Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2017, 09:04   #31
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Albo przytarte linki ssania na wejsciu w gaznik. Mnie sie to stalo w Maroku, tyle ze szybko wyczailem przyczynę. Brak mocy, prychanie .Im wyzej w góry tym gorzej. Swiece czarne. Przed wyjazdem było ok. W jezdzie po piachu trzeba kontrolować filtr powietrza czesciej jak zazwyczaj. Jak masz przytarte na tloczkach to wczesniej czy pozniej
Swiece znów zarzuci . Pomoze wypalenie w wysokiej temperaturze - na gazie ( do nastepnego zarzucenia)
Mozesz mieć uszkodzoną jedną ze swiec, a druga ledwo dyszy na tym garze.Wymieniales wszystkie 4 czy tylko te 2 dostepne bez sciagania zbiornika - na szybko
Gaznika bym nie ruszał. Od tego mamy filtr - ktory moze być tez zapchany jesli zatankowales syf
Wtedy podaje zbyt malo paliwa jak odwiniesz manete
Jesli miałeś zawalony kranik to czy plukales zbiornik. Jesli nie to masz powtorke z rozrywki.
Zdarzylo mi sie tez mieć wode w paliwie. Motocykl zostal przeorany mechanicznie i elektrycznie.
Nic nie zostalo wykryte . Na koniec ( szkoda bylo paliwa bo zbiornik pelny)
Zostalo wylane paliwo do wiadra. Bylo pare litrow wody - po odstaniu. Motocykl w miare szedl doputy
Gaznik dostawal samo paliwo. Gdy poziom sie obniżal dostawal rowniez wode i zaczynaly sie cyrki

Coś mi sie zdaje , ze za pierwszym podejściem usuwania usterki usunales skutki, ale nie do konca przyczynę
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 10.04.2017 o 10:06
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2017, 18:22   #32
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Po wczorajszym dobrym wystepie , dzis Afryka zalala sie lzami. Wczoraj nawiazalem kontakt z Simonem z Marakeszu , ktory takze ma AT. Pomaga mi , ze zdobywaniem czesci.Po konsultacji z mechanikiem musze zdobyc nowe zaworki bo zalewa sie cala. Dzisiejszy ranek , zaowocowal jedynie , wiadomosciami ,ze czesci do hondy dostepne w Casablance z terminem 22 dni na dostawe.Simon powiadomil mnie , ze trzeba liczyc co najmniej miesiac. I gosciu nie mogl przebolec , ze nie ma numeru ramy tylko numer czesci, koniecznie chcial numer ramy. To mu podalem i jakie bylo jego zdziwienie , kiedy okazalo sie , ze honda nie wyprodukowala takiego motocykla!!!!! W dodatu jakby kto nie wiedzial , to moja honda rocznikowo jest 2016
Wiec nowka sztuka
Generalnie paliwo cieknie spod gaznikow, to tyle. Porownalem zaworki moje z zaworkami Simona i faktycznie, wygladaja kiepsko. Wiec teraz mam przymusowe zwiedzanie Marakeszu, przez najblizsze kilka dni......
Jak zlalem palowo to i wyszczyscilem zbiornik. Cale paliwo oddalem. Nie chcialem ryzykowac.
Swiece zostaly zmienione na 4 nowki przed wyjazdem razem z filtrem powietrza , takie dostalem zalecenie od mechanika.
No wiec wszystko stanelo , ze zakupuje zaworki w pl i wysylka kurierem do Maroka. Mam tylko nadzieje , ze dostane je w ciagu tygodnia. Dam znac , dla potomnych , jak to wyszlo.Moja Afra i Simon z jego.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170410_120951.jpg (1,023.9 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20170410_120939.jpg (1.02 MB, 26 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2017, 18:42   #33
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Albo przytarte linki ssania na wejsciu w gaznik. Mnie sie to stalo w Maroku, tyle ze szybko wyczailem przyczynę. Brak mocy, prychanie .Im wyzej w góry tym gorzej. Swiece czarne. Przed wyjazdem było ok. W jezdzie po piachu trzeba kontrolować filtr powietrza czesciej jak zazwyczaj. Jak masz przytarte na tloczkach to wczesniej czy pozniej
Swiece znów zarzuci . Pomoze wypalenie w wysokiej temperaturze - na gazie ( do nastepnego zarzucenia)
Mozesz mieć uszkodzoną jedną ze swiec, a druga ledwo dyszy na tym garze.Wymieniales wszystkie 4 czy tylko te 2 dostepne bez sciagania zbiornika - na szybko
Gaznika bym nie ruszał. Od tego mamy filtr - ktory moze być tez zapchany jesli zatankowales syf
Wtedy podaje zbyt malo paliwa jak odwiniesz manete
Jesli miałeś zawalony kranik to czy plukales zbiornik. Jesli nie to masz powtorke z rozrywki.
Zdarzylo mi sie tez mieć wode w paliwie. Motocykl zostal przeorany mechanicznie i elektrycznie.
Nic nie zostalo wykryte . Na koniec ( szkoda bylo paliwa bo zbiornik pelny)
Zostalo wylane paliwo do wiadra. Bylo pare litrow wody - po odstaniu. Motocykl w miare szedl doputy
Gaznik dostawal samo paliwo. Gdy poziom sie obniżal dostawal rowniez wode i zaczynaly sie cyrki

