Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.09.2020, 23:27   #1
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 343
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 15 min 25 s
Domyślnie Zapisywanie wytyczonej trasy w OsmAnd+

Zainstalowałem OsmAnd+ w wersji 3.7.4 i jedyny sposób jaki do tej pory znalazłem na zapisanie trasy to zapis w pliku GPX. Niby wszystko OK ale każde zboczenie z trasy (np. zjazd na stację benzynową) skutkuje tym że nawigacja kieruje mnie na początek trasy. Sytuacji nie zmienia nawet przejazd przez kolejny punkt pośredni. Czy jest inna metoda zapisu wyznaczonej wcześniej trasy? Może da się tak skonfigurować by widząc że zbliżam się do następnego zdefiniowanego punktu, po prostu kierowała mnie dalej zamiast zawracać.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 16:17   #2
Ciaman
 
Ciaman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 50
Motocykl: RD07a
Ciaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 44 min 54 s
Domyślnie

Na pewno się da. Jeszcze nie jestem biegły w odmętach opcji tej apki ale spróbuj może pogrzebać nawigacja>opcje>nawigacja>mapa podczas nawigacji>przyciąganie do drogi albo

Parametry trasy> minimalna odległość do ponownego wyznaczenia trasy

Mam oba ustawienia fabryczne i pierwsze jest włączone, drugie 120m i jest git aczkolwiek szkopuł może tkwić gdzie indziej...
Ciaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 17:32   #3
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,618
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Zastanawiam sie czy wogole warto zapisywac wyznaczona trase... skoro nie trzymasz sie jej to pozwol nawigacji przeliczyc trase po zjechaniu z wczesniej ibranej.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2020, 22:30   #4
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 343
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Zastanawiam sie czy wogole warto zapisywac wyznaczona trase... skoro nie trzymasz sie jej to pozwol nawigacji przeliczyc trase po zjechaniu z wczesniej ibranej.
Niby tak. Ale jeżeli chcę sobie polatać po szutrach, wyznaczę trasę (generalnie bez konkretnego celu) by się nie zgubić na jakimś zadupiu i zrobię to wcześniej, to muszę ją zapisać, albo nie wyłączać programu aż do zrealizowania planu.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 10:15   #5
concer

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warlubie
Posty: 107
Motocykl: CRF 1000L
Przebieg: 11000
concer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 6 godz 18 min 9 s
Domyślnie osmand na telefonie

Mam pytanko czy da się zainstalować osmand na komputer, chodzi mi o zaplanowane trasy i przerzucenie jej na telefon . Do tej pory korzystam z google mapy zapisuje ją w maps to.gpx i przerzucam ją na telefon tylko że mapy google jeżeli chodzi o drogi leśne są ubogie na moje oko jest najwyżej 10% dróg . Może jakaś podpowiedz o jakimś innym programie do planowania trasy na kompie z możliwością przerzucenia na androida.Z góry dziękuje za podpowiedz
concer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 10:19   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 18 min 23 s
Domyślnie

Alltrails będzie pomocne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 11:02   #7
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,618
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kdf Zobacz post
Niby tak. Ale jeżeli chcę sobie polatać po szutrach, wyznaczę trasę (generalnie bez konkretnego celu) by się nie zgubić na jakimś zadupiu i zrobię to wcześniej, to muszę ją zapisać, albo nie wyłączać programu aż do zrealizowania planu.
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ukladasz sobie traka np rano w namiocie z pomoca telefonu lub tabletu... ja uzywam do tego narzedzia "mierzenie odleglosci" z przyciaganiem do sciezek... robie tracka i zapisuje go jako GPX. Nawigacja - gdzies tam do jakiegos celu moze odbywac sie z przyciagnieciem do otwartego GPX lub bez jego uzycia. To dwie odrebne sprawy.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2020, 21:15   #8
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 343
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Dzięki za nowe informacje. Sorry za tak późną odpowiedź, ale właśnie wróciłem ze zlotu forum VTX. Wygląda bardzo obiecująco i pewnie jutro wypróbuję w trasie. Wytyczanie jest bardzo fajne (nie miałem pojęcia o takim sposobie). Zobaczymy jak się będzie zachowywać jak zjadę z wytyczonej ścieżki. Czy będzie się starał mnie wrócić do miejsca gdzie z niej zjechałem, czy pokieruje mnie do najbliższego miejsca by na nią wrócić (nawet jeżeli pewnego odcinka bym tą trasą nie przejechał).

Dzisiaj wytyczyłem małą traskę po mieście i nadal kicha. Trasa wytyczona (za pomocą "zmierz odległość"), zapisana jako plik GPX i jak tylko zjechałem z trasy próbowała mnie pokierować do miejsca z którego zjechałem. W momencie wjechania na trasę w innym miejscu pokazywała na zmianę kolorową strzałkę wskazującą następny manewr wzdłuż trasy i szarą która kierowała do miejsca w którym zjechałem z trasy.

Ostatnio edytowane przez kdf : 14.09.2020 o 23:24
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Osmand zapisany track?! Onufry22 GPS 10 17.07.2018 16:48
Trasy i miejscówki Mat 4x4 1 01.12.2011 13:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.