Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.01.2013, 13:17   #11
Samwieszkto


Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 8
Motocykl: RD03
Samwieszkto jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 25 min 28 s
Domyślnie

Byłem obgadać sprawę w jednej szkole w Bytomiu.
Nic nie jest jeszcze wiadome. Ośrodek egzaminacyjny nie ma jeszcze nawet pomysłu na plac manewrowy. Nie wiadomo na jakich maszynkach będą się odbywały egzaminy ,więc szkoły też nie wiedzą jakie kupić. Facet mówi że rozpędzenie się na krótkim odcinku do wymaganej prędkości i dalsze wymagane manewry będą dla początkujących kierowców skrajnie niebezpieczne. Generalnie ; wszyscy czekają co będzie dalej i liczą na korekty przepisów.
Pan odesłał mnie do domu i sugerował żeby poczekać conajmniej do marca lub kwietnia bo teraz to jest taki bajzel że nawet w ośrodkach egzaminacyjnych nikt nic nie wie.
Ale ja się nie dziwię. Ja już mam swoje lata i żyję w tym kraju od urodzenia.
Wszystko po polskiemu.
Samwieszkto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 13:55   #12
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagger Zobacz post
A właśnie, czy ktoś wie jak wygląda sytuacja osoby, która zdała jesienią teorię ale oblała praktyczny. Potem było zawieszenie egzaminów i teraz nowe zasady.
Znajoma jest w takiej sytuacji i ciężko jakieś jednoznaczne odpowiedzi znaleźć. Czy teoretyczny zdany zachowuje ważność i po prostu można zapisać się na praktyczny na nowych zasadach? Pewnie bez jakiś jazd dodatkowych się i tak nie obędzie bo praktyczny na placu się mocno zmienia a wiadomo, że u nas sztuczki na placu najważniejsze.
Teoria jest ważna 6 miesięcy. Czas, kiedy są odwołane egzaminy nie jest liczony do tego okresu, czyli o tyle się wydłuża. Jeżeli nie ma problemu z barierami wiekowymi, to przed półrocznym okresem ważności teorii należy uzyskać termin egzaminu praktycznego. Rzeczywiście póki co, nikt nic nie wie - kiedy, na czym itp... Burdel.
A jazdy dodatkowe trzeba wziąć, bo egzamin będzie trudniejszy.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 13:57   #13
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Samwieszkto Zobacz post
Facet mówi że rozpędzenie się na krótkim odcinku do wymaganej prędkości i dalsze wymagane manewry będą dla początkujących kierowców skrajnie niebezpieczne. Generalnie ; wszyscy czekają co będzie dalej i liczą na korekty przepisów.
Noo, ja bardzo chciałabym zobaczyć, jak w praktyce będzie wyglądało zadanie pt "Szybki slalom: Średnia prędkość nie mniejsza niż 30 km/h i pachołki ustawione co 7 metrów."
oraz "Ominięcie przeszkody Przed rozpoczęciem zadania motocykl musi zostać rozpędzony do prędkości minimum 50 km/h, a do przeszkody jest zaledwie 10 metrów"

Dotychczas slalom pokonywało się pyrkając na jedynce...

Z drugiej strony - jak oni zmierzą, z jaką prędkością delikwent jedzie?
Pewnie tak jak poprzednio, tak było z hamowaniem awaryjnym - też trzeba było rozpędzić się do 50, a w praktyce może do 35 się udawało...

Fajnie, jakby ludzie po kursach potrafili takie rzeczy, ale to chyba niewykonalne dla tych, co przychodzą na kurs "zieloni"...
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 14:33   #14
Samwieszkto


Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 8
Motocykl: RD03
Samwieszkto jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 25 min 28 s
Domyślnie

A może ktoś słyszał o takich cudach.
Mój kumpel ( niestety aktualnie nie mam z nim kontaktu ) zakombinował jakoś tak że polskie prawko na motor wymienił na Angielskie mieszkając w Londynie a następnie wysłał te papiery do USA gdzie na podstawie tego otrzymał prawo jazdy międzynarodowe na chyba 5 lat , które pozwalało mu jeździć wszędzie , wszystkim co ma koła. Z kolei na podstawie tego międzynarodowego chciał żeby mu wystawiono polskie na wszystkie kategorie ..... Ale nie zdążył bo wyjechał do Szkocji.
Może ktoś zna taką drogę żeby ominąć te bezsensowne przepisy ?
Samwieszkto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 15:12   #15
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie


Cytat:
Napisał jagna Zobacz post
Noo, ja bardzo chciałabym zobaczyć, jak w praktyce będzie wyglądało zadanie pt "Szybki slalom: Średnia prędkość nie mniejsza niż 30 km/h i pachołki ustawione co 7 metrów."
oraz "Ominięcie przeszkody Przed rozpoczęciem zadania motocykl musi zostać rozpędzony do prędkości minimum 50 km/h, a do przeszkody jest zaledwie 10 metrów"
Na tym filmie widać jak będzie wyglądał egzamin na placu manewrowym:

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pCoj8AxYNqU


Ostatnio edytowane przez Wolo : 23.01.2013 o 15:15 Powód: okno YT
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 15:34   #16
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagna Zobacz post
Noo, ja bardzo chciałabym zobaczyć, jak w praktyce będzie wyglądało zadanie pt "Szybki slalom: Średnia prędkość nie mniejsza niż 30 km/h i pachołki ustawione co 7 metrów."
oraz "Ominięcie przeszkody Przed rozpoczęciem zadania motocykl musi zostać rozpędzony do prędkości minimum 50 km/h, a do przeszkody jest zaledwie 10 metrów"

Dotychczas slalom pokonywało się pyrkając na jedynce...