Coś mi sie zdaje , ze za pierwszym podejściem usuwania usterki usunales skutki, ale nie do konca przyczynę
Franz dzieki za uwagi , przykrecic srobke umiem i zaserwisowac( wymiana oleju, swiec i filtrow) , resza dla mechanika. Mechanik , ze mnie zaden i wole nie wciskac rak , gdzie nie jestem pewien, chyba ,ze musze - jak teraz
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2017, 18:44   #34
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 4 godz 10 min 0
Domyślnie

A kto Ci ja serwiserwisowal przed wyjazdem ze zostawił Ci takiego babola?
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2017, 18:57   #35
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
A kto Ci ja serwiserwisowal przed wyjazdem ze zostawił Ci takiego babola?
Tu w zadnym przypadku nie podejzewam mechanika , ktory serwisowal przed wyjazdem.Robota zostala wykonana elegancko. Dostalem , tez wytyczne , co to jeszcze dobrze bylo by zrobic przed wyjazdem i zostalo. Bardziej to zbieg okolicznosci.
Nie moge winic mechanika , za to , ze NGK spapralo sprawe , albo za to ,ze ktos trefne paliwo sprzedawal w hiszpani i zaworki rozwalil. A nawet na moje oko , jak porownalem z Simona zaworkami , gdzie gaznik nie byl otwierany chyba z 10 lat, wygladaly tragicznie.
To tak jakbym mial winic Tuska za to , ze kapcia zlapalem.
Afryka do Maroka szla ladnie.
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2017, 19:27   #36
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Jak bylo napisane juz kilka razy ja przygotowywalem motocykl Sizryka. Podejrzewamy ze po zatankowaniu jakiegos cudu zaworki powiedzialy 'dobranoc'. Reszta to juz tego pochodna - swiece padly przez zbyt bogata mieszanke. Robilem wiele motocykli ktore wrocily z egzotycznych wycieczek i stan elementow gumowych w niektorych byl tragiczny. Mialem kiedys xtz po Moldawi gdzie membrany doslownie splynely do gaznikow a oringi mialy konsystencje plasteliny. Benzen, aceton, nitro, nafta - wszystko co sie pali - w Polsce tak nie robili?

Masz Madafakinges jakis sposob na to poza zabraniem zapasowych zaworkow? Motocykl pracowal u mjie prawidlowo a Sizryk przejechal nim kilkaset kilometrow przed wystapieniem awarii. Taki urok orientu

Sizryk to co dzis Ci mowilem przez telefon: ten zaworek jest bardzo popularny. Poszukaj w sklepie z mopedami i skuterami, wystepuje w wielu takich pierdziawkach. I koniecznie sprawdzaj poziom oleju czy go nie przybywa. Po calej akcji jak dojdziesz do ladu z gaznikami radze wymienic olej na nowy. Filtr oleju zostaw stary.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 10.04.2017 o 19:33
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2017, 09:50   #37
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Nie musi być egzotyka. We Francji pomagaliśmy chłopakowi co zalał do Afry beny z jakimś bio-dodatkiem czy innym syfem i miał cały układ paliwowy do czyszczenia po tej akcji.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2017, 09:58   #38
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 36 s
Domyślnie

Masz szczęście ze to Afryka..
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2017, 12:21   #39
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Honda Deuavile 700. kupiona od Tomkav4, szwajcar w stanie salonowym. przebieg 29 tys km. kilka tysiecy zrobione po Polsce. wyjazd na Chorwacje. tankowanie na duzej stacji na Wegrzech przy autostradzie. po kilku kilometrach zupelna padaka. powrot na przyczepie do PL. co sie okazalo? filtr wstepny i dokladny zabudowane na stale w pompie paliwa zupelnie zalepione gluto-smieciami. honda nie przewiduje filtra zewnetrznego - w takiej sytuacji zaleca wymiane calej pompy. jedyne 2500pln.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2017, 12:36   #40
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Honda Deuavile 700. kupiona od Tomkav4, szwajcar w stanie salonowym. przebieg 29 tys km. kilka tysiecy zrobione po Polsce. wyjazd na Chorwacje. tankowanie na duzej stacji na Wegrzech przy autostradzie. po kilku kilometrach zupelna padaka. powrot na przyczepie do PL. co sie okazalo? filtr wstepny i dokladny zabudowane na stale w pompie paliwa zupelnie zalepione gluto-smieciami. honda nie przewiduje filtra zewnetrznego - w takiej sytuacji zaleca wymiane calej pompy. jedyne 2500pln.
Ja dodam tylko tyle , ze zrobilem ok 1800 km i podejrzewam jedna ze stacji w Hiszpani. Bylem w Maroku jak to sie zaczelo dziac, ale jechalem na paliwie z Hiszpani.
A tak naprawde to nie ma sie co denerwowac, co sie stalo to sie nie odstanie, trzeba teraz madrze sporzytkowac czas i byc madrzejszym na przyszlosc - zabrac zaworki ze soba. Jak sie bede denerwowal i wk..... to AT i tak nie pojedzie, wiec po co to komu? Nie zawsze w zyciu jest jak sobie zaplanujemy! A czesto plan sobie , a zycie pisze swoje scenariusze.....
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko sizyrk Przygotowania do wyjazdów 1 30.12.2016 18:11
Maroko Last Minute! (27.09-20.10) panzer Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 10:29
Maroko consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 2 13.10.2010 12:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.