Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.02.2021, 04:46   #501
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No, spiskowcy, MIELISCIE RACJĘ.
Ten materiał to prawdziwa bomba. Już wiadomo, kto na tym korzysta, te cwane Chinczyki zaplanowały to wszystko już w 1945! Idzie prawdziwy NWO!!!

"W całej mikoinstalacji fotowoltaicznej chińskie ogniwa stanowią więc ok. 10% kosztów."


I do tego ten. spisek niemiecki-żydowski w zakresie inwerterów!


"Jak ocenia Bartosz Majewski, członek zarządu ds. operacyjnych Edison Energia, na tym rynku właściwie nie ma polskich producentów. Branża w większości korzysta z falowników.azjatyckich (Huawei, Sofarsolar), izraelskich (SolarEdge) lub zachodnioeuropejskich (Fronius, SMA)."



https://wysokienapiecie.pl/35596-w-2...anie-w-polsce/

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2021, 10:42   #502
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Bukowski, lata mi to koło lewego jaja kto i co produkuje. Dla mnie się liczy konsument tylko i wyłącznie

Najważniejsze abyś nie wyciągał kasy na dotacje z mojej kieszeni i ustawowo nie żądał abym to "tanie" źródło energii musiał wsadzać na dach, bo to niby ratuje planetę.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 07:33   #503
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nie wiem jak w Niemczech, ale w naszym kraju nikt nikogo nie zmusza do zakładania fotowoltaiki. Ale obserwuję tendencję, tutaj na wsi, że tzw chłopi też kombinują jak ją zakładać. Czy wabikiem jest dla nich to 5000 PLN które można dostać, nie sądzę. Po prostu każdy sobie robi jakąś kalkulację, podobnie jak kalkuluje kolega @fassi, tylko jemu się nie kalkuluje. Nie mówię że biorą od razu ofertę firmy, część jest zdecydowana założyć sobie sama, zwłaszcza jak w rodzinie jest elektryk. Elektryk który zakładał u mnie liczniki a pracuje w PGE, też myśli, ale do momentu gdy posiada zniżkę na prąd to nie kombinuje. Z pozycji mieszkańca miasta, to tutaj jest to utrudnione, chcieliśmy uzyskać zgodę na założenie paneli u siebie na dachu. Zapytanie poszło od dużej firmy i nie zgodził się konserwator zabytków. Po jakimś czasie próbowaliśmy zrobić to bez pośrednictwa, pytając o zgodę bezpośrednio. Panele miały być na dachu i byłyby widoczne tylko z wieży ratuszowej gdyby ktoś chciał je koniecznie zobaczyć. Pozostaje płacić rachunki za prąd w sporej wysokości podobnie jak za gaz, w okresie takim jak teraz gdy budynek jest pusty to ponad 4000 PLN. Jakie powietrze mamy w Krakowie to często można się o tym dowiedzieć z ogólnopolskiej prognozy pogody.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:00   #504
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Fassi nie założy FV , bo sam bidulek musi dopłacać do innych - i elektryków i paneli
Poza tym mieszkając w ziemiance opalanej drewnem z lasu obok bez sensu jest zakładanie paneli i wspieranie chińskiego potentata.
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:10   #505
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Założę fv ale za swoje. Mieszkam w drewnianym 45 wozie Drzymały i ogólny mój ślad węglowy jest na poziomie 3 paneli fw na waszych dachach

Od godziny nie ma prądu u nas a na dworze -20. Sąsiedzi z nowoczesnych domów powychodzili z domów i się pytają mnie czy mam agregat, nie mam. Mój wóz Drzymały przygotowany na taką okoliczności i mój stary golf ciągnie webasta w środku. Zrobiłem kawę i i serwuje sytuację
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:15   #506
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tomek, cytujesz tubę rządową, która powtarza glupotki serwowane przez mafię rządzącą.
Tu ten temat wyjaśniają fachowcy.
https://wysokienapiecie.pl/35555-bla...ylaczyli-atom/

Jest tam też wzmianka o częstotliwości i ciekawostka: te 2-3 GW, których brakuje Finlandii z powodu opóźnienia o 13 lat oddania bloku jądrowego to moc, która u nas w Polsce spokojnie da się od wiosny do jesieni wyciągnąć z tych "niedobrych" paneli słonecznych. Moc zainstalowana na dziś to ponad 4GW.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:36   #507
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

U sąsiada byłem,ma wszystkie dach w panelach i pytam czy mógłby mi sprzedać prąd, bo słońce świeci na maxa. On coś zaczął gadać a jakimś inwerter że, że coś nie działa i nie może mi sprzedać.

Możecie mi z Polski prąd przysłać?placew ojro bo mój golf musi ciągnąć webasta i produkuje przy tym CO2 który ugotuje planetę. Więc proszę zróbcie coś bo powyginamy.

Ps. We wsi widać jak kominy gazowe stanęły i ostatni jedyny sąsiad ma pięc powietrzny a drewno i uniego dym idzie i ma ciepło. Wszystkie gazowe stoją...

Jak widać primitywna ziemiankowa technologia lepsza niż technologia 21 wieku na dachu...
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:49   #508
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post

Jak widać primitywna ziemiankowa technologia lepsza niż technologia 21 wieku na dachu...
Wreszcie napisałeś trochę prawdy... Nie każdy taką "prymitywną" formę ogrzewania chce. To już było... A czy ona lepsza? Zależy dla kogo? Nie znam nikogo na tym forum poza Tobą (bez obrazy), kto mieszka (czy też chciałby mieszkać) cały rok w wozie Drzymały ogrzewanym czym popadnie... Ale też nikt cie za to nie napie...la tylko raczej szanuje Twój wybór, bo nikomu nic do tego...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:53   #509
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

W czym ta ziemiankowa technologia jest lepsza?
W ile osób tam mieszkasz? Ile pociągnie golf na webasto?
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:57   #510
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Palę olejem opałowym a nie czym opadnie. Gdyby urzędy to wiedziały to mi tu wjazd robią bo gotuje planetę. Serio!. Mam mieć gaz i solaryi będzie git. Poza tym spalam podatek od CO2 za który sąsiad wybuduje fw ale gdy nie ma prądu to mi go nie wyprodukuje.

Dalej nie ma prądu, w internetach meldują że cała wschodnia Brandenburgia bez prądu. Tyle fotowoltaiki u nas i wszystko jak krew w piach...

Ps. Śmieją się ze mnie, ale mam to w dupie bo wszystko kupione za swoje. Biednie, ale swoje

Ps. Mieszkamy we 2 , golf pociągnie tak długo jak starczy mi paliwa. Mam 300 litrów w zapasie. Sąsiad ma drewna na kilka lat więc siedzimy sobie w ciepłych domach i pijemy spokojnie kawe
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.