Fajnie, jakby ludzie po kursach potrafili takie rzeczy, ale to chyba niewykonalne dla tych, co przychodzą na kurs "zieloni"...
Kiedy prowadziłem naukę jazdy to podobne elementy nauki były u mnie na porządku dziennym.
Nigdy nie uczyłem tylko i wyłącznie szablonowo jak to robi większość pseudo instruktorów co to nawet motocykla nie posiadają a uprawnienia z rozpędu zrobili.
Szybkie wolne ciasne slalomy , hamowania awaryjne, czy też przejeżdżanie z większą prędkością miedzy słupkami z luzem od kierownicy na 3-4cm oczywiście to wszystko stojąc, siedząc na lewej czy prawej stronie.
To tylko niektóre atrakcje.
Nauka tego co było stosowane do tej pory przez "instruktorów" klasycznych nazwać nie można.
To tylko było produkowanie niby motocyklistów.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 15:48   #17
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Kiedy prowadziłem naukę jazdy to podobne elementy nauki były u mnie na porządku dziennym.
Nigdy nie uczyłem tylko i wyłącznie szablonowo jak to robi większość pseudo instruktorów co to nawet motocykla nie posiadają a uprawnienia z rozpędu zrobili.
Szybkie wolne ciasne slalomy , hamowania awaryjne, czy też przejeżdżanie z większą prędkością miedzy słupkami z luzem od kierownicy na 3-4cm oczywiście to wszystko stojąc, siedząc na lewej czy prawej stronie.
To tylko niektóre atrakcje.
Nauka tego co było stosowane do tej pory przez "instruktorów" klasycznych nazwać nie można.
To tylko było produkowanie niby motocyklistów.
Dzieju ma rację. Nauczenie kogoś podstaw jazdy na motocyklu (bo cóż innego można zrobić w 20 godzin) nie powinno być oparte na zadaniach egzaminacyjnych. Ja w moim sposobie uczenia i zadawanych ćwiczeniach nie wprowadzę wielkich zmian, ponieważ moi kursanci i tak robią więcej, niż to, co jest na nowym egzaminie. Muszę tylko kupić miernik prędkości.
Drżą, mam nadzieję, patałachy, które na motocyklu nie jeżdżą, a mają uprawnienia do szkolenia, uczyli jedynie zdawać gówniany egzamin i produkowali klientów lekarzom i grabarzom.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 15:53   #18
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Żeby było też i merytorycznie, kopiuję z mojej strony parę informacji o nowym egzaminie teoretycznym:
Egzamin teoretyczny będzie przeprowadzany przy pomocy systemu komputerowego. Zawierać będzie zarówno pytania, jak i filmiki oraz wizualizacje. Osoba egzaminowana ma wskazać jedną prawidłową odpowiedź. Egzamin będzie się składał z 20 pytań multimedialnych z przepisów ogólnych i 12 odpowiednich dla konkretnych kategorii, punktowanych w zależności od znaczenia dla bezpieczeństwa i porządku ruchu drogowego. Z grupy podstawowej otrzymamy 10 pytań za 3 punkty, 6 pytań za 2 punkty i 4 pytania za 1 punkt. Z grupy specjalistycznej dla poszczególnych kategorii będzie 6 pytań za 3 punkty, 4 za 2 i 2 za 1 punkt. Przy pytaniach podstawowych po obejrzeniu krótkiego klipu z sytuacjami drogowymi wybiera się pomiędzy odpowiedziami „tak” lub „nie”, na które mamy 35 sekund. Na odpowiedź na każde pytanie specjalistyczne mamy 50 sekund i wybieramy pomiędzy odpowiedziami „A”, „B” lub „C”. Nie będzie można wracać do wcześniejszych pytań. Nieudzielenie żadnej odpowiedzi jest liczone jako błąd. Maksymalnie będzie można zdobyć 74 punkty, minimalna wartość zaliczająca egzamin to 68.

Egzamin będzie trwał 25 minut. Jeśli ktoś zdaje na więcej kategorii, na każdą ma 25 minut. Baza ma zawierać 3000 pytań. Koszt nowego egzaminu teoretycznego wynosi 30 pln. Baza pytań - teoretycznie - ma być niedostępna.
Nie ma na razie sugestii, jak w tej sytuacji przeprowadzić uczciwy egzamin wewnętrzny.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 15:56   #19
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Drastycznie wzrośnie zapotrzebowanie na gmole, środki 1 pomocy, oraz pomoc psychologa i psychiatry.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 15:59   #20
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 19 godz 52 min 14 s
Domyślnie

Beddie trzymam za Ciebie kciuki. Wierzę, że akurat Ty sobie poradzisz z nowymi wymogami bez trudu
Zastanawiam się tylko co będzie, jak nikt rozsądny nie zrobi w porę porządków z tymi babolami w nowym rozporządzeniu, i trzeba będzie zdawać na kategorię A jazdę na motocyklu po poj. >600 ccm. Najlżejszy motor spełniający te wymagania to coś pokroju hondy nc700. Czyli blisko, lub nawet ponad 200kg
Dla wielu niedużych jeźdźców to jest prawdziwy potwór- zwłaszcza jak ktoś zaczyna obcowanie z motocyklami i nie jest oswojony z gabarytami, mocą i wagą pojazdu.
NIe mówiąc o tym, że szkoły jazdy będą musiały zmienić sprzęt, i to na nie najtańszy
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak ogołocić Africę - step by step arty1 Regularne czynności serwisowe 5 17.01.2013 13:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.