/img/products/86/2/10_max.jpg

Zastanawiam się nad kupnem ale mało jest opinii o nim :/
Cały czas chciałem szczękowca (hjc is-max II ) ale ten dał mi do myślenia :-P
africanero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 13:58   #275
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Mam białego O'neala. Kask wygląda kozacko, ma dobrą wentylację, choć przy +30 to chyba w żadnym szału nie ma, wyściółka spoko. Ja kupiłem używanego, a ściślej to chyba użytego ze 3 razy.
Fajną sprawą jest daleko idąca blenda, bo na nos nie wchodzi, a tak miałem przy szczękowcu od HJC.
Minusem jest dość długa szczęka, bo przy wietrze nosi głowę na boki, daszek to osobna sprawa, ale z tym trzeba się liczyć przy dualu.
Ta długa szczęka, to także wiatr pod kask, choć jest deflektor pod szczenę w zestawie, ale przy lataniu po mieście ja nie zakładam tego szpeju.
Kask jest głośny, więc na długie trasy trzeba stopery zakładać.
Kupiłem go bo bardzo mi się podobał, taki jak z Gwiezdnych Wojen trochę.
W tamtym roku trafiłem Nexx'a duala i zakochalem się w tym garnku. Różnica jest mega na plus, ale cena także 2 x większa. Mnie udało się upolować go w Niemczech, u nas tych kasków w używce prawie nie ma, bo zapewne jak ktoś kupi, to sprzedawać nie chce.

Dla mnie dual to najlepsza opcja, bo noszę okulary, a szczękowce jakoś mnie nie zachwyciły, takie jakieś okrągłe za bardzo na Królową.

Podsumowując O'neala, to fajny kask, lekki nie jest, trochę głośny, ale to malowanie ze zdjęcia jest dla mnie najładniejsze. Jakbyś trafił używkę za 3-4 stówki, to warto brać, masz kasę, to bierz nowego, jak chcesz pomacać i poużywać, to mogę Ci swojego wysłać, tylko to rozmiar XXL, ale zawsze na test będzie.

Aaaa inne kaski mam XXL i są dobre, ten jest lekko większy, więc trzeba moim zdaniem sprawdzić rozmiar mniejszy. No chyba, że masz wielką dyńkę, to bierz największy.

Jak masz pytania, to dzwoń lub pisz.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 14:12   #276
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 13 min 27 s
Domyślnie

Mam białego o'neala od roku. Nie zamienię na żadnego innego Mi pasuje bo jest głęboki, inne kaski nie pasowały na moją głowę - szeroka z tyłu i na górze, cisnęły mnie. Mierzyłem z 10 innych i nie pasowały.
O'neal sierra - za tę cenę dla mnie świetny - dużo regulowanych wentylacji, szyba podnoszona, blenda działa super. Fajne jest to, że można podnieść szybę i założyć google - często tak robię w offie (nie trzeba odkręcać szyby).
Jakość wykonania - dla mnie 5+.
Przymierzyć ofcourse każdy kask trzeba wcześniej.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 18:39   #277
africanero
 
africanero's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Grudziądz okolice
Posty: 39
Motocykl: RD07a
africanero jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 17 min 54 s
Domyślnie

spider2you: http://images54.fotosik.pl/789/bfc356aaeb402935gen.jpg co to za ls2? fajna szyba ^^ Poczytałem trochę ten wątek i zacząłem się zastanawiać nad tym LS2 Mx436. Polecacie go? Można do niego też taki wizjer kupić?
africanero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 18:59   #278
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,233
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 10 min 28 s
Domyślnie

Kupiłam tego ls2 mx 436 i żałuję.
Dawałam go ma reklamację bo po jednej jeździe przestała działać blenda. Kask został wymieniony na nowy i co? Znowu jedna jazda i o działaniu blendy można zapomnieć.
Na plus jest waga. 1250 w rozmiarze XS.
Miałam poprzedni model ls2 i jego wykonanie było dużo solidniejsze, ten wydaje mi się jednak gorsze.
Zapięcie wbija się w szyję. Trza mieć albo kominiarke albo luźno zapięty. Drugi raz nie pcham się w ls2. Co tanie to drogie :-P

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 19:13   #279
barthelemi1
 
barthelemi1's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: dolny śląsk/dania
Posty: 217
Motocykl: RD07a
barthelemi1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 13 godz 6 min 28 s
Domyślnie

jak wiadomo opinie podzielone...
mam eLSa i jestem zadowolony, blenda działa i nie było momentu, żeby się zająknęła. Co do szumów, hm każdy musi sam to ocenić. Dla mnie na tak

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Kupiłam tego ls2 mx 436 i żałuję.
Dawałam go ma reklamację bo po jednej jeździe przestała działać blenda. Kask został wymieniony na nowy i co? Znowu jedna jazda i o działaniu blendy można zapomnieć.
Na plus jest waga. 1250 w rozmiarze XS.
Miałam poprzedni model ls2 i jego wykonanie było dużo solidniejsze, ten wydaje mi się jednak gorsze.
Zapięcie wbija się w szyję. Trza mieć albo kominiarke albo luźno zapięty. Drugi raz nie pcham się w ls2. Co tanie to drogie :-P

wytapatalkowano
__________________
Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. Więc wsiadaj i fruń przed siebie po wspomnienia

Jeśli masz chwilę czasu wejdź na https://www.facebook.com/wildmototrips/
barthelemi1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 19:57   #280
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Africanero, to LS2 Batten. Mój pierwszy dual. Trochę porzeźbiłem styropian, aby okulary wchodziły, blendy to to nie ma, więc wyczaiłem lustrzaną szybę, kolega prysnął lakierem na biało, naklejki to moja twórczość i jest do tyrania.
Byłem w nim na Białorusi i było git. Mało wentylacji w tym kasku, łeb przy wyższych temperaturach poci się jak diabli.
Kupiłem kilka lat temu tego LS-a chyba za 120-130 zł, szyba 60 zł, malowanie za flaszkę i byłem zadowolony.
Wtedy takich kasków dualowych w przystępnej cenie nie było, ten był jedyny, więc zakupiłem.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask Uvex Enduro - opinie użytkownikow AnubisXRV Kaski 35 03.10.2012 13:27
Kask HJC CL-XS - opinie?! michoo Kaski 10 07.02.2010 20:07
Kask Kombat Massacre - opinie vinc18 Kaski 18 16.03.2009 20:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.