Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2017, 16:25   #51
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,716
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 6 godz 4 min 45 s
Domyślnie

Ostatnio na naszym MOTOCYKLOWYM FORUM super czyta się wiele tematów dotyczących przemyśleń ,rozterek,dylematów bardzo osobistych sfer -TA OTWARTOŚĆ świadczy o naszym FORUM ,o znajomościach ,koleżeństwie, przyjaźni.
Pytania i odpowiedzi-rady są prawdziwe (z duszy).
I dlatego chetnie widujemy się w Białej żeby do rana gadać o wyprawach, rodzinach,dzieciach, samotności w tłumie.
Znamy się od lat ,doroślejemy razem,niektórzy z młodzieńców stali się ojcami, niektórzy
tak jak ja(jeden z najstarszych)na forum dziadkami .I TO JEST SUPER.
Dlatego w TYM wątku dorzucę że sami TEŻ jesteście dziećmi i pewnie Wasz Stary
chciałby z Wami przejechać się (nie tylko jako opieka do waszego dziecka) motocyklem,4/4, rowerem(czymś).Jako plecak.
Wiem że to trudne ale jesteście łacznikami pokoleń i nie zapominajcie o Rodzicach.
Ich krew jest w Waszych dzieciach..

Stara Stopa
CIAŁ

Ostatnio edytowane przez stopa-uć : 23.08.2017 o 16:41
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 16:47   #52
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kici Zobacz post
Jako ktoś bez dzieci wypowiem się ze zaczynam myśleć nad nimi żeby zmieniać motocykle częściej
Dokladnie tak sie stalo w moim przypadku...
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 16:53   #53
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,200
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 13 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Dokładnie - co innego jest jak już są troszkę starsze i idą do szkoły/przedszkola.
Zajmując się dzieckiem pół na pół wychodzi w tygodniu około 3 dni wolnego. I tylko wybierać moto / siłka/ basen/ piwko/ nadgodziny w pracy

Odkąd mam dziecko widzę jak szybko mija czas - dlatego żyję "intensywniej", już nie tracę czasu przed telewizorem i nie chleję tak żeby potem 3 dni trzeźwieć...
Wypiję z Tobą za to
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 17:37   #54
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 13 min 23 s
Domyślnie

Koledzy a co ja mam powiedzieć? Mam trójkę dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat. Czasu brak na wszystko. Zajęcia dodatkowe typu szkoła muzyczna, angielski, basen, łyżwy (mamy lód 10 miesięcy w roku), praktycznie codziennie. Oprócz tego praca również w święta i weekendy. Mimo wszystko staram się ile mogę również zrobić cos dla siebie. I tak siłka cztery razy w tygodniu po nocach w domu, rower dwa trzy razy w tygodniu również po 22, basen dwa razy w tygodniu z dziećmi. Raz na tydzień minimum wyjazd motkiem do lasu z reguły w niedzielę o 6 rano. Ukraina na moto kilka razy w roku i tyle. Wiele bym dał aby mieć czas na wyjazd na miesiąc samemu na koniec świata. Nie stanowi problemu kasa ale właśnie brak czasu i chęć wspólnego przebywania z dziećmi póki jeszcze chcą spędzać ze mną czas. U mnie wyzwaniem jest wspólna przejażdżka z dziećmi - wiecznie jest kłótnia kto będzie pierwszy. Urlop reguły planuje pod dzieci. Żona biega pięć razy w tygodniu i startuje co dwa tygodnie w półmaratonach przełajowych. Trenuje przed pracą albo wieczorem jak ja zostaję z dziećmi. Na biegi jeździmy razem często z noclegiem i zwiedzaniem nowych miejscówek. Patrząc na to jak szybko dorastają uświadamiam sobie jak szybko przemija życie. Dlatego trzeba też robić coś dla siebie bo za kilka lat może być już za późno albo my nie będziemy już w takiej formie.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 17:51   #55
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Większość dylematów dotyczy pogodzenia czasu rodziny/dzieci z naszą pasją. Podpisuję się. Też mam/miałem takie dylematy.

Doszedł drugi. Życie/zdrowie aby z być z rodziną. Mianowicie: się niedawno rozjebałem (nie po raz pierwszy). Zrastam się. Zmiany w zdrowiu mam do końca życia. I dumam nad losem od losu - może z tym skończyć?

Nadmienię, że strachulcem nie jestem. Wiele widziałem wypadków. Kumam co nieco z ratownictwa. Jeżdżę w pełnym rysztynku a mimo to taki oto mam dylemat. W pierdolety, że nalezy mieć oczy dookoła głowy jako remedium - nie wierzę. Za wiele widziałem.

