Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2017, 20:46   #181
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Siwy, jeździłem ostatnio dużo transalpem, grzeje w jaja bardziej niż mój LC8.
LC8 mam na ori tłumikach, z katalizatorami i SAS. Jeśli jakiś mózg wywalił SAS, a zostawił katalizatory to będzie się grzało w chuj, tak samo jak są źle dobrane składy mieszanki do tuningowych wydechów.

PS transalp to straszliwe badziewie, jedyny plus to że jedzie a nie stoi popsuty w garażu
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 21:54   #182
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bicio Zobacz post
Siwy, jeździłem ostatnio dużo transalpem, grzeje w jaja bardziej niż mój LC8.
LC8 mam na ori tłumikach, z katalizatorami i SAS. Jeśli jakiś mózg wywalił SAS, a zostawił katalizatory to będzie się grzało w chuj, tak samo jak są źle dobrane składy mieszanki do tuningowych wydechów.
PS transalp to straszliwe badziewie, jedyny plus to że jedzie a nie stoi popsuty w garażu
Siwy to miły Gość ale z tych co nie mieli LC8 wiec trochę pier..li bez sensu.. Jak czytam ze LC8 SAM zapierdala, pali jak smok czy się psuje na potenge to mi mały opada..I ta otoczka ze LC8 mega zapierdalacz..
Do Dziewic co nie siedzieli na LC8- to normalny sprzęt, jak odkręcisz.. się jedzie, nie odkręcisz nie jedzie no a zawias sprawia że przy tych samych umiejętnościach jedzie się szybciej w terenie bo moto się samo prowadzi..

U siebie "skrocilem" rollgaz z CAM 500 na CAM 200/300 bo na ori coś nie jechał, jakiś krowiasty był, a teraz.. no juz jedzie.. I kur..a skacze jak poje..ny! Za to się lubi LC8!

Z niecierpliwością czekam na CDN Mada, bo jest kumaty i wie co jak chodzi! Mimo, że wg mnie zbladzil siadając z swoimi umiejętnościami, wiekiem, siła, wzrostem, itd. na NAT! Chłop jest wg. mnie stworzony do KTMa..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..

Ostatnio edytowane przez Pirania : 06.07.2017 o 22:03
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 22:27   #183
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Dzięki

LC8 nie miałem ale wszystko wskazuje na to że będę miał, tylko spokoju mi nie dają 2 inne modele a jeszcze więcej do myślenia daje to jak ktoś się z LC8 przesiada właśnie na któryś z nich. To co napisałem o dużym kacie to oczywiście przejaskrawione obiegowe opinie. U nas co drugi przesiadł się na LC8 i prawie każdy zadowolony i przebiegi też niemałe robią i jakoś mocno to się nie psuje.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 22:49   #184
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

A bez jaj...Mada wspomnial o tym..Jak lubisz spokojna jazde, luz blues i orzeszki to nie patrz na LC8 a jak lubisz sie bawic w terenie, latac bokiem non stop, sprobuj...Jak poczujesz arytnie w serduchu znaczy ze to moto dla Ciebie..

Co do spalania ostatnio z Gilem lecielismy w Bieszczady..szybko bylo bo pozno, moto krecone i na Orlenie wyszlo 6,2l / 100km a zapierda...smy! Normalnie, na luzie mniej wciaga niz moja ukochana 07ka..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 22:56   #185
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,791
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 40 min 28 s
Domyślnie

Rafał jak lubisz się bawić w terenie to sam wiesz że lekkim lepiej niż klocem .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 22:56   #186
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Jeździłem wiele razy LC8, nie że tak zza klawiatury teoretyzuje. Sprzęt bardzo fajny, tylko czemu ludzie przesiadają się z niego na inne ... Interesuje mnie powód dlatego spytałem o porównanie Mady NAT do poprzednich.

