Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.02.2015, 04:15   #41
ambiwalencja


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 18
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ambiwalencja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 godz 11 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Czy mogłabym prosić o poprawienie błędu ortograficznego w temacie wątku?

Nawet jeśli go nie czytam, to nieustannie wyświetla mi się w nieprzeczytanych... I co rusz prowadzi do konsternacji mój mózg, który już nie wie, czy chodzi o "strój dla świeżaka", czy o strój dla "zwierzaka".



Ps. Serio mówię!
glupio mi bo juz poprawialem. no ale coz. watek tak czy inaczej do zamkniecia.
ambiwalencja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 05:40   #42
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Z całym, dużym skądinąd, szacunkiem dla FAT, proszenie o porady na forach internetowych bywa ryzykowne. Zawsze objawiają się specjaliści od wszystkiego. Moje doświadczenie wskazuje, że jak się zaczyna jeździć, to się jeździ słabo. Jak się jeździ słabo, to prawdopodobieństwo, że się człowiek na motocyklu wywróci, jest duże. Jak czytam porady "kup se kask za 60 pln na bazarze, weź skórzaną kurtkę po dziadku, bo na wuesce mu służyła i wampirki z castoramy na dłonie, a spodnie długie, bo lepiej chronią, niż krótkie", to mi się słabo robi. Warto się zastanowić, czy to, że komuś się udało i nie zrobił sobie krzywdy zaczynając jeździć w opisanej przed chwilą konfiguracji, to wystarczający argument, żeby czynić z tego poradę. Kask otwarty chroni gorzej, niż zamknięty. Niehomologowany braincap pomaga jak dwa berety. Kościółkowe rękawiczki z cienkiej skórki nie zadziałają. Długie nogawki też nie, jeśli w spodniach nie ma ochraniaczy. Kurtka bez ochraniaczy też nie. A to, że człowiek chce mieć swoje własne rzeczy motocyklowe, zanim kupi motocykl świadczy o jego rozsądku oraz braku takowego u tych, którzy to wyśmiewają.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 10:26   #43
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Beddie +1
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 11:21   #44
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 47 min 26 s
Domyślnie

Konkrety;
Polecam firme BUSE są w przyzwoitych cenach i naprawde dobre jakościowo. Ja dałem za kurtkę buse 500zł i tyram ją 3sezon i wygląda super nie pruje się i nie pęka.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 11:53   #45
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Ja jak zwykle polecam lubelską Motonę

http://www.motona.pl/
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 11:57   #46
Mixajlo
Mixol S
 
Mixajlo's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: czarny las
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mixajlo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 6 godz 14 min 27 s
Domyślnie

Przymierzaj w sklepie, kupuj tam gdzie taniej. Dla przykładu: różne mamy łby i różnego kształtu są skorupy kasków. Nie każdy który nam wpadnie w oko będzie wygodny. Co z tego że dany kask ma fajną blendę i ileś tam gwiazdek dostał w teście jak będzie uwierać w głowę tak, że po trzech godzinach jazdy jebniesz nim o asfalt. Tak samo rękawiczki: niby drobiazg a jednak wygodne rękawiczki robią robotę. Z drugiej strony chitry dwa razy płaci.
Kiedyś w ramach oszczędności kupiłem sobie spodnie pewnej polskiej firmy. Stwierdziłem, że w XXI wieku technologia tak poszła na przód, że membrana typu szmatex na pewno nie ustępuje kroku goretexowi i spodnie za trzy stówki wystarczą mi. Po sezonie gotowania dupska i wyparzania jajec kupiłem sobie goretexy. Różnica jest ogromna (ameryki nie odkrywam), czasem warto dołożyć do low-endu na rzecz fajnej klasy średniej i spokoju na kilka sezonów. Z kupowaniem ciuchów od rodzimych producentów jest jak z piciem wody z kibla: można, tylko po co. Nasi dalej szyją ceratę zwykłymi nićmi: prują się to to, nie oddycha i buk raczy wiedzieć jak takie ciuchy wyglądają po glebie. Firmy na zachodzie mają ogromne doświadczenie, stosują dużo lepsze materiały, robią to lepiej. Pytasz w pierwszym poście o wyposażenie obowiązkowe, moim zdaniem oprócz kasku warto zainwestować w buty, kurtkę i rękawice.