Krótko mówiąc: rodzina włącza dylematy
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 17:57   #56
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Panowie...ja nie traktuje czasu bez syna jako czasu wolnego bo robiąc to co robię, robię to również dla siebie. Nie oceniam nikogo z Was i jest mi niezmiernie miło wywołać tak ważny, osobisty i tak ludzki temat głupim ogłoszeniem Każdy ma swój najlepszy pomysł na przeżycie swojego życia i jak już wiele razy pisaliście - ważne aby robić wszystko co możliwe, aby przeżyć je najlepiej jak się da.

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 23.08.2017 o 19:10
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 19:21   #57
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Amen!!
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 19:54   #58
Kali89


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Ostrów maz
Posty: 292
Motocykl: Dzik 950
Przebieg: 120000
Kali89 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 22 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Żyj tak żebyś przed śmiercią nie żałował żadnej swojej decyzji. Ja jeszcze nie mam rodziny a I tak nie mogę sobie pozwolić na 2 tygodniowy wyjazd, ba czasami nawet na weekend nie dam rady wyskoczyć. Wędki leżą od dwóch lat nie ruszone, Afryka 3 tydzień stoi w garażu. Jak żyć panie premierze jak żyć
Kali89 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 19:55   #59
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

To ja się wypowiem jako ktoś nie posiadający dzieci.
Mam obecnie 33 lata, zyje sobie sam za granica, praca i inne pierdoly....... i wiecie co? Tak sobie uświadamiam, ze pomimo tego, ze nadal robie regularnie po kilkanaście tysięcy km rocznie (bywalo niecałych 10, zdarzalo się ponad 20), to teraz już praktycznie 97% z tych km to tylko i wyłącznie podroze, a przez większość czasu motorek stoi spokojnie w garażu, a ja nie mam CZASU, by jezdzic. Motocykle to tylko jedna z rzeczy, które mnie jaraja, oprócz tego spędzam codziennie ze 3 godziny przy fortepianie itd.

Jeden w zyciu zrobiłem dobry biznes - jak byłem młody i bez pieniędzy (ale za to miałem CZAS!!), to się zapozyczylem i podrozowalem po swiecie. Zgodnie z przewidywaniami teraz jakiś grosz mam, ale z kolei nie mam czasu ;-)

I podziwiam wszystkich tych, którzy maja male dzieci, a oprócz tego sa w stanie ulozyc sobie zycie tak, ze przynajmniej raz na jakiś czas robia cos dla siebie. To jest naprawdę wyzwanie logistyczne ;-)

A czy jak się pojawia dzieci, to zrezygnuje z motocykla? Nie, zawsze cos tam będzie sobie stało w garażu. Najwyzej zrobie kilka km rocznie, ale motocykl będzie w garażu zawsze.
Tak samo jak fortepian w pokoju.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 20:20   #60
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał azure Zobacz post
No nie mów, że masz więcej czasu teraz niż wtedy, kiedy nie byłeś jeszcze ojcem. Jeżeli tak to tylko i wyłącznie dlatego, że odbywa się to kosztem Twojej Małżonki
Wcześniej jak nie mieliście dzieciarni czasami razem czas spędzaliście, teraz Ona siedzi z dziećmi, a Ty ganiasz na moto .
Nie nie nie... inaczej. Córka urodziła się jak miałem 35lat więc wcześniej trochę się wyjeździłem. No i pewnie dzięki wspaniałej mamusi nigdy nie odczuliśmy braku czasu dla siebie czy naszych pasji/ potrzeb. Myślę, że to kwestia dogadania się i tyle.
Oczywiście dłuższe wypady ograniczyłem.. i tak, jak było już napisane..to wybór tego co serce podpowiada. Kilkudniowe wypady na UA czy choćby godzinny wypad w góry mnie wystarcza.

Zdecydowanie bardziej "zabrała" mi czas praca i z tym już trudniej coś zrobić kredyt..opłaty etc.

Myślę, że teraz jest dobry okres na ogarnięcie się ze sprzętem, przygotowanie pod przyszłe wypady, planowanie miejsc etc. No a wspólne wypady z córką na motocyklu czy chociaż wspólne siedzenie w garażu i dłubanie przy sprzęcie..niezapomniane uczucie! Polecam każdemu!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza AT - kolejne różne dywagacje (watek wydzielony) podos Uklad paliwowy i wydechowy 20 27.09.2021 12:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.