Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.09.2012, 10:21   #11
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
P.S. Majki nie doczytałem... mam przedłuzone spodnie rukki(8cm), ale nic nie doplacalem.
Mi jakiś czas temu powiedzieli w salonie Hądy, że płatne, ale nie wnikałem, bo i tak bardzo nie mój budżet...

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
kupowałem spodnie i mają materiał..pani przedłużyła mi za parę złotych..długość dowolna..
To wiem, sam miałem kupić Lizardy i je przedłużyć, ale jakoś mi przeszło. Z kurtką tak łatwo nie będzie (ściągacze, suwaki, membrana...). Lenox jest czarny...
Z STR/Halvarsson jest ten problem, że nie mam gdzie mierzyć. Kiedyś w 3fun mierzyłem jakieś kurtki i szału nie było, a ceny spore...podoba mi się Quattra, ale ta cena...

Cytat:
Napisał Mat Zobacz post
Pogadaj z Gregorem - jest podobnej postury co Ty i coś udało mu się zabezpieczyć...
Łoki, zobaczymy co tam Greg dorwał.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2012, 12:30   #12
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Trochę popytałem, poczytałem i tak:
- Rukka ma w ofercie przedłużanie rekawów, kosztuje to...uwaga!...150...ojro.

- Modeka ma jeden model przedłużany, Denali, niestety czarna jak smoła i kosztuje 1160zł, ale jakbym dorwał to bym przymierzył. http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/denali/182//



- Held ma 1 kurtkę tex w wersji dłuższej lub krótszej, model 4-touring, czarno szara, koszt ok.180ojro.



- Dainese ma 2 modele tekstylne przedłużane, ale oba na stałym Gore,
jeden kosztuje 600ojro, ale nie mogę teraz znaleźć w katalogu, a drugi 380 http://www.dainese.com/eu_en/motorbi...=12&subcat=14:



-Retbike oferuje szycie na miarę, może podjadę do nich pogadam/pomacam co mają/oferują...

Trochę słabo, wybór w sumie żaden, chociaż cokolwiek jest (ale na stanie nikt tego nie trzyma...)
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2012, 12:54   #13
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Trochę popytałem, poczytałem i tak:
- Rukka ma w ofercie przedłużanie rekawów, kosztuje to...uwaga!...150...ojro.
Hmmm...Jestem właśnie po konsultacji telefonicznej z miejscem gdzie kupilem kpl.Rukki http://www.motorland.com.pl/kontakt
...i jeżeli chodzi o kurtke(JaMamStandardową), to powiedziano Mi, że nie ma w cenniku czegos takiego jak przedłużenie, natomiast spodnie są w długościach, przy jednym "pasie"...standard, krótsze i dłuższe(8cmTakieMam) i cena jest taka sama dla całego trio.

Pozdro Orzep
p.s. Zadzwoniłem tez do Kolegi o którym pisałem w pierwszym poście i co następuję:
"Mam na półce na dzisiaj kilka 3xl/4xl i myslę, że dla Gościa do 200cm bez problemu coś znajdziemy, a jak jest "inny" to mam swoje "dojścia"...nie dopytałem tylko o kolorystyke, firmy
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --

Ostatnio edytowane przez Orzep : 28.09.2012 o 13:10
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 13:12   #14
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

No dobra, nabyłem wreszcie drogą kupna dwie kurtki. Obie Alpinestarsa i są jak na mnie szyte.
Pierwsza to endurowa Venture, rozmiar XXL fajnie siedzi na grzbiecie, da się ją ściągnąć, aby nie latała i nie krępuje ruchów, rękawy ok. Do tego duuuużo wentylacji (wszystkie białe suwaki to wentylacja: 6 wlotów i duży wylot ), kieszeni, na plecach kieszeń na bukłak, odpinane rękawy i fajny krój (nie jest tak krótka jak inne kurtały na zbroję).


Druga to model Long Range, tym razem XLka. Fajnie dopasowana, rękawy ok. Niezła wentylacja (cztery wloty i duży wylot na plecach), jasny kolor, sporo odblasków, kieszeni, wypinana membrana i ocieplenie (warstwy się spina suwakami z kurtką, a nie np. guzikami), wszystkie rzepy są "nieczepliwe". Do tego w ociepleniu są fajne ściągacze na nadgarstki. Dobre protektory na barkach i łokciach, na plecach pianka (do wymiany) i pianka na klacie (można wsadzić twarde). Klasyczna kurtka bez jakiś super wodotrysków, ale leży na mnie idealnie, to się długo nie zastanawiałem...no i kosztowała 500zeta, nówka.





Mierzyłem jeszcze:
Astarsa Koln, ale ta w XL była workowata i rękawy za krótkie.
Fly Patrol (endurowa) XLka: rękawy ok, ale trochę ciasno na zbroi siedziały, a na tułowiu worek i kurtka ogólnie krótka.
Modeka Denali w wersji standardowej XL prawie dobra, fajne protektory, na plecach bardzo długi, sztywny ochraniacz , wersja przedłużana jest dostępna w PL w 3 dni, ale już nie mierzyłem, bo jednak czarność i cena mnie odstraszyły. Ale ogólnie kurtała całkiem ciekawa.
Held Uncover XLka, trochę za krótkie rękawy, w korpusie lekko za luźna. Kurtka raczej na chłodniejsze pory roku, ale też ma fajne patenty.
Macna Oasis XLka, też całkiem przyzwoicie dopasowana i rękaw niezły, ale coś w tej kurtce mnie nie przekonało, teraz nawet nie pamiętam co, bo była całkiem ciekawa...pewnie cena...

Generalnie celowałem w Macnę Gator lub Geo, ale trafił się Astars za lepsza kasę w dobrym rozmiarze to łyknąłem. Jestem w szoku, bo w życiu nie miałem tylu kurtek na moto.
Model wzorcowy (czyt. ja ;P): 195cm, 87kg, 105 w klatce, długie łapy jak u gibona.

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
p.s. Zadzwoniłem tez do Kolegi o którym pisałem w pierwszym poście i co następuję:
"Mam na półce na dzisiaj kilka 3xl/4xl i myslę, że dla Gościa do 200cm bez problemu coś znajdziemy, a jak jest "inny" to mam swoje "dojścia"...nie dopytałem tylko o kolorystyke, firmy
Dzięki Orzep, nie widziałem wcześniej tego edita. Generalnie XXL jest już często na mnie za luźne, a co dopiero 3 czy 4X. Udało mi się już ogarnąć temat, ale dzięki za zainteresowanie.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 16.10.2012 o 22:38
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 13:37   #15
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Mam taką kurtkę venturi i jest super , nie ma problemu żeby ją wcisnąć na zbroję oczywiście nie ma żadnych membran i podpinek ale w tern jest rewelacyjna bo ma dużo otworów wentylacyjnych jestem z niej bardzo zadowolony.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2012, 21:34   #16
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 19 min 53 s
Domyślnie

Majki gdzie kupiłeś tą kurtkę za 500zł? Też szukam na 192cm
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2012, 22:24   #17
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Kurtki szukaj w Intermotors w Outlecie, ale chyba już przebrane.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2012, 01:25   #18
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Kupiłem ostatnią sztukę w Outlecie Intermotors, akurat XL, już nawet jej nie ma na stronie. Całkiem ciekawa kurtka i naprawdę jest fajna na szczupłego i wysokiego.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niedrogi motor dla początkującego i wysokiego motocyklisty Rosen Inne tematy 26 08.09.2010 22:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.