Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.03.2017, 11:07   #11
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 3 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Do zapłonu wystarczy iskra z wyładowania elektrostatycznego. Z powodu możliwości zapalenia np. na stacjach Shella nie wolno tankować siedząc na motocyklu. Także przy zbiegu wielu czynników zapalenie paliwa ściekającego po moto jest możliwe.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2017, 12:08   #12
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 999
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 1 godz 42 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nynek Zobacz post
Do zapłonu wystarczy iskra z wyładowania elektrostatycznego. Z powodu możliwości zapalenia np. na stacjach Shella nie wolno tankować siedząc na motocyklu. Także przy zbiegu wielu czynników zapalenie paliwa ściekającego po moto jest możliwe.
nie pamiętam kiedy ostatnio zdarzyło mi się zsiąść na czas tankowania
nie rozumiem prawdę mówiąc tego zakazu. Co innego przy tankowaniu samochodu. Wkładasz pistolet to wlewu, blokujesz i się leje. W tym czasie jeśli wsiądziesz do samochodu, ocierasz się o fotel, mogą wytworzyć się ładunki elektryczne. Przy ponownym kontakcie z pistoletem/autem, może nastąpić przeskok iskry. Ale przy motocyklu jaki to ma wpływ? To już bym bardziej podchodził do tego od strony postawienia motocyklu na stopce. Gdy siedzisz na kanapie i zacznie się palić, uciekasz, motór wali się na bok, paliwo się leje...
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2017, 12:23   #13
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

BMW sa bezpieczne - mój ażeby zatankować, WYMAGA zejścia z kanapy - taki mondry!


P.S. bak pod kanapą, wlew z tyłu
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2017, 12:30   #14
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Chyba nie ma reguły..
Parę lat temu znajomemu spalił się pod blokiem Renault Traffic, którego miał od nowości... Stało się to kilka dni po okresie gwarancji... Zwarcie w instalacji..

O podobnej sytuacji czytałem kiedyś w necie (teraz nie znajdę). Zdaje się jakaś Honda CBF miała zwarcie i zjarała się razem z drugim motocyklem w garażu...

Przypadków pewnie jest więcej, jakby pokopać.

Tak sobie myślę, że motocykl sam w sobie jest jeszcze dość prosty. Ale jak dodamy do niego akcesoria elektryczne w postaci jakiegoś alarmu z centralką, radia i cholera wie czego jeszcze, co ciągle jest pod prądem i w stanie czuwania, to może się okazać, że jakiś duperel się kiedyś przegrzeje, przepali, zapali i zjara pół dzielnicy. I nie musi to być wcale BMW...
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2017, 21:28   #15
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Chyba nie ma reguły..
Parę lat temu znajomemu spalił się pod blokiem Renault Traffic, którego miał od nowości... Stało się to kilka dni po okresie gwarancji... Zwarcie w instalacji..

O podobnej sytuacji czytałem kiedyś w necie (teraz nie znajdę). Zdaje się jakaś Honda CBF miała zwarcie i zjarała się razem z drugim motocyklem w garażu...

Przypadków pewnie jest więcej, jakby pokopać.

Tak sobie myślę, że motocykl sam w sobie jest jeszcze dość prosty. Ale jak dodamy do niego akcesoria elektryczne w postaci jakiegoś alarmu z centralką, radia i cholera wie czego jeszcze, co ciągle jest pod prądem i w stanie czuwania, to może się okazać, że jakiś duperel się kiedyś przegrzeje, przepali, zapali i zjara pół dzielnicy. I nie musi to być wcale BMW...
wystarczy podłączyć akcesoria do aku bez dodatkowego bezpiecznika i poczekać na pierwsze zwarcie...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2017, 22:32   #16
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,950
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Sypalem piach na kolektor rozgrzany do czerwonosci, na ktory lala sie benzyna, po glebie kolegi na 12Gs. Samozaplon nie wystapil... Nie wiem, czy elektryke mial zabezpieczona, czy nie. On i ja i moto cale...
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.