Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.06.2020, 08:43   #71
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

pewnie zrekompensuje, ale sądzę że sam proces odnowy też jest przyjemnością - co kto lubi...
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2020, 09:48   #72
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
... teraz ścieka a jutro rozbiórka i wymiana uszczelniaczy.

m
Nafta ścieka,
pies ścieka...

kurde trudno to wszystko ogarnąć :/

Opisuj dalej, bo fajnie się czyta i ogląda jak ktoś klasyka przywraca do życia pokazując jednocześnie ile to pracy (i to przy naprawdę zdrowej bazie)

To jest zresztą jeden z powodów dla których Młody jeździ na Junaku RX One a nie na dwudziestoletnim Varadero.
Obstawiałem, że zastaniemy taki właśnie obraz i moto będzie do całkowitej rozbiórki.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2020, 23:17   #73
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nastąpił punkt zwrotny, mój ulubiony, kiedy przestawia się grzechotki zestawu kluczy na dokręcanie.

Dzisiaj poskładałem lagi, w jednej zreanimowałem niemałym trudem i móżdżeniem TRACa, powymieniałem uszczelniacze, dołożyłem harmoszki. Czekam na łożyska główki ramy - gdyby nie to miałbym już gotowy całkiem przód.

Wymieniłem łożyska stożkowe i uszczelniacze osi wahacza. Posmarowałem MOS2 pastą wszysko co trza było i wahacz wraz z przekładnią już jest na swoim miejscu. Jutro poskładam amortyzatory tylne, nowy olej, uszczelnienia i nowe harmoszki /$$$$$ / oraz gumki uszu amortyzatora.

Koła mają już nowe paputki, nowe uszczelnienia, nowy smar.

Wszystkie zaciski zdjęte - polerowanie tłoczków, wymiana wyschniętego smaru w slizgach zacisków, nowe klocki od Maklanda.

Nowe uszczelki tłumika, jutro będą zakładane - już widzę jak będę rzucał mięsem. Oczywiście jak zawsze za ciasne...

Nowy filtr paliwa i powietrza. Dolewka STP do baniaka. Nowy termostat profilaktycznie i wymiana chłodziwa. Jutro składam chłodzenie i zalewam modląc się o brak wycieków.

No I tak pomalutku, po cichutku może jutro uda się poskładać cały tył jak zaspawam malutką dziurkę w tłumiku i go w końcu założę może da się w końcu odpalić maszynę. Jeszcze czeka mnie rozwiercenie i gwintowanie jednej śruby z zacisku tłumika bo poległa przy odkręcaniu.
Jak styknie czasu i werwy to rozbieram główkę ramy i jak dojadą nowe łożyska to już będę miał przedpole oczyszczone. Bez lag i koła czuć 'luźniej' na środku czyli czas najwyższy.

Jestem bardzo źle zaskoczony brakiem części w Hondzie. Po prostu nie mieści mi się w głowie, że nie można kupić części typu uszczelka wyjścia wału ze skrzyni. Można kpić z BMW ale są dla mnie absolutnym wzorem jeśli idzie o ogarnianie części zamiennych. Nie kumam co się podziało z Hondą, że nie ma fantów do flagowego motocykla.
Do k1100lt, które miałem duperele typu podkładki regulacji zaworów dostałem w 24h.... Naprawdę jestem bardzo zawiedziony.
Część gratów przyjechała z Holandii - orihonda, część z USA. W PL brak. Wszystko spoza oficjalnej dystrybucji Hondy.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2020, 21:21   #74
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Tak wiec
Korzystając z końcówki urlopu powstał z popiołów.
380km dzisiaj. Dobre to były kilometry.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 667E2D87-F23B-45D7-8A6B-95639BE2FA22.jpg (1.06 MB, 0 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2020, 21:39   #75
Artur_ntv
 
Artur_ntv's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 184
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Artur_ntv jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 11 godz 29 min 33 s
Domyślnie

Opowiadaj
Artur_ntv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2020, 22:21   #76
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dużo pisania muszę siąść do kompa.
Pokrótce: bardzo poręczne moto względem wagi. Do 120 odejście bardzo przyzwoite.
Stukał któryś kasownik chyba i informował mnie o tym sprzedający. Mam zreszta cała klawiaturę na podmianę, ale dzisiaj było doooobre wietrzenie i chyba tego jej brakowało. Już nie stuka a przynajmniej zmienił się zupełnie zakres obrotów gdzie to jest. Trza dawać w palnik bo ten silnik był zamulany a on uwielbia obroty.
Spalanie przy dość agresywnym traktowaniu wyszło 6.1l. Szok.

