Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Archiwum

Archiwum Tylko do przenoszenia starych postów

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.04.2008, 10:36   #11
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Chomik , jak pojeździsz w kondonie to będziesz wiedział o czym mówię.
Guma nie puszcza ,ale jest jeszcze zamek. Siedzisz i robią Ci się fałdy
na wysokości bioder. W tej fałdzie zbiera się woda i w końcu przez zamek przecieka. Jedynym ratunkiem jest wstawanie coby ta woda nie zbierała
się na załamaniu.
Przy normalnym deszczyku tego nie uświadczysz.
Raz zdarzyło mi się jadąc po Rosji kilka dni w nieustającej ulewie.
Nie był to deszcz ino ulewa. Był to test ciuchów, butów i kondonów.
Przy takim deszczu o ile ubiór nie przepuści to i tak jesteś mokry
od środka.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline  
Stary 15.04.2008, 10:47   #12
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Chomik , jak pojeździsz w kondonie to będziesz wiedział o czym mówię.
Guma nie puszcza ,ale jest jeszcze zamek. Siedzisz i robią Ci się fałdy
na wysokości bioder. W tej fałdzie zbiera się woda i w końcu przez zamek przecieka. Jedynym ratunkiem jest wstawanie coby ta woda nie zbierała
się na załamaniu.
No fakt przez kilka dni nie jechałem ale 800 km w ciągłym deszczu to tak, możliwe, jednak że to dlatego miałem sucho, bo to było xx a tam jest inna pozycja siedzenia i nie zbiera się nigdzie woda. Chociaż nawet jakby się zbierała to przy zamkach mam podwójne rzepy i podwójne zakładki i trudno byłoby wodzie przejść przez to ale może....
chomik jest offline  
Stary 15.04.2008, 12:10   #13
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Wszystko przecieka
Dlatego też uważam że lepsze są 2 częściowe bo są wygodniejsze do zakładania i ściągania.

Pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline  
Stary 15.04.2008, 20:53   #14
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Kupiłem 2 lata temu spodnie BF. Są swietnie zrobione, z wstawką w kroku wzmacniajacą i p/poślizgową ko0sztowały w Larssonie lekko ponad 100zł. Na kurtke jeszcze się nie zdecydowałem, ale pewnie też BF bo spodnie się sprawdziły.
Andrzej_Gdynia jest offline  
Stary 15.04.2008, 23:54   #15
szymek
 
szymek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 304
Motocykl: CROSS Bike czyli czasowa przerwa w jeździe AT :)
szymek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 7 godz 31 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej_Gdynia Zobacz post
Kupiłem 2 lata temu spodnie BF. Są swietnie zrobione, z wstawką w kroku wzmacniajacą i p/poślizgową ko0sztowały w Larssonie lekko ponad 100zł. Na kurtke jeszcze się nie zdecydowałem, ale pewnie też BF bo spodnie się sprawdziły.
Mówisz o spodniach p.deszczowych prawda Z tego co czytam wynika że ta firma BF jest całkiem sensowna. Kto wie, może i RETBIKA na nią wymienię ...
__________________
szczęśliwy, zakochany, mąż i ojciec
szymek jest offline  
Stary 16.04.2008, 21:11   #16
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Szymku polecam. Zawsze mam w kuferku. Stosowałem na mrozie i w deszczu. Jak lecisz poniżej zera i wciągniesz p/deszcz wytrzymasz. BF - rozsądne pieniadze,
Choć czytałem tu na temat kurtek i spodni textylnych i opinie różne...
Andrzej_Gdynia jest offline  
Stary 17.04.2008, 09:52   #17
PUFF
Very Old Member ;)
 
PUFF's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2004
Miasto: Kielce
Posty: 316
Motocykl: RD04
PUFF jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 25 min 9 s
Domyślnie

Ja kupilem przeciwdeszczowke w LIDLu. Tanio i dobrze. Nie przecieka. Jednoczesciowa. Zamek dodatkowow zabezpieczony. Cena z tego co pamietam do 100 PLN.
__________________
Pawel RD04 '92
PUFF jest offline  
Stary 17.04.2008, 10:18   #18
Mroq
 
Mroq's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 157
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44 tkm
Mroq jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 44 min 20 s
Domyślnie

