Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.02.2018, 22:04   #101
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 3 min 31 s
Domyślnie

Czytajac o broni myslalem, ze to tylko temat zastepczy dla rozladowania napiecia... chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie wozil na motocyklu broni po miescie !?! Tym bardziej na motocyklu ''ratunkowym''...
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 00:47   #102
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Może się zdarzyć, że w wypadku będzie brał udział dzik lub jakiś inny zwierz i trzeba będzie gada dobić, żeby się nie męczył. Wtedy taki ratownik z ganem to będzie w sam raz. Ludzi uratuje i zwierzęciu ulży. Nie ma sie co śmiać.



__________________
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 08:16   #103
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 25 s
Domyślnie

Jasne. Może też wyręczać strażaków przy "zdejmowaniu" kotów z drzew.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 10:06   #104
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Albo strzelać zamiast podawać pawulon
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 16:59   #105
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marecki999 Zobacz post
Jestem właśnie na dyżurze i tak się zastanawiam nad tym co piszesz...
Nie jest to ,żaden hejt ale
Powiedz - ile masz lat? masz rodzinę-żonę ,dzieci, mieszkanie/dom ,kredyt, w rodzinie wszyscy zdrowi?Może ja patrze na to z innej perspektywy.
Pisałeś jakiś projekt /dofinansowane z Unry na ruszenie z tematem ? z chęcią się dowiem jak to ew ugryźć.
Nie śpieszy Ci się,nie robisz tego dla pieniędzy- Niestety znam wiele przypadków gdzie "świeża krew" będąca na garnuszku mamy,(nie bierz do siebie) zaniża stawki na rynku i ni jak nie jest to dobre dla Tych ,którzy za swoją szlachetną długoletnią pracę powinni dostać właściwe wynagrodzenie,wcześniejsze emerytury itd..
Skoro jeszcze się uczysz i możesz pozwolić sobie na zakup nowej CRF'y z wieloma dodatkami i przeróbkami- Gdzie pracujesz?Czym się zajmujesz? bo noszę się z zamiarem przebranżowienia...
Zapewne wiesz ,że przez 6 lat może zmienić się wiele w tym motocykle,rząd,wymogi,pomysły...wtedy Twój przebudowany motocykl zostanie Ci na zabezpieczenia i do jazdy prywatnej- bo jako jednostka/podmiot prywatny nie wiem czy w ogóle zostanie wykorzystany do PAŃSTWOWEGO systemu.
Jak pisałem na początku Nie odbieraj tego jako hejt czy coś.
Szanuję pomysł i Ciebie więc jeżeli masz swoje założenia i plan działaj-
Sam myślałem by na swoją biało-czerwoną 07kę wkleić wlepki PRM i jeździć na zabezpieczenia...

Mama mnie nie utrzymuje, sprawy firmowe i kredytowe mam załatwione. Sponsorowanie mam z innego tematu który też jest trochę kontrowersyjny i ciężki, promuje alternatywne paliwa metanowe oraz zajmuje się strzelectwem sportowym, odnośnie mojego wieku to obawiam się że mam właśnie trochę za dużo lat, ale jakoś dam radę.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 17:06   #106
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
O! Marcin mnie wywował To napiszę wywołany do tablicy

Kolego,

mam dwa przemyślenia. Jedno większej wagi, a drugie mniejszej.

1. Piszesz, że nieco obawiasz się afryki. Boję się Twojego "bania" jednocześnie wspierając Cię w tym lęku. Dobrze mieć respekt. Ale uwaga na brawurę - zapisz się na kilka kursów z jazdy na motocyklu. Albo napisz, jakie masz w tym doświadczenie.

Motocykl już kupiłeś więc za późno na zmianę, ale jak na pierwszy motocykl wziąłeś zbyt duży kaliber.

