Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.04.2016, 18:44   #1
MotoGdyniaMariusz
 
MotoGdyniaMariusz's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 126
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 85000
MotoGdyniaMariusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 12 min 43 s
Domyślnie Potrzebne Informacje - wypożyczanie pojazdów - Portugalia - Portimao

Siemano
Jako że w tym roku jedyne gdzie pojadę na moto to do sklepu i do pracy z braku funduszy organizuje sobie tanią wycieczkę do Portugalii.
Pytanie do Was znawcy.

Na stronach wypożyczalni napisane jest, ze kierowca powinien posiadać "Pełne prawo jazdy" przez minimum rok.
Posiadam Prawko kat. B od pół roku oraz A od 5 lat.
Co znaczy pełne?
Czy jest opcja ominięcia tego?
Czy biorą pod uwagę też staż na motocyklu czy tylko kat. B przy wypożyczeniu auta?

Jako że wypożyczenie auta to koszt gigantycznych 200zł za 6 dni, a skutera 125ccm to około 100euro za podobny okres, to wolał bym jednak to auto z wiadomego powodu.

Czy ktoś orientuję się jakimś cudem o taniej wypożyczalni samochodów/motocykla/skutera w Portimao? Chodzi o koszt około 200-300zł za 6 dni.

Mam czas do piątku, czasu coraz mniej więc postanowiłem zaspamować forum, w biurach podróży nie mogą mi zagwarantować że tak będzie bo tam nigdy nie byli.

Chyba, że ktoś ciśnie busem i jest w stanie zatargać 2 osoby i moto pod koniec maja do Portugalii, Hiszpanii lub Włoch i odebranie ich po tygodniu po promocji DObra, to akurat jest całkowicie nierealne :/

Pozdro
__________________
Jeszcze bez AT, zbieram doświadczenie
Był by ktoś zainteresowany zamianą XJR za AT?
https://www.youtube.com/user/MotoTravelPoland

http://motovoyager.net/2016/01/zgubiony-towarzysz-i-popsute-sprzeglo-balkanskie-atrakcje-z-yamaha-xjr1300-wyprawa/

MotoGdyniaMariusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2016, 21:27   #2
MotoGdyniaMariusz
 
MotoGdyniaMariusz's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 126
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 85000
MotoGdyniaMariusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 12 min 43 s
Domyślnie

#Jakbyco uzupełniam

Do Portugalii się nie udało.
Ale w Hiszpanii...
Koszt wypożyczenia auta na dzień to około 45euro za dobę.
Na lotnisku ponoć około 500zł za auto klasy mini na 5-7 dni.
Koszt wypożyczenia motocykla XT125 to koszt około 50euro za dobę około +25euro za kolejną następną dobę + wypożyczenie kasku 5euro jednorazowo.
Wyniosło Nas 111Euro za 3 dni.

Wypożyczyłem enduro bo myslałem że drogi które wybrałem do zwiedzania to totalne zadupie (wszystkie boczne), tak było, z tą różnicą, że w PL totalne zadupie to droga masakryczna, tam totalne zadupie to droga jak u nas bardzo dobra, przez 600km nie spotkałem się z żadną większą dziurą czy koleiną tak więc lepiej by było wypożyczyć jakąś szosówkę lub skuter większej pojemności ... chciałem przejechać szlakiem offroad, ale okazało ze to park, a że parków krajobrazowych nie mam w zwyczaju niszczyć i staram się przestrzegać każdej zasady to odpuściliśmy mimo kuszących widoków
Prawo jazdy wymagane, ale bez limitów stażu kierowcy, jedynie wiek 22l+

Wylot samolotem + zwiedzanie motocyklem, koszt całej wycieczki na tydzień ze wszystkim to około 3000zł na 2 osoby. W tym oczywiście z powodu braku funduszy ...hotel... z wyżywieniem za 1028zł/os.

Wybrzeże Hiszpanii od Francji do Barcelony i okolice to nic specjalnego, czas zmienić kontynent

Pozdrawiam.
__________________
Jeszcze bez AT, zbieram doświadczenie
Był by ktoś zainteresowany zamianą XJR za AT?
https://www.youtube.com/user/MotoTravelPoland

http://motovoyager.net/2016/01/zgubiony-towarzysz-i-popsute-sprzeglo-balkanskie-atrakcje-z-yamaha-xjr1300-wyprawa/


Ostatnio edytowane przez MotoGdyniaMariusz : 22.05.2016 o 21:33
MotoGdyniaMariusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
OLDTIMERBAZAR - Pracownia restauracji pojazdów. miro&afryka Inne tematy 4 08.09.2015 21:24
Boom 2014 portugalia raff Umawianie i propozycje wyjazdów 10 27.06.2014 15:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.