Ja latam w jednoscęściówce, kupionej w Polo za ok 7 jurków i jestem b. zadowolony, nie widzę problemów z ubieraniem, po zrolowaniu nie zajmuje dużo miejsca , zawsze go wożę w topcasie, na sucho przetrwałem jazdę w ciągłym deszczu na litwę i parę oberwań chmury, na początku nie miałem pokrowców na rękawicę, bo myślałem , że te na cpn wystarczą, wystarczają, ale na3km, jedno jest pewne, taki strój musi być jaskrawy!!!!!, czarny p/deszczowy to próba samobójstwa

http://www.polo-motorrad.de/group/10...details.0.html

Ostatnio edytowane przez Mroq : 17.04.2008 o 10:47
Mroq jest offline  
Stary 17.04.2008, 12:02   #19
MaRP
Dołączył: 28.5.2006
 
MaRP's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW...83...?
Posty: 864
Motocykl: RD07a
MaRP jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 15 min 45 s
Post

Mieszkając jeszcze we Francji kupiłem sobie w markecie jednoczęściowy, coś tam oddychający, z jakąś lepszą podpinką zamiast siatki. Włożenie jest upierdliwe, to wada, jeszcze mi nie przemókł, na zimne dni może być super.
Kupując teraz jednak wybrałbym dwuczęściowy.

P.S. Przejechałem w deszczu ponad 1kkm, nic mi nie przemokło, nie poszło po zamku, chociaż woda w strategicznych miejscach się zbierała.

Pozdrowienia.
__________________
Navigare necesse est vivere non est necesse.
MaRP jest offline  
Stary 20.04.2008, 12:15   #20
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domyślnie

Jako ze do tej pory jezdzilem weteranem, bardziej mi pasowalo ubranie skorzane,nawet niezly komplecik udalo mi sie upolowac po szmatexach.Oczywiscie skora przemaka,ale w tym samym miejscu (szmatexy) nabylem komplet przeciwdeszczowy armi brytyjskiej z gore-texu, dwoczesciowy.Spodnie nawet dwie pary,zawsze mozna przypalic o tlumik, czy cos podobnego,a byly po 8 zl, bo sprzedawczyni nie odroznia gore od ortalionu.Nie przemokly mi nigdy,oddychaja,latwo sie je zaklada.Wady to to ze sa troche duze po spakowaniu,no i w maskowaniu DPM.Nie kazdemu takie kolorki odpowiadaja, a i w nocy lepiej miec na sobie cos odblaskowego.Na buty mam ochraniacze "Kobi" takie bez podeszwy.Mysle ze lepsze,woda zawsze wyplynie i chodzac nie przeciera sie ochraniaczy.Trzeba tylko zwrocic uwage zeby byly dopasowane do rozmiaru buta,wieksze latwiej sie zaklada,ale marszcza sie i latwo ich podrzec zaczepiajac np. o podnozek.Na rece kombinowalem rozne, roznosci, ale najlepiej sprawdzil sie patent z rekawicami ze sklepu BHP-takie ochronne do pracy w niskich temperaturach,z jakiegos tworzywa,jak z gumy,pcv,a wewnatrz gruby polar,Nie przemakaja i sa cieple.Tyle ze znalazlem tylko w pomaranczowym kolorze.Paskudne ale widoczne.Benzyna ich nie rozpuszcza i nie slizgaja sie na manetkach w przeciwienstwie do ochraniaczy zakladanych na rekawice.Jeszcze polecam ocieplacze na kolana "Kobi".Z wierzchu cordura,od srodka polar i jakies ocieplenie pomiedzy,zakladane na spodnie, na gumy z rzepami.Ja ich zakladam na spodnie pod przeciwdeszczowke, dzieki temu robi sie przerwa , zawsze to cieplej i jakas wentylacja jest.
Dnieprw jest offline  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kondomy, deszczówki, odzież przeciwdeszczowa hubert Ciuch Afrykańczyka 134 13.02.2024 12:55
Rady i porady CB 400 FOUR calgon Inne - dyskusja ogólna 10 05.07.2013 00:03
uszczelka pod głowice prośba o rady Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 14.12.2008 11:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.