Ps. Ciekawostka dot. kupowania w internecie. Popularny sklep z moto akcesoriami oferuje zestaw podkładek miedzianych w cenie dwukrotnie wyższej niż taki sam zestaw w sklepie motoryzacyjnym na dzielnicy.
Mixajlo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 12:39   #47
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Nie ma takiego fragmentu ciała, który nie jest narażony na uszkodzenie podczas wypadków. Świadomy motocyklista zna i stosuje zasadę ATGATT (All The Gear All The Time – pełny strój cały czas). Wystarczy spojrzeć na zawodowców.
Obowiązkowym więc strojem, z punktu widzenia bezpieczeństwa, to buty motocyklowe chroniące nie tylko stopę, ale kostkę i goleń, spodnie motocyklowe z ochraniaczami kolan i bioder lub ochraniacze kolanowo-goleniowe, kurtka motocyklowa z chronionymi łokciami, barkami i plecami lub inna forma ochrony tej części (buzer, zbroja) rękawiczki motocyklowe z protektorami oraz kask osłaniający również część żuchwową. Kto rezygnuje z któregoś z tych elementów - powinien czynić to ze świadomością, że obniża poziom bezpieczeństwa. Są konkretne zasady dotyczące mądrego doboru każdego z tych elementów. Na kursach motocyklowych robię jedne z zajęć w sklepie motocyklowym i tam zajmujemy się tym zagadnieniem. Jeżeli kolega ambiwalencja nie ma daleko do Krakowa - serdecznie na takowe zapraszam. Nieodpłatnie, rzecz jasna.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 15:10   #48
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

@ambiwalencja
Posłuchaj dobrych rad od kilku już osób i najpierw przymierz coś w sklepie, nawet jeśli będziesz miał do niego kawałek drogi.
Ja pierwszy sezon przejeździłem w spodniach narciarskich a potem w dżinsach i w butach do trekkingu, bo nie miałem kasy na kompletny strój. Nie zamierzam jednak nikomu udowadniać, że to jest zajebisty wybór.
Ze spodni polecam te: http://www.kobimoto.home.pl/index.ph...ct&prod_id=380 rewelacja w dobrej cenie.
Zastanów się też nad zbroją, zamiast kurtki z protektorami.

Edyta:
doczytałem, że spodnie z linka powyżej są bez protektorów. Tutaj takie same, ale z:
http://www.kobimoto.home.pl/index.ph...ct&prod_id=338
__________________
"one for joy and one for sorrow"

Ostatnio edytowane przez ocoloko : 13.02.2015 o 15:18
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 16:03   #49
Adampio


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: Trampek XL600V
Adampio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mixajlo
Kiedyś w ramach oszczędności kupiłem sobie spodnie pewnej polskiej firmy. Stwierdziłem, że w XXI wieku technologia tak poszła na przód, że membrana typu szmatex na pewno nie ustępuje kroku goretexowi i spodnie za trzy stówki wystarczą mi. Po sezonie gotowania dupska i wyparzania jajec kupiłem sobie goretexy. Różnica jest ogromna (ameryki nie odkrywam), czasem warto dołożyć do low-endu na rzecz fajnej klasy średniej i spokoju na kilka sezonów. Z kupowaniem ciuchów od rodzimych producentów jest jak z piciem wody z kibla: można, tylko po co. Nasi dalej szyją ceratę zwykłymi nićmi: prują się to to, nie oddycha i buk raczy wiedzieć jak takie ciuchy wyglądają po glebie.
Ja "w ramach oszczędności" kupiłem portki i kurtkę polskiej firmy na F i zadowolony z produktu i podejscia do klienta zamówilem portki letnie (z wypinaną membraną), a jak starczy funduszy to kupie tez kutkę letnia (z letniej kurtki firmy zagranicznej wytyłem a i tak nigdy nie byłem z niej zadowolony.)
Polskie portki przeżyły dwa szlify po stranowaniu mnie automobilem i wiele gleb na offie.
Adampio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2015, 17:20   #50
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Popytaj u tego forumowicza http://africatwin.com.pl/member.php?u=6815 PszemekADV
Ma fajne kurtki i spodnie, ja polecam tą http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21724
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sklep Motochallenge KML Inne tematy 9 30.08.2011 20:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.