Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.09.2010, 17:09   #41
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie


"....
2. W kilku postach spotkałem się z uwagami odnośnie czarnego kabla od regulatora (ten od sterowania, czy jakoś) Jak z nim faktycznie jest? Jest podłączony fabrycznie do "+" czy wisi luźno, a może go nie ma? Dodam, że chodzi o RD04....

Z góry dzięki.[/QUOTE]"



W rd 04- chyba roczniki 90-91 i nie wszystkie rynki, montowano regulator który wymagał dodatkowego zasilania (czarny przewód)
Bywa, że czarny przewód został w instalacji motocykla a poprzednik założył inny typ reglera który dodatkowego zasilania nie potrzebuje.
Wtedy czarny przewód powinien zostać zaizolowany i nie ma być podłączony.
Jeśli regler ma czarny przewód to należy go podłączyć do czarnego przewodu instalacji. Jeśli tego typu regler nie dostanie "plusa" na czarny przewód to ładowanie będzie wynosiło właśnie 16,5 - 17,5V

Zobacz czy ten czarny przewód wogóle ma zasilanie po odpaleniu moto.
Może jest gdzieś uszkodzony głębiej w instalacji

Rafal
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 17:21   #42
Moto-Bandit
 
Moto-Bandit's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zbiczno
Posty: 179
Motocykl: RD04
Moto-Bandit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 30 min 13 s
Domyślnie

Podos - Po prostu szukałem przyczyny awarii reglera, nie chciałbym podłączyć nowego i go spalić zaraz po podłączeniu, nie usuwając przyczyny, ale wygląda, że po prostu "zmęczenie materiału"

RAFWRO - U mnie czarny przewód jest podłączony w tej okrągłej wtyczce, w reglerze też jest, ale nie pomyślałem, by sprawdzić, czy płynie w nim prąd z aku. W każdym razie, czy w reglerze Sławka jest kabel sterowania?
Moto-Bandit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 20:49   #43
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Moto-Bandit Zobacz post
Podos - Po prostu szukałem przyczyny awarii reglera, nie chciałbym podłączyć nowego i go spalić zaraz po podłączeniu, nie usuwając przyczyny, ale wygląda, że po prostu "zmęczenie materiału"

RAFWRO - U mnie czarny przewód jest podłączony w tej okrągłej wtyczce, w reglerze też jest, ale nie pomyślałem, by sprawdzić, czy płynie w nim prąd z aku. W każdym razie, czy w reglerze Sławka jest kabel sterowania?
Nie ma bo nie jest potrzebny,
W takiej sytuacji wypinasz go z okrągłej kostki izolujesz i zostawiasz. Pozostałe przewody prądowe (dwa zielone i dwa czerwono/białe spinasz z przewodami reglera o takich samych kolorach) Do zestawu dołączone konektory które pasują do oryginalnej kostki
R
Rafał
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2011, 20:06   #44
Artur_ntv
 
Artur_ntv's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 184
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Artur_ntv jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 11 godz 29 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Jeszcze pytanie - w 07a (w 07pewnie też) w którym miejscu jest przykręcona masa do motocykla?

Przylaczam sie do pytania....
Artur_ntv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2011, 21:19   #45
Cwiru
 
Cwiru's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Łódź
Posty: 42
Motocykl: RD07a
Cwiru jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 9 godz 12 min 36 s
Domyślnie

Za lewą chłodnicą.
__________________
Biała Królowa - AT'98
1991 Honda NX650 Custom Cafe Racer
1989 Kawasaki KLR 650 - poszeeedł...w Polskę
Cwiru jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 11:38   #46
Bierrocker


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Kwidzyn / Gdansk
Posty: 5
Motocykl: 1993
Bierrocker jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 15 s
Domyślnie

Witam! Czy mówicie cały czas o dużym, użebrowanym regulatorze napięcia, czy o malej, czarnej kostce "prostownikiem napięcia" ( http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MTI5MjAwMQ==&bid=104504 )?
Bierrocker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niskie obroty za wysokie. RD03 sloneczny Uklad paliwowy i wydechowy 16 06.07.2011 22:18
wysokie obroty po dluzszym postoju kkk Uklad paliwowy i wydechowy 6 09.06.2009 07:40
Starter nie kręci a prądy są SewO Układ elektryczny i zapłonowy 9 06.02.2009 21:50
Wysokie gmole do RD07. wieczny Wszystko dla Afryki 2 16.04.2008 14:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.