Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2017, 11:07   #21
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Ja używam do 2015 roku RST Adventure. Jestem mega zadowolony. Jednak biorąc pod uwagę deszcz. To ten zestaw średnio wypada, ponieważ wierzch moknie, a w środku mimo, że sucho to i tak będzie wychładzało. Dopiero założenie kondoma rozwiązuje problem. Bo miejsce zajmuje. Biorąc pod uwagę Twój charakter wypraw, czyli duże zagrożenie deszczu. Ja bym szukał rozwiązania z Gore.
Mam buty Sidi Adventure i nie wiem co to wilgoć Do chodzenia też dobre.
Warto tu poczytać:
http://africatwin.com.pl/showthread....highlight=sidi
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 11:59   #22
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

mam kilka kompletów, bo pewnie użytkuję trochę częściej. Rukkę mam od 6 lat. Jest świetna na chłodne dni. Im cieplej tym chętniej przeskakuję na coś lżejszego. ZAWSZE NAJWYGODNIEJ mi było w ciuchach Pharao. One mają kieszenie tam gdzie trzeba i dają radę w ciepłych okolicznościach przyrody. W tym roku wybierałem się na Kubę i kupiłem jakieś przewiewne ciuchy KTMa. Ślady po szlifie mam do dzisiaj. Ciuchy były tylko przewiewne. Po doświadczeniach kubańskich postanowiłem się ubrać, choć wcześniej publicznie deklarowałem, że nie wydam na ciuchy więcej niż 2 tys. zł. I przed wakacjami kupiłem Klima Badlands i jestem mega zadowolony - faktycznie waży to dużo, ale nie przemokło ani trochę. Jeździłem w nich przy +41 i nie narzekałem. Jak było zimno to już niestety dużo gorzej, ale wolę móc coś włożyć pod kurtkę niż nie mieć co ściągnąć jak mam to w Rukce. Ogólnie z obu kompletów jestem zadowolony ze wskazaniem na KLIMA. A najwygodniejsze jest Pharao.
Aha, nie testowałem żadnej z tych kurtek, spodni pod kątem poważnego szlifu.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 12:08   #23
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Ja się przeszlifowalem po asfalcie z ciut za dużym Klim Badlands, spodnie miałem z revita.
Spodnie strzępy, kurtka tylko w kilku miejscach przetarta warstwa zewnętrzna, ale ze była ciut za duża to uratowała mi tylek
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2017, 16:11   #24
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
Radarman, a jaki masz model tej Rukki?
Najdrozsza (ale czy najlepsza?) jest Nivala. Potem w normalnych cenach (taniej od Klima Badlands) jest kilka innych modeli: Armaxion, Apex, Kalix, Flexius.
Mój model Rukki to Cosmic, już praktycznie niedostępny. Zastąpił go model Energater (w UK nazywany Navigator).

Jak będziesz coś brał to zwróć też uwagę jaka jest membrana, bo jest bardzo duża różnica między Goretex a Goretex Pro.
Goretex Pro w ogóle nie nasiąka wodą, bo membrana jest laminowana. Niestety ubranie jest bardziej sztywne (takie jakby pancerne) i chyba mniej przewiewne.
Zwykły Goretex to zazwyczaj membrana, która jest pod wierzchnią warstwą kurtki, więc kurtka podczas deszczu nasiąka. Powoduje to, że jest cięższa i dość szybko wtedy odczuwa się wrażenie zimna. Schnie też dłużej.

Jak już inni pisali, ciężko raczej znaleźć zestaw do wszystkiego na 4 pory roku. Tak więc zawsze znajdzie się jakiś minus.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2017, 23:30   #25
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

A zdradzcie jeszcze, dobrzy ludzie, czy takie ubrania typu Klim czy Rukka się w ogole czysci, pierze czy tam impregnuje? Do tej pory jezdzilem tylko w skorach.

Aha, no a żeby zakonczyc watek szczęśliwym happy endem, to powiem, ze w pojedynku RST vs Klim zwyciezca została Rukka Forumowy kolega zaoferowal ceny nie do pobicia nawet przez FC moto, niechaj wiec dane mi będzie sprawdzić jakość fińskich produktów!
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2017, 23:57   #26
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Im rzadziej pierze tym lepiej, ale wprasowanej membranę raczej nie zaszkodzi, byle nie prac w proszkach i zmiekczaczach. Impregnacja nie potrzebna.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2017, 00:23   #27
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Im rzadziej pierze tym lepiej
Zgoda, ale bez przesady. Bo jak błoto i brud zatkają membranę, to zacznie ona nasiąkać i przepuszczać. Więc prać od czasu do czasu trzeba.

Ja używam poniższej pary od Nikwax:
- Tech Wash do prania,
- Tx.Direct do impregnacji i utrzymania DWR

Zerknij na ten filmik z Revzilli i będziesz wszystko wiedział (na przykładzie Rukki właśnie):

https://youtu.be/at1CsLu4RIU

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
Aha, no a żeby zakonczyc watek szczęśliwym happy endem, to powiem, ze w pojedynku RST vs Klim zwyciezca została Rukka
Jaki model wybrałeś?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg fs_192577_a.jpg (149.6 KB, 29 wyświetleń)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 02:24   #28
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

ja mam zolty komplet Icon Patrol. jest to zrobione bardzo solidnie i o przeciekaniu nie ma mowy. kurtka ma jak dla mnie bardzo istotny element przez wielu producentow nie wiedziec czemu pomijany czyli pelnowymiarowy kaptur z okapem. wada jest jedna - jest to masywnie i bez oszczednosci zrobione i swoje wazy jak kurier przyniosl paczke i ja podnioslem to mi mina nieco zrzedla. nie wiem jak sie sprawuje w extremalnych upalach bo wtedy preferuje uklad zbroja + cos lekkiego

na sieci sa testy tego zestawu pod katem wodoszczelnosci i wypadaja ok. ja w kurtce chodze na codzien w najzimniejszych tygodniach roku

robione to jest pod katem wodoszczelnosci - taki widac byl zamysl

https://www.youtube.com/watch?v=E_Bl_MCMiU8
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 038-2854-0018.jpg (52.7 KB, 236 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 09.11.2017 o 11:40
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 12:21   #29
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Ja wybrałem koniec końców Rally 3 BMW. Mierzyłem też wczoraj Rukkę Roughroad i Revit'a. Ale Rally 3 jest bardziej .. jak by to powiedzieć .. elastyczna . Nie taka sztywna jak Rukka czy Rev't. Mniej krępuje ruchy. No i cena ... też odegrała dużą rolę. Dostałem bardzo dobry rabat w salonie BMW. Kurtka ma dużo kieszeni , to jest też istotne . Może kiedyś następna będzie Rukka ?
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 20:41   #30
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965
Aha, nie testowałem żadnej z tych kurtek, spodni pod kątem poważnego szlifu.
Krzysiu, ja testowałem Klima... i więcej nie kupię -straszna chujnia - nie chroni obojczyka :-)...... A tak na poważnie- przywaliłem dosyć konkretnie. Stawy i kręgosłup całe (a walnąłem tak plecami, że połamałem łopatke). Kurtka nie przeżyła wypadku bo mi rękawy odcięli jak mnie wydłubywali. Gdyby nie to, to jeździlibyśmy dalej, a tak kupie nową i w drogę. Mogę z czystym sumieniem polecić.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.