Gdy już opanujesz jazdę na motocyklu (jechać szybko i po prostym każdy umie: awaryjne hamowanie, składanie się w zakrętach, jazda na minimalnej prędkości, skręty na blokadzie, martwy ciąg) pomyśl o szkoleniu kilku rzeczy przydatnych na motocyklu, którym chcesz ratować. Zawracanie, blokowanie drogi, przejazdy przez krawężniki i wyższe przeszkody (z różnym kątem natarcia).

2. Nie woź strzelby na ambulansie. Z takim gościem, co do interwencji kosę targa będziesz się kojarzył Albo pielęgniarzami co pavulon podawali... A na poważnie - nie wyciągniesz się z kontroli wożąc tak ostentacyjnie broń
Na kursach byłem 3 lata jeździłem na skuterze po Warszawie, ale i tak mam respekt.
Odnośnie broni to sprawa wygląda tak, wiem jaką to budzi kontrowersje i dlatego wcześniej pisałem że szukam czegoś cywilnego wspominałem wcześniej że moi koledzy ze strzelnicy używają futerałów na gitarę, nie chce być kojarzony z turboratownikiem , a na zawody musze jechać.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 17:11   #107
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał at.pawel Zobacz post
Czytajac o broni myslalem, ze to tylko temat zastepczy dla rozladowania napiecia... chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie wozil na motocyklu broni po miescie !?! Tym bardziej na motocyklu ''ratunkowym''...
Niestety temat broni nie jest tematem zastępczym, jest to nawet bardzo ważny temat co do broni typu pistolet to nie ma problemu zawsze go gdzieś schowam, ale strzelba czy karabin to już większy problem, może faktycznie źle napisałem o tym w wątku o motoambulansie ale tak to wygląda i nie uśmiecha mi się brania samochodu na wyjazdy w lato a broń trzeba transportować.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 17:17   #108
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Kask fluo
kask nie będę robił reklamy HJC bo miałem kilka kasków 2 shoei z wyższej pułki ale oczywiście nikt mi nie powiedział że kask otwarty ma wady.

Wybrałem swój kask tylko ze wzglądu na kolor ten kolor fluo jest mega, jestem w szoku jak to działa, na co dzien. "przeciskam" się w korkach po tym jak kupiłem kask w kolorze fluo wszystko się zmieniło, naprawdę podkreślam wszystko się zmieniło na plus jestem bardziej widoczny i łatwiej jest mi przeciskać się.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2018, 19:48   #109
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Po chusteczkę Ci na Moto pistolet ? Jak sportowo to za pazuchą nie mozesz go 2ozic czy zmieniły się przepisy ?

Jazda skuterem to jednak inna jazda. Idź na kursy. Serio. Kupiłeś wymagający motocykl. Nie lekceważ go .

Nie.przeceniaj tylko koloru kasku jako zabezpieczenia. To brew pozorom ma.male znaczenie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2018, 11:07   #110
Mesjasz
 
Mesjasz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Marki
Posty: 124
Motocykl: Czarcia Pani
Mesjasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 9 godz 14 min 33 s
Domyślnie

Uważam że w tej chwili nie potrzebujesz niebieskich i syreny, a nawet oklejania bo w K1 nikt Cię nie będzie wysyłał do zdarzeń, bo nie jesteś w systemie, na obstawy to też jest przerost formy nad treścią, jedynie transport krwi na sygnałach byś robił na gwizdkach..
Kamizelka na ciuchy, plecak ratowniczy i możesz jeździć na patrole i obstawy..
I w cywilu możesz prawie wszystko robić jako ratownik i wozić broń..
A dopiero jak wejdzie ustawa i upaństwowienie pogo to będzie wiadomo co wymyślili politycy..
Mesjasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motoambulans w Bydgoszcz AmberBamber Inne tematy 43 13.09.2018 00:38
"PLR - POLSKA RAZEM – HONDA TRANSALP i SUZUKI FREEWIND" adamsluk Polska 36 18.03.2016 18:48
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.