Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.09.2012, 10:48   #11
BIAŁY
 
BIAŁY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 412
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BIAŁY jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 43 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
(...)
zastanawiające jest to, że większość ludzi sięga po ortezy do offa po kantuzjach, dobrze jak tych mniejszych (np. ja )...
No ja też dostałem ostrzeżenie - w zasadzie po 4 tygodniach wszystko jest w miarę ok, ale teraz już bez porządnej ortezy to afryka służy za dziadkowóz.

Raczej używki odpuszczę.

Dla mnie asteriski wydają się odpowiedniejsze ze względu na mocowanie, tzn nie paski tylko ten sławny gorsecik.

A jak spisuje się mocowanie EVS-ów?
__________________

1) Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
2) Szczury są jak ludzie, choć odwrotnie może być.

Ostatnio edytowane przez BIAŁY : 13.09.2012 o 11:32
BIAŁY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 13:36   #12
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Też słyszałem, że ASTERISK CELL potrafią pękać.

Kupiłem EVS RS8 i nie polecam - kiepskie zapięcia, bujam się z reklamacją bo mi jedno zapięcie zdekompletowało się, a nie ma części zamiennych. Nad to w spodniach o zwykłym kroju na kolanach potrafią się odpinać przy naprężeniu - w tej cenie polecił bym RS7

Weby to klasa wyżej cenowo i jakościowo, są dłuższe i sztywniejsze.

Podobno orteza działa prawidłowo dopiero razem z butem. Orteza musi wejść do buta.

PS. moje doświadczenia są małe bo od roku pyrkam na lekkim KTMe, ale kilka razy czułem naprężenia na kolanie i kostach. Bez odpowiedniego sprzętu leżał bym już grzecznie w łóżeczku.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 14:03   #13
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Zapomniałem dodać, że RS8 są słabiutkie, z EVSa albo RS7 albo WEB.
Mierzyłem kiedyś ortezy 661 http://www.sixsixone.com/Catalog_661...4-26e2b3ef9fcb. Zaciekawiły mnie, bo kosztują ok. 1200zł/kpl, ale są krótkie, mają tylko 3 paski i słabo trzymają kolano - mnie wogóle nie przekonały.
Macałem też kiedyś ortezy POD: http://www.podmx.com/. Ponoć bardzo fajny sprzęt, lekkie, długie, tylko kosztują i trzeba sprowadzać.
Są jeszcze Alpinestars B2, ale tego nawet nie dotykałem, kosztują ponad 1200/szt.

Trafiłem właśnie na nowy wytwór UFO: http://www.ufoplast.com/en/product-d...otectors/KB003. Nic o nich nie wiem, ale kosztują poniżej 1kpln/szt, więc można by je oblookac gdzieś. Tylko martwi mnie to, że mało obejmują nogę...

Cytat:
Napisał BIAŁY Zobacz post
A jak spisuje się mocowanie EVS-ów?
Nie mam zastrzeżeń do zapinania pasków na rzepy w EVS, fajniej by było, jakby były jakieś zatrzaski, żeby raz ustawić i mieć z głowy, ale jak się człowiek przyzwyczai, to już odruchowo wie jak zapiąć, żeby trzymało i nie uwierało. Musiałem tylko sobie lekko przeszyć rzepy, żeby dobrze dopinać (Ola z resztą też przeszywała). Trzeba mierzyć dokładnie, na mnie weszły Mki (podobnie jak na Olę...).

I faktycznie z butem dopiero się usztywnia zestaw.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 15:32   #14
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 23 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Kupiłem EVS RS8 i nie polecam - kiepskie zapięcia, bujam się z reklamacją bo mi jedno zapięcie zdekompletowało się, a nie ma części zamiennych. Nad to w spodniach o zwykłym kroju na kolanach potrafią się odpinać przy naprężeniu - w tej cenie polecił bym RS7
Też mam RS8. Potwierdzam, że przy szamotaniu na moto potrafi się któryś pasek rozpiąć. Poza tym nie wiem co robię źle ale pomimo wpuszczenia w buty potrafią się zsuwać.
Mam porównanie do jedno i dwu zawiasowych zwykłych ochraniaczy (w tym Acerbisy impacty evo) i nie ma porównania. Wygodą i jakością wykonania RS8 biją je na głowę. Ochronę na moje oko też dają dużo lepszą.

Jestem zadowolony, za nowe zapłaciłem około 750 PLN i nie jestem pewny czy za tą cenę kupiłbym coś lepszego (RS7 nie udało mi się trafić).
Jaskola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 16:17   #15
DeKa


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Oslo
Posty: 84
Motocykl: XRV 750 rally, KTM 625SXC, TXC 310
Galeria: Zdjęcia
DeKa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 29 min 2 s
Domyślnie

Odnośnie używek to w sklepie w którym kupowałem ortezy trafiłem gościa co podchodził do tematu motocrossu bardzo profesjonalnie i doświadczeniem i wiedzą jakoś wzbudzał duże zaufanie. Gość twierdził że używał sporo ortez i jeśli chodzi o asteriska to numer jeden - z tym że twierdzi że więcej niż dwa sezony ostrej jazdy nie mają szans wytrzymać. Na ciężkim enduro myślę że ten okres się sporo wydłuży ale nie wiedząc od kogo i nie znając historii ortezy ja bym w to nie wchodził.

Za to bardzo odradzał POD-y, mówi że wzięli dwie sztuki na sklep i robią zwrot bo przetestowali i beznadzieja, mówi że pomimo że mają je na stanie to nikomu nie polecają. Cena astronomiczna i brak ochrony na samo kolano od przodu.

Co do moich asteriksów, po nawinięciu ok 5 tys km, jestem zachwycony! Co prawda cena jaka jest to wiemy ale, jak dotąd zero problemów z kolanem, a delikatnie ani ortez ani motocykla nie traktuje.
DeKa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 22:26   #16
BIAŁY
 
BIAŁY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 412
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BIAŁY jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 43 min 39 s
Domyślnie

Dziękuję za rzeczowe podejście do tematu.
Mój wybór to asterisk cell.
Szukam teraz rozsądnej oferty.

Dużo zdrowia dla wszystkich.
__________________

1) Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
2) Szczury są jak ludzie, choć odwrotnie może być.
BIAŁY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ochraniacze, ortezy - czyli co na kolana? yonec Inne 325 04.10.2023 22:08
ORTEZY gdzie można przymierzyć przed kupnem? Jarek_MTB Wszystko dla Afrykańczyka 7 10.08.2013 18:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.