Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.03.2013, 11:50   #1
Zimny75


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Poznań
Posty: 54
Motocykl: Aprilia Atlantic 500
Zimny75 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 godz 17 min 15 s
Domyślnie Kolizja - sprawa w sądzie, prośba o radę

Pod koniec stycznia miałem puszką delikatną stłuczkę-kolizję, wjeżdżając na parking poczułem uderzenie w lewy tył, okazało się że facet wycofując z miejsca postojowego zahaczył mnie, uszkodzenia lekkie, on miał przerysowanie na tylnym zderzaku ja wgniecone lewe tylne nadkole i porysowany błotnik. Starszy Pan przyznał że to jego wina, zdarzenie widział parkingowy, także był świadek. Zaproponowałem Panu aby wypłacił mi z 200-300 zł i po temacie, gość powiedział że dogadamy się wieczorem ale teraz musi koniecznie wyjechać, znam człowieka z widzenia, ponadto starszy siwawy nie podejrzewałem nic złego, zgodziłem się. Wieczorem starszy Pan nie miał dla mnie czasu, na drugi dzień nie odbierał telefonu, ogólnie mnie olał Poinformowałem ubezpieczyciela który zproponował mi usunięcie szkody z mojego AC albo z OC winnego ale po udowodnieniu winy przez Policję albo sąd. Wyprzedzając jego ruch zgłosiłem sprawę na Policji, przedstawiłem zdjęcia na których uwieczniłem szkody swoje jak i Pana (starszy Pan po dwóch dniach usunął wszystkie rysy ze zderzaka) przesłuchano Pan, który przedstawił całkiem inny obrót sprawy (nie wiem jaki Policjantka nie chce mi powiedzieć) świadek nagle stracił pamięć, powiedział tylko że zdarzenie było lecz kto zawinił to dokładnie nie widział Policja sprawę kieruje do sądu, czy muszę się czegoś obawiać, mogę ponieść jakieś koszty, mam się jakoś zabezpieczyć ? Co robić ? W tym dziwnym kraju z pokrzywdzonego nagle mogę stać się sprawcą...

Ps. Ogólnie temat był odpuścił bo szkody wynoszą niecałe 500 zł, gdyby to był biedny człowiek albo chciał porozmawiać, dogadać się, machnął bym ręką, pasta Tempo, flaszka dla blacharza i dobra jest, ale ciężko mi zgodzić się z takim traktowaniem, uważając człowieka za honorowego mocno się przejechałem, nie chcę żeby za każdym razem facet przechodził koło mnie i śmiał mi się prosto w twarz... Ogólnie należy mu się strzał w pysk ale siwe włosy i fakt że za bydlaka miałbym sobie grzebać w papierach mnie powstrzymują.
Zimny75 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 13:03   #2
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Jeśli świadek nie "przypomni " sobie jak to faktycznie było to kiepska sprawa bo w sądzie będzie Twoje słowo przeciwko słowu starszego pana . Jak wspomniałeś pan jest sprytny i śladów uszkodzeń już nie ma. Chyba szkoda raczej sił na walkę .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 13:25   #3
Zimny75


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Poznań
Posty: 54
Motocykl: Aprilia Atlantic 500
Zimny75 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Jeśli świadek nie "przypomni " sobie jak to faktycznie było to kiepska sprawa bo w sądzie będzie Twoje słowo przeciwko słowu starszego pana . Jak wspomniałeś pan jest sprytny i śladów uszkodzeń już nie ma. Chyba szkoda raczej sił na walkę .
Tylko co teraz, policjantka twierdzi że sprawę przekazuje do sądu, ja już teraz mogę czekać na wezwanie z sądu... Czy mam sie tearz wycofać czy wogóle mogę, jakie mogę ponieść koszty, jeśli to jest kilkaset złotych to niech się dziej co chce ale jak pójdzie w tysiące to już lekki postrzał. Nigdy nie miałem do czynienia z sądami więc jestem w tym temacie zielony.
Zimny75 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 13:36   #4
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Jeśli to Policja skierowała sprawę do sądu , to kosztów nie powinno być.
Na przyszłość . Nie ma spiszemy wieczorem bo się spieszę . Nie chce spisać wzywamy policję .Jeśli jedziesz sam i nie było świadków , a w samochodzie sprawcy siedzi 2-3 leszczy też wzywamy policję . Nawet jak przyjedzie policja to tych 2-3 leszczy mogą zrobić z ciebie sprawcę . Tak nieraz wygląda "sprawiedliwość" .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 13:42   #5
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,705
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 27 min 33 s
Domyślnie

