Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.03.2019, 10:18   #61
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Miałem 1.9 dci w Traficu
Kupiłem jak miał 60 tys
Sprzedałem przy 280 tys
Eksploatacja bez żadnej usterki. Wymiana oleju
Pełny syntetyk co 15 tys. Auto głównie trasy
Silnik wg internetu miał problem z turbo
I obracajacymi się panewkami na wale, które
fabryczne nie posiadały zamków
Moim zdaniem usterki spowodowane przedłużona
fabrycznie wymianą oleju co 30 tys

Do sprzedaży silnik chodził jak zyleta
bez dymka przy rozruchu czy gwiazdu turbo
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2019, 10:55   #62
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
Trochę rozmyślałem nad trafikiem/vivaro w wersji generation/westfalia i go konsultowałem.
Wyszło tak, że przez kilka tygodni myślałem o nowym lub najnowszym - cena ponad 100 tyś i to nie westfalii (ta ponad 130, live vivaro).

Nowy diesell 1,6 podobno ładnie jedzie ale ma adblu - trzeba mocznik dolewać do dodatkowego zbiornika co ileś km - nie chcę i tyle, mało pali, ale w firmie transportowej co ich używają ciągle, twierdzą, że jednak przy podobnej jeździe starsze palą mniej.

Później skierowałem myśli do wersji starszej czyli 2 i 2,5 diesel.
2,5 diesel fajny i mocniejszy od 2,0, ale ma DPF - wolę bez. Ma pasek rozrządu - tego akurat się nie boję i nie widzę problemu wymienić co jakiś czas - ale jednak w mniejszym go nie ma. 2,5 diesel często w vivaro i trafikach był łączony z automatem - nie chcę automatu i jestem świadomy dlaczego, do tego w westfaliach to już chyba w 99% w automacie.
2,0 diesel - pali najmniej (choć b. podobnie do 2,5), jest bez DPF wiele egzemplarzy do znalezienia, na łańcuchu, w westaflii - o ile się znajdzie to tylko manual. No i kolejna kwestia - kupno u nas - mamy rynek jaki mamy więc wybrałem kierunek szwajcarski i akcyza na ponad 2 litry...
Stanęło na 2,0 diesel.
To nie automat, a pseudo automat, jak napisał Węgrzyn. To nadal zwykły manual, który elektroniką i siłownikami wyręcza kierownika od wciskania sprzęgła i machnięciem wajchą zmiany biegów. Skrzynia jest ta sama. Niestety ta elektronika uwielbia się pier..ć bardziej niż Sasha Gray, ludzie kombinują z wyrzuceniem tego patentu, niektórym się do udaje.
Diesel 2,5 ma "połowiczny" pasek rozrządu, który napędza właściwie tylko wałki rozrządu, reszta napędu (pompa wody, pompa HP) jest realizowana na kołach zębatych, w tym też kaskadowych. W starszych silnikach koło zębate napędu pompy wody rozpieprzało zębatkę kaskadową od które się napędzało - na poniższej focie jest już poprawione (cienkie).

Największym problemem wszystkich silników w trafic/vivaro jest wymiana oleju wg zaleceń producenta, czyli co 30tys.km, co niektórzy jeszcze przeciągają. W firmach transportowych o tym wiedzą, silniki żyją po 1,5-2,5mln km. Na którymś z for busowych przeczytałem, że wymieniają zapobiegawczo wysprzęgliki co 200-250tys.km.

W moim 2,5DCI stało się zupełnie coś innego, przez co piec wymieniłem (wcześniej go wyremontowałem). Partactwo mechanika poprzedniego właściciela maczało tu swoje palce - długa historia, nie na ten wątek. Stawiałem na obrócone panewki, ale te były na swoim miejscu i były w idealnym stanie po 330tys.km.
Na nowym piecu, z nowym turbo i nowymi wtryskami, średnia spalania z ostatnich 2tys.km. 6.8l/100km Oczywiście większość trasa - dojazd do pracy mam w większości po 2-pasmówce bez korków. Nie opłaca mi się trzymać miejskiej fiesty
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.