Pojechałem Wrocław, rogów Sobocki, sobótka, swidnica, zagorze śląskie, schronisko andrzejowka, Mieroszów, głazy krasnoludków, chelmsko śląskie, krzeszow, kamienna góra, przełęcz kowarska i okraj a potem dziurami przez TrzcinskO Janowice Slaskie miedzianke dobilem przez strzegom do wroca i do domu przez okurwiałą powrotami autostradę.

Moto jest poręczne ale bardzo grzeje. Wydaje mi się ze jakiś buc co kiedyś tam grzebał czegoś nie założył. Teoretycznie całe to ciepłe powietrze powinno wylatać bokami przez owiewka.
Jest Niestabilne temperaturowo i widać ruch wskazówki temp wyraźnie. Imo tak nie powinno być.i tu chyba termostat jednak MUSI być OEM. Fak.
Na winklach składałem się jak scyzoryk i porobiłem dwa sporty i jednego harasia ale do zamknięcia opon jeszcze w hooooy. Trochę miałem boja o ten pierwszy wyjazd i pierwszy powrót!
Myśle ze przy spokojnej jeździe da się zejść do 5.5l. Tobylby wynik w pizdu przy tym klocku.

Wskaźnik paliwa działa dziwnie! Najpierw baaardzo szybko ucieka a potem długo nic nic nic. Wchodzi do pełna 24l. Wydoilem 15.5l do tankowania i jeszcze nie było rezerwy ale nie chciałem ryzykować.
Moto najlepiej relaksacyjnie jedzie do 90-100kmh. Ale.... redukcja o dwa i odwiniecie każe się moooocno trzymać. Ma fajny dół i sporo do zaoferowania u góry bo silnik powyżej 4krpm kręci się jak turbina gazowa. Na 1/4 mili to najszybszy ze wszystkich goldasow i coś w tym jest... pare kutasin w swoich śmiesznych autkach chciało spod świateł coś tam osiągnąć ale pokazałem im tylko ze mogą wąchać smród wachy.

Zawias dobilem do pełna a nawet ciut ciut powyżej maksimum i jest fajnie sztywno. Mi to nie przeszkadza bo i tak jest komfortowo a prowadzi się jak żyleta.

Wkurwia mnie licznik w milach. Bardzo.

Do zrobienia: gąbczaste wciąż heble mimo odpowietrzania podciśnieniowym Speed bleederem z agregatu lodowkowego i sprzęgło wydaje mi się nie wyłączać do końca. Niby nie ciągnie ale jedynka jest z JEB! I każdy kolejny bieg również.
Kiera leżała na fauxzbiorniku przez miesiąc i chyba się pompka zapowietrzyla. ...

Poza tym wszystkim fhooooooooooooooooooooooooy się przy niej narobiłem ale warto było.
W porównaniu do cegły k1100lt nie ma żadnego porównania. Coś tam fryce chciały mieć podobnego ale kurwa nie ma żadnego startu.
Moto jest poza tym ładne. A cegła wyglada jak wyglada
Ja pierdole... Honda to Honda.
Tak to.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg E5D30800-F45C-4E48-8215-53B73B0D7F96.jpeg (148.2 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg F5BF867F-80F9-439D-932B-0F47E38583C3.jpeg (136.6 KB, 8 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 06:17   #77
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

F końcu żeś go poskładał

Myślę, że część dolegliwości zacznie znikać w miarę jeżdżenia (tak jak sprawa ze świerszczem.

Niech dobrze służy i Cię cieszy.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 06:41   #78
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,353
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 7 godz 40 min 30 s
Domyślnie

Piękna maszyna. Dzięki za ciekawą opowieść o niej.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 09:15   #79
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Też mi się bardzo podoba. Wogóle te stare kredensy fajne są, te nowe już mniej mi sie podobają. Ale też prawda jest taka, że kupując takiego sprzęta trzeba umieć dłubać żeby sobie doprowadzić to do stanu zajebistości
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 10:04   #80
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

bez warsztatu i pojęcia trzeba mieć naorawdę grubą kieszeń. . .
nowe to było dawno temu i żeby jeżdziło trzeba o to dbać.
stuczki cyczki w silniku nie umilkły ale zajmę się tym zimą pewnie.
wczoraj ponownie odpowietrzałem heble i sprzęgło. to jest masakra... ale efekt osiagnąłem.

z moto jestem bardziej niż zadowolony. dzięki za miłe słowa.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ku przestrodze, uważajmy na siebie bardzo ale to bardzo! Patiomkin Inne tematy 26 10.09.2014 11:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.