Może rada niemądra, ale odpuść sobie i nie odgrywaj się... Sąd jest na tyle nieprzyjemnym miejscem, że za kilkaset złotych nie warto sobie fundować takich przeżyć. Wyciągnij naukę z tego i tyle. To ty się wykażesz klasą, a jemu uj w dupę
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 13:45   #6
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

W sądzie będzie o ukaranie Pana starszego.
Wiec nie 1:1 tylko Pan dziadek jest jako obwiniony chyba...
Tak mi się przynajmniej zdaje

Zgłoś się jako świadek posiłkowy, ze wzgledu na nieuczciwe zagrywki "dziada"
możesz zaproponować sądowi większą kare niz mandat od drogówki.
Dziadek pewnie wystapi dokładnie z przeciwległym krańcem stawki czyli minimum, tj same koszty sprawy.
Pamiętaj żeby dali Ci jego dane i OC po ogłoszeniu wyroku

Trzymam kciuki i nie denerwuj się niepotrzebnie
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 13:58   #7
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
W sądzie będzie o ukaranie Pana starszego.
Wiec nie 1:1 tylko Pan dziadek jest jako obwiniony chyba...
Tak mi się przynajmniej zdaje
W sądzie to na Zimny75 spoczywa obowiązek przedstawienia dowodu , świadka itp. Póki co pan starszy będzie niewinny .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 14:01   #8
Acer
 
Acer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kamesznica/ Paryż
Posty: 133
Motocykl: RD04
Przebieg: 69000
Acer jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 12 godz 50 min 28 s
Domyślnie

jeżeli Policja kieruje sprawę do sądu to nie powinieneś ponieść z tego tytułu żadnych kosztów. Jeżeli masz świadków tego zdarzenia a czytając to masz choćby parkingowy to wydaję się mi że sprawa jest załatwiona. Szkoda że od razu na miejscu nie spisałeś oświadczenia o zdarzeniu odbyło by się bez całych ceregieli. poinformuj później na forum jak się sprawa dalej toczy bo jestem ciekaw jej zakończenia.
__________________
Motor pije benzynę i się nie krzywi!!!
Acer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 14:11   #9
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Stare żydowskie przekleństwo /jedno z najgorszych ponoć u nich/ mówi: 'obyś musiał się sądzić mając rację'. To zaprawdę mądry naród.

Tak czy owak powodzenia choć IMO sąd bym sobie odpuścił. Jak Blob pisze - nie u nas takie numery Panie dzieju. Jeszcze Cię wałek pozwie o zniesławienie jak pójdzie źle.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2013, 14:29   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 47 min 33 s
Domyślnie

Sądu się nie bój. Nic strasznego. Ale nie wspominał bym raczej o propozycji zadośćuczynienia bez podatku. Niemniej jeśli obaj cofaliście - dostaniecie obaj mandaty - tak obstawiam.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tylny amortyzator WP od LC4 w RD03,04-kolizja? PiotrTMC Rama, zawieszenia, napęd 8 09.04.2014 22:56
Mapnik - prosba o rade Thered Przygotowania do wyjazdów 24 04.03.2014 18:38
Namiot rodzinny- prośba o radę wasilczuk Szpej turystyczny - Produkty i Porady 19 14.04.2013 20:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.