Kolega np przesiadł się z kata 950 na BMW GS 800 i mówi że woli beemkę bo się pewniej na niej czuje i swobodniej może poślizgami latać po szutrach.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 23:08   #187
Jack_*Daniels

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 231
Motocykl: KTM 990 Adv
Jack_*Daniels jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 2 godz 58 min 17 s
Domyślnie

taś taś taś taś .....
baaaa... wrr... baaa... wrrr...
Jack_*Daniels jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2017, 23:12   #188
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 47 min 52 s
Domyślnie

Wykonanie ciąg dalszy.
Afra wykonana jest cudnie, wygląda bajecznie, plastiki spasowane, ostre linie, zgrabna i powabna, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się że bak jest stalowy, a owiewki z twardego łamliwego plastiku... oh hądo napracowałaś się, żeby stworzyć coś wspaniałego i szkoda Ci było dołożyć parę groszy, żeby zrobić niezajebliwy bak z tworzywa, a plastiki z absu takiego jak robi to KTM...
I trzeba zamontować gmole... Mamy do dyspozycji obędnie drogie ori gmole zawieszone na gumach, które tak naprawdę nazywają się lighbarami czyli mocowaniami na lampki, które w razie klepy nie chronią a mogą narobić więcej szkód. Możemy też rozejrzeć się za innymi gmolami.
CDN.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2017, 06:35   #189
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 47 min 52 s
Domyślnie

Mamy naszego henrego. Miałem 2 komplety jego gmoli w poprzednich siódemkach, produkt pierwsza klasa, w tym przypadku nie podobają mi się ze względy na wielkość. Wiem, że dobrze chronią gorę owiewek itp. nie podobają mi się i koniec. Zanabyłem outback motorek, bo są zgrabne i widziałem kilka testów, mimo że nie wyglądają chonią fajnie.
I tutaj druga sprawa. W Japonii rocznie popełnia się ok 30tyś. samobojstw. Ciekaw jestem ilu z tych 30tyś. ludzi to byli inżynierowie hądy projektujący ramę. Naczytałem się, że bidaki napracowali się nad tym, żeby zachować odpowiednią elastyczność ramy poprzez zamontowanie silnika w 'delikatnych' 5 punktach,żeby rama mogła pracować, a tu ludzie na całym świecie niweczą ich prace spinając ramę gmolami, powodując usztywnienie konstrukcji, niwecząc lata ich pracy. No ale co zrobić gmole muszą być, niech się wieszają, bo nie potrafili zrobić porządnych plastików.
Osprzęt;
Zegary i światła w KTM są. W zasadzie tyle można o nich napisać. W Crf przednie światła napierdalają białym światlem prawie jak ksenony, nie potrzeba, żadnych chinskich ledów. Zegary są czytelne, mamy spalanie chwilowe, średnie, średnią prędkość, zapięty bieg, 4 przebiegi, stan paliwa,a po zaświeceniu się rezerwy komp. pokazuje ile jeszcze zostało nam paliwa w baku(w litrach) i przy danym spalaniu ile jeszcze na tym przejedziemy. Bajer, ale bajery są fajne. Wszystko obsługuje się 3 guzikami na lewej manetce.
Silnik;
(porównuje do 950 na gaźnikach, bo taką miałem. Podobno 990 jest bardziej pedalska tzn. ma złagodzoną charakterystykę, nie wiem nie miałem okazji pojeździć dłużej więc się nie wypowiem)
LC8 to już legenda wysoki stopień sprężania, dużo mocy agresywna charakterystyka, natychmiastowa reakcja na gaz.
CDN.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2017, 07:45   #190
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 32 s
Domyślnie

Rezerwa w Hondzie jest dokładna, jak pokazuje, że zostalo 3 litry, to wlałem 15 litrów . W takim BMW pokazuję,ze od 30 km nie ma benzyny i jedzie, a czasami pokazuje ,że zostało jeszcze n 12 km, a BMW staje z braku paliwa.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wróciłem- Relacja z Syrii!! Michasso Trochę dalej 85 14.02.2012 12:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.